Autor Wątek: Mieszanie kaw  (Przeczytany 4323 razy)

Offline Miczeq Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: ascaso steel duo pid, V 60, tygielek
  • Młynek: fiorenzato f4e nano, comandante
Mieszanie kaw
« dnia: 18 Wrzesień 2019, 22:17:40 »
Już prawie rok niemal codziennie czytam Forum. Mnóstwo się od Was uczę. Jeszcze raz dzięki. Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie z gatunku filozoficznych. Otóż ani razu nie trafiłem na wpis, w którym ktoś proponuje, żeby pomieszać jedną kawę z inną kawą. Palarnie przygotowują swoje propozycje, a my zmieniając parametry staramy się z nich jak najwięcej "wycisnąć". Mnie też sprawia to coraz większą frajdę. Nie tylko picie dobrej kawy, ale również poszukiwanie nowych smaków. I tu pojawia się pokusa, żeby nowe smaki tworzyć też samemu, mieszając różne kawy. Wydaje się, że to też mogłaby być przyjemność, jaką daje pasja kawowa. Wygląda jednak na to, że nie jest to popularna "zabawa". Dlaczego? Pytam z czystej ciekawości. Broń Boże nie chcę stawać w szranki z zawodowcami z palarni, których szczerze podziwiam.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Mieszanie kaw
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Wrzesień 2019, 22:22:33 »
Jeśli Cię to intryguje, spróbuj pomieszać, to nie zbrodnia ;)
Z drugiej strony, na forum miłośników whisky pewnie też nie trafisz na wiele tematów na temat mieszania gotowych whisky...
Temat jest bardzo złożony, dosłownie ;)

Offline Miczeq Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: ascaso steel duo pid, V 60, tygielek
  • Młynek: fiorenzato f4e nano, comandante
Odp: Mieszanie kaw
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Wrzesień 2019, 22:27:25 »
Dobry argument. Bardzo lubię whisky i nigdy nie mieszałem dwóch rodzajów. Dlaczego? Nie umiem powiedzieć. Ale faktycznie tego nie robiłem.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mieszanie kaw
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Wrzesień 2019, 22:41:03 »


ani razu nie trafiłem na wpis, w którym ktoś proponuje, żeby pomieszać jedną kawę z inną kawą.

To chyba jakieś inne forum czytamy albo cenzura wycina bo sam kilkakrotnie uczestniczyłem w rozmowach o samodzielnym komponowaniu mieszanek. Nie wskażę dokładnego adresu ale na pewno z Synestezją o tym rozmawiałem, nie pomnę czy w ich wątku firmowym czy gdzieś indziej.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Mieszanie kaw
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Wrzesień 2019, 22:45:57 »
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie z gatunku filozoficznych. Otóż ani razu nie trafiłem na wpis, w którym ktoś proponuje, żeby pomieszać jedną kawę z inną kawą.

Był taki wątek:https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=573.msg12825#msg12825 :).

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Mieszanie kaw
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Wrzesień 2019, 23:09:28 »
Znajdź "domowe mieszanie-eksperymenty". Miłego czytania. ;)

 

Offline Miczeq Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: ascaso steel duo pid, V 60, tygielek
  • Młynek: fiorenzato f4e nano, comandante
Odp: Mieszanie kaw
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Wrzesień 2019, 00:48:02 »
Dzięki. Będę się bawił.

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Mieszanie kaw
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Wrzesień 2019, 08:30:41 »
Ja często mieszam ziarenka, szczególnie przy końcówkach paczek, ale nie tylko. Polecam.

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Mieszanie kaw
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Wrzesień 2019, 09:18:01 »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Mieszanie kaw
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Wrzesień 2019, 09:38:57 »
Jak najbardziej polecam takie eksperymenty. Nie zawsze kawy dobrze do siebie pasują, ja to czuję trochę jak dźwięki w muzyce nie każdy zestawienie dobrze ze sobą brzmi. Czasem połączenia tworzą zupełnie nową i bardzo smaczną przestrzeń aromatów.

Offline _Tadeusz_

  • Wiadomości: 14
Odp: Mieszanie kaw
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Wrzesień 2019, 17:14:14 »
Palarnie przygotowują swoje propozycje, a my zmieniając parametry staramy się z nich jak najwięcej "wycisnąć". Mnie też sprawia to coraz większą frajdę. Nie tylko picie dobrej kawy, ale również poszukiwanie nowych smaków. I tu pojawia się pokusa, żeby nowe smaki tworzyć też samemu, mieszając różne kawy. Wydaje się, że to też mogłaby być przyjemność, jaką daje pasja kawowa.

Mieszam wypalone ziarna od paru lat i to pod przemiał do espresso również. Na pozór samo mieszanie wydaje się proste, co za tym idzie powinno być to dobre dla smaku.  :hihihi:
Niestety pozory mylą. Espresso nie wybaczy robienia mieszanek na podstawie wcześniejszych odczuć smakowych przed zmieszaniem ziarna.
Dlatego, że dobrze będzie gdy ziarno nazwijmy A zmieszane z ziarnem B dobrze znosi jedną wspólną temperaturę ekstrakcji.
Jak znosi, to jest jeszcze kolejna ważna rzecz, mieszanie ziarna które generują jeden wielki kwas lub gorycz w sobie jest pozbawione sensu mając na uwadze gdy chcemy uzyskać mieszaniem profil smakowy zrównoważony.
Spotkałem się z ziarnem tak mocno spalonym goryczkowatym do potęgi, że 15% w składzie potrafiło popsuć 85 % dobrego ziarna.
Z kwasami jest podobnie.
Mimo powyższego, warto mieszać. Własna praktyka uczy najlepiej.

 
 
 

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Mieszanie kaw
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Czerwiec 2022, 19:11:48 »
Ostatnio często mieszam kawy, ale tylko wtedy gdy jako single mi nie smakują 
Giganty z Peru z mikrusami z Brazylii, chyba, bo już takiego blenda zrobiłem, że sam nie wiem  :D
》tertium non datur《

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Mieszanie kaw
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Czerwiec 2022, 21:03:42 »
Tym tropem poszedłem mieszając wypał sredni pod espresso brazylię mytą z ekstrasami palonymi jasno pod przelew z wysokich upraw... i powiem tak na ecm e61 z c-f i ascaso pid też 58mm młyn żarna płaskie 84mm wyszlo słabo a na LP z screenem mlyn 64 mm przecudownie - oczywiście kawki mleczne ;)
Testy były w pracy więc analitycy względnie niezależni hihi ;)
Podjąłem też parę prób mieszania wypalów średnich (własne na ikawie) z róznych ziarenek, zawsze było akceptowalnie ale bez rarytasów, ...

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Mieszanie kaw
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Czerwiec 2022, 22:47:24 »
Ostatnio często mieszam kawy, ale tylko wtedy gdy jako single mi nie smakują
Robię tak samo, ale zazwyczaj z kawami zbyt kwaśnymi na mój gust (i do mleka, bo przeważnie pije kawy mleczne). dodanie nawet 2g/18g ziarenek bardziej "czekoladowych" (ale nie mocno palonych) potrafi nadać "smaczku" który sprawia, że kwasowość kawy nie dominuje. Jednak nie dodaje ziaren bardzo mocno palonych, bo tego nic nie uratuje - zawsze "smoła" dominuje.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi