Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 224445 razy)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #885 dnia: 20 Wrzesień 2022, 15:01:14 »
Po pierwsze, chodzi o tereny, które uległy wylesieniu po 31/12/2019.
Nie chodzi o żadne tereny, bo może chodzić nawet i o teren wielkości boiska do krykieta, ale o certyfikat, że kawa nie pochodzi stamtąd :wow2:. Teraz ktoś musi taki certyfikat wydać i wziąć za to pieniądze. I myślę, że chodzi o to, kto będzie mógł go wystawić, a kto go nie będzie potrzebował ;).

Najlepsza jest już sama idea certyfikatu, bo innymi słowy trzeba udowodnić swoją niewinność. Niedługo będzie każdemu potrzebny certyfikat potwierdzający, że nie jest się wielbłądem. A to dopiero na początek, bo potem dojdą inne... certyfikaty i pomysły ;).
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #886 dnia: 20 Wrzesień 2022, 15:05:12 »
Mogę za darmo wydać certyfikat wszystkim mierzącym temperaturę w świetle księżyca :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #887 dnia: 20 Wrzesień 2022, 15:15:44 »
Po pierwsze, chodzi o tereny, które uległy wylesieniu po 31/12/2019.
Teraz ktoś musi taki certyfikat wydać i wziąć za to pieniądze.
O certyfikatach to ja nic nie widzę, ale masz rację że pewnie tak to się skończy. Nawet jeśli docelowo nie będzie to certyfikat tylko praca firm zewnętrznych, żeby to udowodnić. A komisja tu proponuje weryfikację przez zdjęcia satelitarne czy analizę izotopową :)

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 190
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #888 dnia: 20 Wrzesień 2022, 19:48:37 »
Zgadzam się z Tobą @Antonio,  absurd goni absurd. Może niech PE zacznie produkować kawę.
Przecież wolny rynek sam reguluje podaż i popyt na różny asortyment kawy. Czy wypasione grono w Brukseli o tym nie wie, skoro chce wprowadzić takie dziwne regulacje?
To może niech pszenica także rośnie pośród drzew, bo dlaczego nie? przecież to będzie proekologicznie, no i u nas, w Europie



Jak regulują ilość wody spuszcznej w kiblu za przeproszeniem, państwa nakłada max temperaturę jaką mogę mieć w domu i cała masa przyklaskuje, że to takie nowoczesne to co się dziwić.
Czekać tylko,aż przyjdzie nowy Hitler w wersji eko, demokratycznie przecież, no bo jak zostanie wybrany i zaraz wszyscy będziemy chodzić w szarych strojach jednolitych  bo to będzie w trosce o oszczędzanie wody etc.
I wszyscy protestujący w obronie
 Wolności różnej maści jeszcze przyklasną i będą dumnie zapier... w tych strojach jacy to postępowi.  Później zabiorę im całą kasę, bo po co komu więcej niż średnia i będziemy mieli nowoczesny dobroby.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #889 dnia: 20 Wrzesień 2022, 23:18:26 »
Takich eko hitlerów nie brakuje w świecie. Znajomym na jakiejś imprezie a la hippi zrobili wielką aferę za używanie papieru toaletowego.

Myślę, że ten potencjał, pieniądze i czas jaki zużywa się na nadprodukcję przepisów można by lepiej wykorzystać. Jednak niestety nieumiarkowanie człowieka zawsze doprowadza do absurdu. Z jednej strony cwaniacy, głupcy i przestępcy i z drugiej strony cwaniacy, biurokraci, nadgorliwcy i przestępcy. Niedługo chyba tylko sztuczna inteligencja będzie w stanie objąć jeden dział przepisów prawnych. Może wtedy byłaby szansa na odrzucenie tego nadmiaru regulacji.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2022, 23:22:55 wysłana przez krystians »

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #890 dnia: 21 Wrzesień 2022, 01:07:27 »
Będziesz to wypalał dla siebie ?

No tak, ale nie dlatego żebym przejmował  się unijną biurokracją tylko z ciekawości,  jak smakuje pierwotna, dzika, leśna kawa. Kiedyś miałem kawę  z Jemenu (na rynku to raczej rzadkość)  i ona też miała dość pierwotny charakter oraz  zapach wyjątkowo intensywny, oczywiście obróbka sucha. 
Trzeba jednak pamiętać, że jest to zaledwie stanowisko  Parlamentu Europejskiego (PE),  zdominowanego przez lewicę w najgorszym możliwym wydaniu ―  i z tego powodu niektóre posiedzenia PE ocierają się o kabaret.  PE  nie jest jednak decyzyjny, decyzyjna  jest  Komisja Europejska.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #891 dnia: 25 Wrzesień 2022, 13:03:48 »
Nomad - Kenia Faith Estate AA
https://nomadcoffee.es/en/producto/faith-estate-aa-filter/

CO ZA BOMBA! Czyściutkie SL28 bez dodatków słabszych odmian. Mango, jeżyny, słodycz pomarańczy. Fenomenalna kawa, mocno przypominająca geshę z większą intensywnością. Jedna z lepszych kaw jakie piłem w tym roku i do tego mały dowód, że kawy z Kenii bez Ruiru czy Batiana, dalej mogą być tak pyszne jak 7-10 lat temu.

Manhattan - El Salvador Los Azacuanes
https://manhattancoffeeroasters.com/catalog/coffee/los-azacuanes
Gesha z El Salvadoru to raczej rzadko spotykana rzecz. "Double fermentation" (czyli marketingowe gówno) najpierw aerobic, póżniej anaerobic (podwójne marketingowe gówno). Abstahując: Tutaj po otwarciu paczki, spore zaskoczenie - NIC! żadnego, nawet najsłabszego aromatu. Jednak już po zmieleniu można wyczuć nuty tropikalnych owoców i może czerwonych porzeczek. Z dość drobnym mieleniem, napar jest klarowny, czysty, słodki i delikatny. Bardzo przyjemna kawa.

Coffea Circulor - Rwanda Gitwe
https://coffeacirculor.com/products/rwanda-gitwe-wx?variant=41240139661359

Myta Rwanda, która po otwarciu paczki zabójczo przypomina oranżadki w proszku vibovit. O tyle to zaskakujace, że paczka wspomina bardziej "wytrawne" smaki, jak ciastka czy vanilia. W moim naparze dominują cytrusy z limonkową czy grapefruitową goryczką. Również delikatna kawa, aczkolwiek w całkowicie inny sposób niż Gesha opisana powyżej. Bardzo orzeźwiająca i soczysta
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 181
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #892 dnia: 10 Październik 2022, 15:54:41 »
Przy okazji wyjazdu firmowego do Leicester odwiedziłem lokalną palarnię, zamieniłem kilka przemiłych zdań i kupiłem sobie paczkę kawska z Jemenu (jeszcze nic nie piłem stamtąd).
https://www.leicestercoffeehouse.co.uk/collections/coffee-beans-freshly-roasted-coffee/products/yemen
Dość ciemno palona, malutkie ziarna. Przy pierwszym parzeniu nieco przesadziłem, na 'gorąco' czuć było wręcz drzewne aromaty. W miarę jak stygła wjeżdżała fajna soczysta goryczka, mi się kojarzyło z grejpfrutem albo negroni.

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 181
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #893 dnia: 09 Listopad 2022, 17:14:08 »
Kupiłem sobie ostatnio na Warsaw Coffee Market paczkę fine robusty z Coffee Grange:
https://coffeegrange.com/produkt/brasil-fazenda-ch%C3%81cara-recanto-dos-ip%C3%8As/43/kawa/1
I w sumie porównania do Jemenu o którym wcześniej pisałem same mi się nasuwają - tutaj też czuć drewno, trochę jakby tytoń, ale całościowo jest o wiele bardziej przyjemnie, więcej słodyczy i fajna kwasowość. Bałem się tej robusty, bo sam sobie wcześniej nigdy nic z tym nie parzyłem, w kawiarniach też raczej unikałem i kojarzyła mi się głównie z włoskim espresso smakującym węglem i oponą. Ale w przelewie absolutnie dała radę, chociaż nie jest to mój ulubiony profil smakowy. Ciekawa opcja, zwłaszcza w kontekście zmian klimatycznych mogących wykończyć arabikę.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #894 dnia: 10 Listopad 2022, 08:50:52 »
Tokawa - TUTTI FRUTTI - Uganda Mt Elgon

Po otwarciu paczki wybucha feria aromatów owocowych. Zgodnie z opisem istne tutti frutti. Ziarenka trochę "zapocone" ale te przyjemne zapachy... nie ma co mówić o mankamentach. Mielenie grubsze (przynajmniej w odniesieniu do ziarenek z Blendu). A potem 16g kawy, 27 sekund i 40g uzysku. Ogromna crema, mega słodycz podbijana przez owoce wiśni. Z innych owoców większość z tych czerwono ciemnych, mocno dojrzałych. Mlekiem jeszcze nie plamiłem za dobrze smakuje solo. Gdyby ktoś zawitał w Szczecinie to polecam.

Offline agazur

  • Wiadomości: 14
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #895 dnia: 10 Listopad 2022, 09:24:57 »
Tokawa - TUTTI FRUTTI
onformacja ze sklepu, że już niedostępna :-(

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #896 dnia: 10 Listopad 2022, 10:53:35 »
Zawsze jak jestem w Szczecinie, zajeżdżam na Ryneczek Pogodno - zakupy i kawka.
No nie jest to kawiarnia, raczej punkt kawowy, ale smaczne espresso wynagradza tą niedogodność.




Offline shaker

  • Wiadomości: 44
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #897 dnia: 10 Listopad 2022, 11:09:37 »
Przelewy od To Kawa są zdecydowanie lepsze w ich drugim punkcie na Dubois. Nie wiem czy to kwestia wody, czy czegoś innego, ale na ryneczku jakoś mniej mi smakują.

Offline iro

  • Wiadomości: 40
  • Młynek: Kinu m47 simplicity
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #898 dnia: 10 Listopad 2022, 21:25:08 »
Ja ostatnio  wrobiłem  kolegę z winem   , a że pije  On raczej   czerwone wina  z Hiszpanii , to dałem do przetestowania  tanie ( 12 zł )wino hiszpańskie przelane do droższej butelki i odwrotnie droższe do taniej butelki  ( 98 zł )i finał był taki że był zdziwiony że go wrobiłem , bo  obydwa zamienione wina ocenił dobrze ? , zrobie też kiedyś tak z kawami. nie zawsze tak będzie , bo może trafiłem na dobre tanie wino ale ....i słabsze droższe  :) pozdrawiam

Offline Sshim278

  • Wiadomości: 137
  • Ekspres: V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Comandante MK4
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #899 dnia: 03 Grudzień 2022, 09:06:27 »
Czy któraś z palarni ma w tej chwili w ofercie 100% robustę?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi