Autor Wątek: Woda do kawy  (Przeczytany 241347 razy)

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #420 dnia: 22 Marzec 2018, 12:14:46 »
Albo w hurtowniach spożywczych, internetowych. Właśnie rozważam zakup, w cenie 3 zł za baniak, tylko problem jest taki, że musiałbym zamówić 16 butli 5-litrowych, żeby przyjęli zamówienie ;)

Ja jadę fo sklepu specjalnie po tą wodę i kupię od razu 20 sztuk, żeby nie jeździć w tą i nazad, więc 16 tez wydaje sie okej :)
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #421 dnia: 22 Marzec 2018, 12:28:30 »
Faktycznie znalazłem:
http://allegro.pl/krysztal-zywiecki-woda-zrodlana-niegazowana-5l-i7218247151.html
Kupując 10 sztuk kurier za pobraniem nie wychodzi aż tak drogo w przeliczeniu na butlę. A samemu jechać do sklepu to też kosztuje czas, paliwo i dźwigać trzeba ;)

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #422 dnia: 22 Marzec 2018, 12:33:49 »
Faktycznie znalazłem:
http://allegro.pl/krysztal-zywiecki-woda-zrodlana-niegazowana-5l-i7218247151.html
Kupując 10 sztuk kurier za pobraniem nie wychodzi aż tak drogo w przeliczeniu na butlę. A samemu jechać do sklepu to też kosztuje czas, paliwo i dźwigać trzeba ;)

Ale w paczce w tej cenie masz tylko 3 wody. W carrefourze jest po 3.79. Liczac po 4 zl masz 12 zł plus przesyłka 12zl czyli 24/3=8zl za butelkę. Z braku laku można zapłacić, ale w tej cenie rozsadniej chyba podłączyć stare poczciwe RO :)
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #423 dnia: 22 Marzec 2018, 12:41:30 »
Racja, nie doczytałem, że tylko 3 szt w przesyłce  :-(

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #424 dnia: 22 Marzec 2018, 12:57:01 »
Przeraża mnie generowanie zanieczyszczeń przez nasze potrzeby pierwszego świata.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #425 dnia: 22 Marzec 2018, 14:31:52 »
Przeraża mnie generowanie zanieczyszczeń przez nasze potrzeby pierwszego świata.

Jeśli Cię to pocieszy, ja od wielu lat skrupulatnie segreguje odpady, wierząc że jeśli trafiają do odpowiedniego pojemnika, ich los jest w dobrych rękach :)

No. To teraz można ćwiczyć technikę i inne zmienne.
IMG_20180322_154928-600x800.jpg
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2018, 15:53:01 wysłana przez Bartus_M »
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #426 dnia: 22 Marzec 2018, 18:03:34 »
Nie ma co się dziwić, że Hitler przekabacił tyyylu ludzi na swoją modłę. Siła sugestii w postaci paru postów i pół zaopatrzenia sklepu w żywiecki kryształ wykupiony ;D Porywczy człowiek jesteś. A ja się zastanawiałem czy 5 butelek to nie przesada ;D Tylko w chłodnym i ciemnym miejscu trzymaj ten zapas. Również po otwarciu. Zdala od światła słonecznego ;)

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #427 dnia: 22 Marzec 2018, 18:22:59 »
Nie ma co się dziwić, że Hitler przekabacił tyyylu ludzi na swoją modłę. Siła sugestii w postaci paru postów i pół zaopatrzenia sklepu w żywiecki kryształ wykupiony ;D Porywczy człowiek jesteś. A ja się zastanawiałem czy 5 butelek to nie przesada ;D Tylko w chłodnym i ciemnym miejscu trzymaj ten zapas. Również po otwarciu. Zdala od światła słonecznego ;)


Jeśli tylu ludzi chwali sobie tą wodę, to musi coś w tym być! :) poza tym do tego sklepu mam długą drogę, a co za tym idzie kupno paru sztuk wcale by mnie nie urzadziło :)
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #428 dnia: 22 Marzec 2018, 18:29:37 »
Moje kolejne podejście prawdopodobnie będzie takie samo jak u Ciebie. Najbliższy Carrefour z Żywieckim Kryształem oddalony jest o 90km od mojej gawry :(

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #429 dnia: 22 Marzec 2018, 20:13:40 »
Tylko w chłodnym i ciemnym miejscu trzymaj
Zastanawiam się gdzie ja będę trzymał ŻK latem - teraz chłodzi się na balkonie. Jak długo może stać otwarty?

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #430 dnia: 22 Marzec 2018, 20:23:08 »
Bieżąca niech stoi w kuchni na podłodze, żeby nie oświetlały ją promienie słoneczne. A reszta wody w piwnicy - chłodno i ciemno :)
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #431 dnia: 22 Marzec 2018, 20:42:26 »
Coś czuję, że kolejne tematy zakładane na forum będą brzmiały mniej więcej tak: "Poszukuję tani projekt ziemianki na Żywiecki Kryształ" :hihihi: Spodziewać się też można ruchu na rynku nieruchomości, mieszkania bez piwnic pójdą zapewne pod młotek  [emoji12]

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #432 dnia: 22 Marzec 2018, 20:44:54 »
Coś czuję, że kolejne tematy zakładane na forum będą brzmiały mniej więcej tak: "Poszukuję tani projekt ziemianki na Żywiecki Kryształ" :hihihi: Spodziewać się też można ruchu na rynku nieruchomości, mieszkania bez piwnic pójdą zapewne pod młotek  [emoji12]

Hehe, dobre :)
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #433 dnia: 22 Marzec 2018, 21:27:57 »
ŻK to woda bardzo nisko zmineralizowa. Chyba woda o takich parametrach w Polsce naturalnie nie występuje. Nie jest to po prostu kranówka/źródlana/oligoceńska puszczona przez membranę na nano lub RO i mineralizator?

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #434 dnia: 22 Marzec 2018, 21:34:55 »
ŻK to woda bardzo nisko zmineralizowa. Chyba woda o takich parametrach w Polsce naturalnie nie występuje. Nie jest to po prostu kranówka/źródlana/oligoceńska puszczona przez membranę na nano lub RO i mineralizator?
Niektórym z kranu leci poniżej 40ppm :D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi