Autor Wątek: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika  (Przeczytany 53067 razy)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika
« Odpowiedź #90 dnia: 04 Grudzień 2018, 07:46:02 »
na zdjęciu od środka, od strony żarna, na przeciwko dwójki coś zamazywałeś, czy tam dziura jest? ósemka tez wygląda ślicznie ;)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika
« Odpowiedź #91 dnia: 04 Grudzień 2018, 08:09:00 »
Amazona

Że też dziady sprzęt używany wysyłają :-)

Offline koronv

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti, Drip Hario V60-01
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika
« Odpowiedź #92 dnia: 04 Grudzień 2018, 09:19:28 »
na przeciwko dwójki coś zamazywałeś
Nic nie zamazywałem, przerażony jestem jego stanem i nic za bardzo nie dotykałem.

Ma ktoś może doświadczenie w walce z, jak kolega wyżej wspomniał, dziadami z Amazona?

Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika
« Odpowiedź #93 dnia: 04 Grudzień 2018, 10:06:01 »
Ja doświadczenia nie mam, ale podobno Amazon jest bardzo prokonsumencki. Napisz po prostu reklamację, jest duża szansa, że żadna walka nie będzie potrzebna.

Offline Hutriel

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60-02, OXO Good Grips, Bialetti Venus 6 TZ, AP, FP
  • Młynek: Wilfa Uniform, Kazak Tura Alt.
Odp: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika
« Odpowiedź #94 dnia: 04 Grudzień 2018, 10:21:23 »
Oby wszyscy sprzedawcy byli takimi "dziadami" jak Amazon. Pytanie tylko czy tak naprawdę sprzedawcą był Amazon czy tylko "udostępniał" platformę sprzedażową. Coś czuję że to ten drugi przypadek.

Offline koronv

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti, Drip Hario V60-01
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika
« Odpowiedź #95 dnia: 04 Grudzień 2018, 11:05:29 »
Przemówiła przeze mnie złość, ale faktycznie, poczytałem trochę i może okazać się, że nie będzie trzeba walczyć, a wszystko uda się załatwić bardzo sensownie. I masz rację, sprzedawcą jest XEOLEO Europe. Nie ukrywam, że młynek spodobał mi się jeszcze bardziej i chyba dam jeszcze jedną szansę i zamówię kolejny zaznaczając, że ma być nowy. W dodatku odkryłem, że Prime dla studentów jest na 12 miesięcy za darmo, może komuś się taka informacja przyda :)

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika
« Odpowiedź #96 dnia: 05 Grudzień 2018, 16:06:40 »
To że sprzedającym jest Xeoleo Europe nie zmienia faktu że Amazon rozpatruje gwarancję.
Ostatnio miałem problem z wideorejestratorem i to Amazon kazał odesłać do siebie sprzęt i odda kasę, a nie sprzedawca - w tym przypadku Yi Germany

Offline Hutriel

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60-02, OXO Good Grips, Bialetti Venus 6 TZ, AP, FP
  • Młynek: Wilfa Uniform, Kazak Tura Alt.
Odp: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika
« Odpowiedź #97 dnia: 05 Grudzień 2018, 17:25:48 »
Z całą pewnością Amazon zajmuje się obsługą posprzedażową w przypadku ofert ooznaczonych jako "Fulfilled by Amazon" (czyli sprzedaje ktoś inny ale towar idzie z magazynu Amazona). Co jeżeli okazuje się że towar idzie z Chin? Szczerze mówiąc nie wiem.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika
« Odpowiedź #98 dnia: 06 Grudzień 2018, 23:27:01 »
Przecież Xeoleo Europe nie sprzedaje z Chin tylko z EU

Offline limarus Mężczyzna

  • Wiadomości: 15
Odp: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika
« Odpowiedź #99 dnia: 08 Grudzień 2018, 21:27:24 »
Czy moglibyście podzielić się waszymi ustawieniami pod AP? To mój pierwszy młynek i chciałabym mieć jakiś punkt startowy :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Offline Marcinoss

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Badziewny kolbowy, V60-02, Aeropress, French press, kawiarka
  • Młynek: Graef CM702, Bodum Bistro, Rhinowares(był), Gstroback/wilfa
Odp: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika
« Odpowiedź #100 dnia: 23 Grudzień 2018, 00:20:58 »
Kupowałem z Ali w czarny piątek, przyszedł dhl'em z Barcelony w 2 tyg !!! Czarny 50mm, młynek jest na prawdę super, żarna bardzo stabilne, konstrukcja bardzo solidna i przemyślana. Urzekł mnie krótki gwint o dużym skoku przy dolnym pojemniku, dzięki czemu szybko się odkręca, ale trzyma stabilnie. Jedyne do czego można się przyczepić to właśnie dość luźna pokrywką z korbką po założeniu na "wał", oraz w moim egzemplarzu drewniana gałka na korbce była bardzo ciasno spasowana, z czym nie problem sobie poradzić, to tzw. kosmetyka. Szczerze polecam za tą cenę. Dla mnie porlexy czy inne ceramiki to porażka a kosztują krocie. Jak dla mnie są warte 30zł jak ich chińskie odpowiedniki a nie 200...

Offline aero

  • Wiadomości: 3
Odp: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika
« Odpowiedź #101 dnia: 28 Grudzień 2018, 11:39:29 »
Czesc.
Na forum się nie udzielam, ale czytam. Wybaczcie.
Dzisiaj z pytaniem i chyba problemem.
Otóż zamówiłem xeoleo jednak wydaje się, ze coś z nim nie tak.
Po pierwsze czy ta oś (bolec), na której są założone żarna jest u Was luźny tzn. pracuje góra - dół przy ustawieniu stopnia zmielenia od 4 w górę (Przy 0 żarna są zblokowane)?
Czym mocniej odkręcony tym ten luz jest większy. To jest jakaś wada konstrukcyjna czy on jest tak zbudowany?
Dalej, przy kreceniu „na sucho” bez ziaren na ustawieniach drobnego przemiału (w zakresie do 9) młynek ma punkty większego oporu i mniejszego. Czyli jakby zarna przestawiały się między drobniejszym przemiałem, a grubszym w każdym z obrotów korby. Nie mielilem w nim kawy, ale wydaje się ze wsypanie ziaren nic nie zmieni. Problem zdaje się nie występować przy obróceniu młynka do góry nogami (z wiadomych przyczyn mielić tak się nie da).
Dodatkowo w tym młynku brakuje jednej srubki z kuleczka i sprężynka, która odpowiada za regulacje stopnia zmielenia. Czy to ona może powodować takie problemy? Nie wydaje się mi.
Czy posiadaczy tych młynków mogę prosić o zweryfikowanie czy maja podobne symptomy?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika
« Odpowiedź #102 dnia: 28 Grudzień 2018, 14:10:35 »
Chyba kwestia dokręcenia nakrętki od góry, po zdjęciu rączki - ktoś trn problem juz wcześniej zgłaszał. Ta nakrętka lubi się luzować, można ją na klej do gwintu dać lub coś podobnego.
LMWDP #469

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika
« Odpowiedź #103 dnia: 28 Grudzień 2018, 14:27:47 »
Dokręcić porządnie ośkę ( lewy gwint), nie powinna latać tylko być nieruchoma. Aby zapobiec odkręcaniu śruby należy do dziury w dekielku z korbką wsadzić np. papierową malutką kuleczkę aby powstał dystans pomiędzy tymi elementami. Zapobiegnie to w przyszłości luzowaniu osi. Jeśli brakuje nakrętki regulującej stopień mielenia to myślę, że powinieneś reklamować młynek.

Offline aero

  • Wiadomości: 3
Odp: Xeoleo 50mm - minirecenzja laika
« Odpowiedź #104 dnia: 28 Grudzień 2018, 16:06:42 »
Chyba kwestia dokręcenia nakrętki od góry, po zdjęciu rączki - ktoś trn problem juz wcześniej zgłaszał. Ta nakrętka lubi się luzować, można ją na klej do gwintu dać lub coś podobnego.
Nakrętka jest dokręcona do końca. Rzeczą, o której piszę jest oś, która przemieszcza się  w górę i w dół jeśli stopień zmielenia jest większy niż 4. Wystarczy odczepić korbę i pociągnąć oske. Śrubka z lewym gwintem nic do tego nie ma.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi