Autor Wątek: Kolejny młynek po Ascaso I1 - płaskie żarna, nastawna dawka - espresso w domu  (Przeczytany 1924 razy)

Offline Piromarek

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Bricoletta Fiorenzato
  • Młynek: Ascaso I1
G-risto ma 35cm głębokości wraz z podstawką wagi. Przy czym jest na wysokości wagi niski i to powoduje, że nie zabiera dużo światła w przestrzeni roboczej blatu.

Bardzo dziękuję. Tego potrzebowałem !!!
Mierzę kuchnię teraz :-)

Co do wyglądu. W całości się zgadzam. Też mnie odrzuca trochę, jednak jestem powiedzmy "techniczny" i bardziej liczą się dla mnie cechy funkcjonalne.

Tak samo widziałem zdjęcia od środka. Sposób wykonania niestety jest trochę garażowy. Trochę jak ruskie drony. Te środki są wykonane jakby z dostępnych w castoramie kątowników. Nie w całości ale , jak widzę kreski ołówkiem na konstrukcji w środku to mnie zastanawia jak to jest produkowane. :-)

Nie wiem jak Kolega ocenia ergonomię panelu elektronicznego, bo ja trochę zginąłem oglądając jakieś manewry na YT chyba przy kalibracji :-)

pozdrawiam

Marek

Offline Tasak69 Mężczyzna

  • Wiadomości: 316
  • Ekspres: Slowpresso, V60, QM Andreja Premium
  • Młynek: Q1, WSFB-100S, ZF64W
Obsługa jest banalna. Panel czytelny. Bez zbędnych fajerwerków. Intuicyjny na tyle, że chyba nigdy nie zajrzałem do instrukcji.
Zdrówka!
Tasak

Offline cazp3r

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: brak
Cześć
Podepnę się po wątek i1. Czy lepszy pod względem jakości przemiału i1 czy Kinu m47?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6214
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
To są trochę inne żarna i inne przeznaczenie. Jednak wiele osób bardzo chwali Kinu w kwestii przemiału do espresso i nie odstaje wg nich od młynków z płąskimi żarnami 64 mm. i1 też bardzo dobry przemiał daje jak na swoją półkę cenową. Jednak profil z żaren stożkowych zawsze będzie nieco inny niż z płaskich. Jeśli chcesz do single dose to Kinu mieli cicho, powtarzalnie i praktycznie bez strat kawy. Jeśli chcesz mieć wygodę naciśnięcia przycisku i zmielenia kawy do kolby to i1 jest wygodniejszy.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Możesz połączyć jedno z drugim i wybrać Arco ;).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi