Autor Wątek: NITRO COLD BREW  (Przeczytany 8918 razy)

Offline magas

  • Wiadomości: 81
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Styczeń 2020, 09:09:00 »
Spróbuj schłodzić syfon, może pomoże, ale ja tylko tak gdybam na podstawie innych doświadczeń.

Offline Imacman66 Mężczyzna

  • Wiadomości: 109
  • Ekspres: Lelit Mara PL62T, Hario Syfon, Phin, V60, Aeropress, FPrismo
  • Młynek: Mazzer Mini, Comandante C40 mk3 NB
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Styczeń 2020, 18:46:30 »
Dzisiaj celem próby zakupiłem syfon 0,5 l do bitej śmietany wraz z nabojami N2O. Przeprowadzone próby dowodzą, że aby otrzymać realne nitro, potrzebne są jednak naboje z czystym azotem. To moje pseudo Nitro Cold Brew wyszło za bardzo pieniste. Za duża objętość piany do samej kawy. W smaku jest dość ciekawe, kawa dostaje dodatkowej słodyczy. Taki deserek kawowy :)



Offline Cannabis Arabica

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Aeropress w IMS Superfine, Phin 200, Hario Woodneck 480, Hario TCA-5
  • Młynek: Comandante MK3, Concept KM5120, Hario Mini Mill
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Maj 2020, 19:18:23 »
Jest dostępny w jednym ze sklepów Nitro Press? Miał ktoś doczynienia z tym ustrojstwem?

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Maj 2020, 02:14:24 »
Jest dostępny w jednym ze sklepów Nitro Press? Miał ktoś doczynienia z tym ustrojstwem?

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka



Biorąc pod uwagę cenę tego ustrojstwa i moje doświadczenie z domowym nitro, to stalowy syfon Hendi i naboje z czystym N20 spokojnie wystarczą.
Możesz użyć pełnej dawki azotu lub tylko części w zależności od oczekiwań i kawa wychodzi smaczna, ale nadal do maszyn za kilka tysięcy jest tylko przeciętnym przystankiem.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Maj 2020, 23:22:59 »
Tylko, że do nitro potrzebujecie czystego azotu nie tego z tlenem do bitej śmietany. Naboje z azotem są dostępne, ale są one większe i nie pasują do zwykłych syfonów do bitej śmietany czy wody sodowej. Trzeba kupić specjalny syfon, ot, taka blokada aby nie było za łatwo.

Oczywiście coś tam się spieni na N2O, ale to zupełnie inny efekt.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Maj 2020, 11:15:24 »
Tylko, że do nitro potrzebujecie czystego azotu nie tego z tlenem do bitej śmietany. Naboje z azotem są dostępne, ale są one większe i nie pasują do zwykłych syfonów do bitej śmietany czy wody sodowej. Trzeba kupić specjalny syfon, ot, taka blokada aby nie było za łatwo.

Oczywiście coś tam się spieni na N2O, ale to zupełnie inny efekt.
Akurat tutaj mam odmienne zdanie.
Bardzo fajnie kawa nasyca się azotem przy tych nabojach do bitej śmietany.
Fakt, że czysty azot jest lepszy, ale w domowych warunkach wychodzi bardzo dobrze.

Wysłane z mojego Nubia M2 przy użyciu Tapatalka


Offline Pablositto

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Nivona areopress drip hario
  • Młynek: Rhinowares xeoleo
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Maj 2021, 09:36:36 »
Jestem po degustacji w multitapie i powiem szczerze że jestem rozczarowany, co prawda efekt nalewania był wizualnie super, degustacja już mniej, cold brew poprawne w smaku, może troszkę mocniejsze bym wolał, ale na pewno nie aksamitne, nasycenie też słabe, dalekie od guinnessowego. Piana po paru minutach na wierchu też była dosyć rozlazła, może to efekt tylko dystrybucji azotem lub zwykłym co2, tego już nie sprawdzę. Może faktycznie inaczej smakuje wstrzyknięty najpierw azot do kega, czy syfonu, z późniejsza dystrybucją. Na pewno spróbowałbym z innego źródła. Powiem tak sam jak zrobiłem podwójne espresso, schłodzilem i dałem odrobine cukru, zalałem mocno gazowanym żywcem, to efekt był ten sam. Na razie z syfonem na nitro się wstrzymam. Muszę spróbować z innego źródła.
Ps: Na razie tonic espresso górą
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2021, 09:38:54 wysłana przez Pablositto »

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Maj 2021, 01:33:10 »
Jestem po degustacji w multitapie i powiem szczerze że jestem rozczarowany, co prawda efekt nalewania był wizualnie super, degustacja już mniej, cold brew poprawne w smaku, może troszkę mocniejsze bym wolał, ale na pewno nie aksamitne, nasycenie też słabe, dalekie od guinnessowego. Piana po paru minutach na wierchu też była dosyć rozlazła, może to efekt tylko dystrybucji azotem lub zwykłym co2, tego już nie sprawdzę. Może faktycznie inaczej smakuje wstrzyknięty najpierw azot do kega, czy syfonu, z późniejsza dystrybucją. Na pewno spróbowałbym z innego źródła. Powiem tak sam jak zrobiłem podwójne espresso, schłodzilem i dałem odrobine cukru, zalałem mocno gazowanym żywcem, to efekt był ten sam. Na razie z syfonem na nitro się wstrzymam. Muszę spróbować z innego źródła.
Ps: Na razie tonic espresso górą
A próbowałeś nabojów z czystym azotem?

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi