Autor Wątek: NITRO COLD BREW  (Przeczytany 8928 razy)

Offline Imacman66 Mężczyzna

  • Wiadomości: 109
  • Ekspres: Lelit Mara PL62T, Hario Syfon, Phin, V60, Aeropress, FPrismo
  • Młynek: Mazzer Mini, Comandante C40 mk3 NB
NITRO COLD BREW
« dnia: 26 Styczeń 2020, 18:15:27 »
Witam, mało jest informacji o tej „technice” przygotowywania kawy. Może ktoś ma jakieś własne doświadczenia? Jestem już po etapie macerowania kawy w zimnej wodzie. Próby były robione na Etiopii Sidamo, całkiem smaczne to wychodzi. Niestety nie posiadam żadnego dystrybutora nitro, więc jest tylko Cold Brew bez nitro :). W sprzedaży są różne warianty, od małych syfonów do sporych kegów. Generalnie do domu skłaniam się do czegoś mniejszego. Jak smakuje taka zaazotowana kawa? Podobno ma aksamitne body i wychodzą z niej słodkawe posmaki. Ktoś ma jakieś fajne patenty lub doświadczenia. Jak był już taki temat, to proszę do przerzucenia lub zamknięcia. Pozdrawiam

Offline Imacman66 Mężczyzna

  • Wiadomości: 109
  • Ekspres: Lelit Mara PL62T, Hario Syfon, Phin, V60, Aeropress, FPrismo
  • Młynek: Mazzer Mini, Comandante C40 mk3 NB
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń 2020, 18:24:27 »
Dla niewtajemniczonych efekt końcowy wyglada podobnie do tego. :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10578
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Styczeń 2020, 21:23:17 »
Smakuje fajnie. Realizacja techniczna tej idei jest warta tego nowego wątku. Generalnie chodzi o połączenie płynu z gazem. Sam azot jest w sporej części składnikiem powietrza oraz mieszanek azotu i dwutlenku węgla stosowanych w piwnych systemach. Podobno wystarczy tylko sprężone powietrze, by uzyskać niezłe nitro...

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Styczeń 2020, 21:38:33 »
Sam jestem ciekaw, na ile można taki efekt uzyskać w domu. @Antonio , a coś o tym sprężonym powietrzu wiesz więcej?

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Styczeń 2020, 22:08:56 »
Najlepsze nitro, jakie piłem, było wlane do kega i tam wdmuchnięty azot był pozostawiony na jakiś czas, by się nagazowało. Drugi sposób to zaciąganie kawy przez dystrybutor, do którego doprowadzany jest azot i wtedy następuje nagazowanie. Pierwszy sposób był bardziej kremowy, maślany, gładki. Drugi mnie tak nie urzekł.

Offline Imacman66 Mężczyzna

  • Wiadomości: 109
  • Ekspres: Lelit Mara PL62T, Hario Syfon, Phin, V60, Aeropress, FPrismo
  • Młynek: Mazzer Mini, Comandante C40 mk3 NB
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Styczeń 2020, 04:51:43 »
Zastanawiam się nad syfonem do bitej śmietany. Na pewnym portalu aukcyjnym można kupić coś takiego już za ok 80 zł, a stalowe Heidi za 300, do tego naboje azotowe. Nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem jednak będzie dedykowany syfon do nitro, taki 1 litrowy.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Styczeń 2020, 07:28:37 »
Kawowy Guinness.

Na Allie... jest pełno zestawów.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1491
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Styczeń 2020, 07:38:03 »
Zastanawiam się nad syfonem do bitej śmietany... do tego naboje azotowe. Nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem jednak będzie dedykowany syfon do nitro, taki 1 litrowy.
Naboje azotowe mają większe ciśnienie niż te do bitej śmietany (tlenek dialogu). Albo konstrukcyjnie syfon do śmietany nie wytrzyma, albo to marketingowy zabieg żeby kupić dedykowany do nitro. Ja bym jednak nie wkręcał.


Off-Topic:
Na Allie... jest pełno zestawów.
Z koronowirusem w prezencie ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2020, 07:40:13 wysłana przez kulka »

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Styczeń 2020, 07:47:39 »
Z koronowirusem w prezencie

Widać typowe ONR-owe propagandowe wydumki...

A może zastanowisz się, o ile dasz samodzielnie radę, jaka część tzw, "chicken nuggets" czy "zupek chińskich" pochodziz tego regionu i jest sprzedawana na polskim rynku...

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1491
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Styczeń 2020, 08:10:37 »
@hi_aro, ty masz naprawdę problem ze sobą. Ja tu sobie śmieszkuję, a ty wyjeżdżasz z ONRem. Weź, buszmenie, idź stąd w ...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Styczeń 2020, 08:11:55 »
Widać typowe ONR-owe propagandowe wydumki...

Nie posuwasz się zbyt daleko?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10578
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Styczeń 2020, 08:15:58 »
Chyba za daleko i raczej na ślepo. Doniesienia o epidemiach i temu podobne nic nie mają wspólnego z polityką...

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Styczeń 2020, 09:06:17 »
idź stąd w ...
W 100% pewnością można spodziewać się tego typu i kolorytu pseudo "uśmieszki" po Tobie. Zastanawiałeś jak często to robisz, jak często podobne wstawki mimo chodem publikujesz. Gdybyś to robił naprawdę rzadko to bym to zlał, jednak lubujesz się w tego tupu szczypawkach... I kto tu potrzebuje dystanse i pójścia w...

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1491
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Styczeń 2020, 09:22:49 »
Gdybyś to robił naprawdę rzadko to bym to zlał, jednak lubujesz się w tego tupu szczypawkach
Może z łaski swej przeczytaj jeszcze raz swoje wypociny, przy okazji też moje, i zreflektuj się kto zaczął. Bo od szczypawek (twoje wynurzenia dot. ONR), wstawek (uwłaczając mi jakobym nie dał rady samodzielnie myśleć, czy twoje przemyślenia dot. pedofilii i kleru w innych wątkach) toś jesteś waćpan arcymistrzem. Podobnie w zacietrzewieniu.



Offline GaGacek Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak Tura 3
Odp: NITRO COLD BREW
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Styczeń 2020, 07:39:09 »
Zastanawiam się nad syfonem do bitej śmietany. Na pewnym portalu aukcyjnym można kupić coś takiego już za ok 80 zł, a stalowe Heidi za 300, do tego naboje azotowe. Nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem jednak będzie dedykowany syfon do nitro, taki 1 litrowy.

Próbowałem z syfonem. Zastosowałem standardowe naboje z azotem. Dokupiłem długie cienkie igły i niestety kawa pieni jak bita śmietana.
Nie wiem czego jest za dużo.... chyba gazu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi