Autor Wątek: Clever Dripper  (Przeczytany 79998 razy)

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Luty 2014, 09:06:23 »
Przekonałeś mnie, już nie zaparzę kawy w cleverze przy użyciu filtra hario. A wypite kawy zaparzone w ten sposób postaram się wymazać ze swej pamięci.  :sciana:
Ale ja nie mówię, że masz tak nie robić. Nawet tego nie zaproponowałem. Napisałem tylko, że użycie wpływa na napar.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Luty 2014, 09:26:22 »
Ale marudzicie. Stosując filtry charakterystyczne dla innej metody tak naprawdę tworzycie jakąś kompilację dwóch różnych metod. Wyniki będą inne niż dla każdej z tych dwóch osobno ale to nie znaczy że będą złe (choć mogą).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Luty 2014, 09:30:30 »
Mam chyba zły dzień (kolejny ???) bo za nic nie rozumiem dokąd ta dyskusja zmierza.

Kolega zapytał o napary z clevera, napisał, że ma kiepskie filtry. Ponieważ domyślam się, że ma filtry i hario, i chemexa, zapytałem jak przy ich użyciu? Czy również takie same, niskich lotów efekty?


Co ma do tego inna budowa i w ogóle inne właściwości innych filtrów i cała reszta truizmów wypowiedzianych w półsłówkach? Poza oczywistym: skoro są inne, a tamte kiepskie, to jest szanse, że się sprawdzą. Czyż nie?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Luty 2014, 13:32:40 »
Filtry Hario V02 dosyć dobrze pasują do mojego Clevera o pojemności około 230 ml, nawet nie trzeba się gimnastykować z odpowiednim składaniem. Poprawa w smaku naparu, w porównaniu z "marketowymi" filtrami, jest wyraźna, wychodzi coś pośredniego między dripperem, a aeropressem. Z filtrami do Chemexa nie będę kombinował, mają słabą przepuszczalność, a nie zależy mi na zbyt długim parzeniu. Dedykowane filtry do Clevera kupię przy okazji, w ofercie Media Markt są filtry Melitty.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Czerwiec 2014, 21:46:54 »
Zastanawiam się nad CD do pracy gdy ranny rozruch jest senny będę miał czas aby własnie zaparzyć sobie w ten sposób moją kawkę. Z tego co wyczytałem bardziej cenicie sobie CD niż HARIO Dripper V60 01. Ja mam pytanie czy ma jakieś znaczenie iż Hario jest porcelanowe a Clever Dripper jest plastikowy(chyba że ja coś namieszałem) Głownie chodzi mi o oddanie smaku kawy. Nie bez znaczenia jest też sposób zaparzania bez konewki i np na całodziennym grilu wieczorową porą. Ostatnie pytanie znalazłem sklep z CD ale może ktoś wie gdzie można kupić w atrakcyjnej cenie. Ja po wpisaniu w guglasa wyskoczyły  mi dwa adresy http://swiezopalona.pl/products/clever-coffee-dripper o pojemności 500 ml co jest chyba za duży dla mnie. Bo nawet jak bym sobie woził z pracy do domu to z żoną pijemy owszem ja w dużej filiżance ale żonka w małej coś ala do średniego cappuccino. A drugi adres http://www.sklep.cafesilesia.pl/Dripper_CLEVER-210.html. Trzecia alternatywa to http://www.coffee-express.pl/hario-clever-dripper i bądź tu człowieku mądry. Bez pomocy się nie obejdzie.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Czerwiec 2014, 22:03:14 »
Z tego co wyczytałem bardziej cenicie sobie CD niż HARIO Dripper V60 01.

Nie wiem skąd ten wniosek w liczbie mnogiej. Na przykład dla mnie Clever Dripper jest gorszy od V60 i nie zależy to od materiału z jakiego jest wykonany. W dużym Cleverze możesz przygotować mniejszą porcję kawy. A te urządzenia o mniejszej pojemności, 230 lub 300 ml, dostaniesz w Coffeedesk.pl.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Czerwiec 2014, 22:06:01 »
Ups nie chciałem wsadzić wszystkich do jednego wora co mi się skutecznie udało.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Czerwiec 2014, 22:12:03 »
Nie wiem czy da się cenić bardziej jeden czy drugi dripper. Oba mają swoje wady i zalety, wszystko zależy czego się oczekuje.

Co do materiałów, V60 możesz kupić w wersji porcelana, szkło, tworzywo i w dwóch rozmiarach 01 i 02, clever występuje tylko z tworzywa i tylko w jednym dużym rozmiarze (~400ml wody tam wchodzi, przynajmniej aby nie przelać filtra ponad).

Szkło i porcelana są stabilniejsze jeśli chodzi o temperaturę, ale czy to aż takie ważne to inna sprawa. Waga w transporcie, to dwa. Estetyka to trzy. Cztery, tworzywa po czasie traktowania wrzątkiem lubią czasem spękać wewnętrznie -- niby wszystko nadal działa, ale pajączek mikropęknięć się pojawia.

Co do naparów, V60 jest niezastąpiony jeśli chcemy szybkie napary (spiralne kanaliki bardzo tu pomagają). Clever daje sporo możliwości, można i małą ilość zaparzyć, bo czas przedłużymy zamkniętym zaworkiem, jak i duże, bo można postawić od razu na dzbanek i polewać nawet i 1L. Clever jest też prostszy do wytłumaczenia nieświadomemu użytkownikowi: filtr, kawa, woda, poczekać, postawić. Sposób wykonania tych czynności i ich czas realizacji nie jest aż tak ważny jak w przypadku polewania w V60 czy innych podobnych dripperach.
Można powiedzieć, że clever jest swego rodzaju french pressem z papierowym filtrem (podobny czas i sposób parzenia) z funkcją drippera.

Co do konewki, nie jest ona niezbędna, dzbanki do mleka sprawdzają się tylko odrobinę gorzej.

Do pracy i na biwakowanie warto też przemyśleć aeropress i wietnamski phin, szczególnie jeśli duże objętości nie wchodzą w grę.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Czerwiec 2014, 22:19:51 »
Dzięki stokrotne za wyjaśnienia. Najpierw skuszę się na plastikowy CD Nie jest to jakiś straszny wydatek a przynajmniej zrobię test kawiarka, french press i CD. Potem na koniec z nudów kupię Hario ceramiczny. Tylko dzbanek muszę wynaleźć.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Czerwiec 2014, 22:23:40 »
Zajrzyj tez do działu supermarket, jest tam kodzik rabatowy do świeżopalonej dla forumowiczów :) i może zostały jeszcze konewki tiamo w promocji

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Czerwiec 2014, 22:59:56 »
clever występuje tylko z tworzywa i tylko w jednym dużym rozmiarze (~400ml wody tam wchodzi, przynajmniej aby nie przelać filtra ponad)

W Coffeedesk.pl są mniejsze Clevery, wcześniej o tym pisałem.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Czerwiec 2014, 23:06:44 »
One są na filtry 2? Te 230 ml, o których tam piszą, to przepis na kawę, nie pojemność.
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2014, 23:08:46 wysłana przez donkiszot »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Czerwiec 2014, 23:08:46 »
Muszę się wstrzymać do 5.07 gdzie być może na miejscu obejrzę alterantywne możliwości parzenia kawy http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=819.msg19897#msg19897 wtedy dokonam zakupu

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Czerwiec 2014, 23:16:10 »
A, właśnie widzę, że V60 są jeszcze w wersji stalowej.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Czerwiec 2014, 23:19:01 »
Ciężko mi znaleźć mniejsze albo coś mam z oczami:-(

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi