Autor Wątek: Kawa do kolby na początek  (Przeczytany 2184 razy)

Offline Adas90

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: nie posiadam
  • Młynek: nie posiadam
Kawa do kolby na początek
« dnia: 10 Marzec 2021, 17:00:33 »
Witam Dzień dobry dziś zamówiłem sobie pierwszy ekspres i młynek. Nigdy nie robiłem kawy z ekspresu ;) To będzie mój pierwszy raz ;). Ekspres to Lelit Anna PL41E, a młynek to Lelit Fred PL043M.
Najbardziej lubię kawy mleczne. Jaką kawę na początek polecacie? Fajnie było by gdyby była ona łatwo dostępna.
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2021, 17:46:04 wysłana przez Fux »

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Kawa do kolby na początek
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marzec 2021, 18:01:45 »
Co rozumiesz przez łatwo dostępna? W supermarkecie? Szkoda kasy. Poszukaj w wątku supermarket, tu na forum. Jest parę polecanych palarni, sklepów. Z reguły jak zamówisz przed południem, to masz paczkę następnego dnia u siebie. A może masz gdzieś na mieście palarnie kawy? Mieszkasz w jakimś dużym mieście?
Celuj w coś palone pod espresso. I licz się z tym że sporo kawy zmarnujesz na początek ucząc się co i jak. Masz jednak fajny sprzęt, którego okiełznanie nie jest skomplikowane. A odwdzięczy się pyszną kawką.

Offline Adas90

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: nie posiadam
  • Młynek: nie posiadam
Odp: Kawa do kolby na początek
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marzec 2021, 18:56:52 »
Zrobię tak jak mówisz, poszukam u siebie w mieście czy czegoś nie ma. Zdaję sobie sprawę, że zanim nauczę się parzyć dobrą kawę, to sporo czasu minie ;)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Kawa do kolby na początek
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marzec 2021, 08:17:30 »
To nie jest żadne "rocket sience", załapiesz szybko. Na początek najistotniejsze by kupić świeżą kawę (taką paloną z tydzień wcześniej). Te w marketach z reguły są już nieco zwietrzałe stąd nie polecane. Świeżość zapewni Ci szybszą naukę i lepsze efekty w filiżance.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 649
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Kawa do kolby na początek
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marzec 2021, 08:23:08 »
Zrobię tak jak mówisz, poszukam u siebie w mieście czy czegoś nie ma.

Trzeba było napisać skąd jesteś to ktoś by podpowiedział coś sprawdzonego. Oprócz tego masz Internet a za nim cały świat. Ja mam w mieście dwie palarnie, a i tak zamawiam przez Internet.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Kawa do kolby na początek
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Marzec 2021, 08:39:34 »
Jak wskoczysz do dobrej palarni, to nie powinno być problemu z degustacja kawy. Wtedy wiesz co kupujesz i do jakiego smaku powinieneś dążyć robiąc ta sama kawę w domu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi