Autor Wątek: Solberg Hansen, Tim wendelboe zapytanie.  (Przeczytany 7780 razy)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Solberg Hansen, Tim wendelboe zapytanie.
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Październik 2014, 12:59:51 »
Te kawy od Solberga nie mogą długo leżeć.
Jak pamiętam (kiedyś przerobiłem kilkadziesiąt singli z tej palarni) po miesiącu następuje dość mocna degradacja aromatów, ale jeszcze do 2 miesięcy są okay.
Może to przez ten specyficzny piec jaki stosują, nie wiem.... W pierwszym miesiącu po paleniu są bogate, nawet bardzo, później aromaty się ulatniają.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Solberg Hansen, Tim wendelboe zapytanie.
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Październik 2014, 13:23:39 »
W Loringu powstaje tylko skromniutka część ich produkcji...

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Solberg Hansen, Tim wendelboe zapytanie.
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Październik 2014, 14:35:01 »
Podobno, jednak najcenniejsze ziarna do niego trafiają....

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Solberg Hansen, Tim wendelboe zapytanie.
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Październik 2014, 16:46:16 »
Piłem ostatnio inną, świetna kawke z solberg&hansen gwatemale i ta kawa za pierwszym razem weszła na piedestal moich najlepszych kaw a za drugim razem następnego dnia robiłem juz sam i zwyczajnie zwalilem.. więc i w tym może tkwić przyczyna :D

alfred

  • Gość
Odp: Solberg Hansen, Tim wendelboe zapytanie.
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Październik 2014, 20:06:36 »
Witam, czytam Wasze posty cały czas, ale nie było okazji się wypowiedzieć, we wtorek dostałem zamówione kawki z tego sklepu coffeespeciality.pl. Zamówiłem Tim Wendelboe hunkute, Solberg&Hansen martin hilari boliwia, oraz bardzo ciekawą kawkę też od solberga z burundi, otworzyłem narazie tylko tą jedną z burundi we wtorek, pobawiłem się w dripie i aeropresie zmieniając temperature wody i kawa wychodzi super, z każdym łykiem inny smak, napewno nie taka jednolita jak inne które wcześniej kupowałem, ale to z innych palarni, świetnie pachnie podczas zaparzania, jak żadna inna wcześniej, ale w tym sklepie piszą o tej kawie że ma nuty jabłkowe i aromat migdałów i wanili, ja tego nawed w 1% nie czuję. Proszę jak to jest z tymi nutami i zapachami ???, jak się je bada i wyczuwa. dzieki, pozdrawiam kawiarzy
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2014, 22:35:37 wysłana przez alfred »

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Solberg Hansen, Tim wendelboe zapytanie.
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Październik 2014, 22:45:12 »
Po kilkudziesięciu paczkach nos się oswaja z kawą i można wyczuwać pewne zapachy. i wąchaj to, co masz pod ręką. owoce, warzywa, przyprawy, etc. i zapamiętuj.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Solberg Hansen, Tim wendelboe zapytanie.
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Październik 2014, 22:54:46 »
Hunkute od Tima dziś miałem w chemeksowym filtrze. Mimo, że to już 2 miechy od palenia, wcale nie wyblakła. Intensywne, energetyzujące kwaski. Orzeźwiająca i bogata.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Solberg Hansen, Tim wendelboe zapytanie.
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Październik 2014, 06:56:22 »
Alfredzie, po pierwsze musisz poprawnie zaparzyć ziarna - wtedy wspomniane nuty smakowe będą najwyraźniejsze. Nie jest to takie proste, bo trzeba utrafić z grubością mielenia, temperaturą i czasem parzenia.
Po drugie w miarę wypijanych kilogramów kawy oswoisz się z jej bogactwem i łatwiej Ci będzie zwracać uwagę na mniej dominujące smaczki. Na początek spróbuj przed łykiem kawy "spłukać" język wodą niegazowaną a pijąc po prostu siorbnąć (rzecz jasna nie w towarzystwie  :evil:) - napowietrzona kawa zapewni wyraźniejsze doznania. Wąchając kawę potrząśnij torebką/porusz filiżanką i osłoń dłonią aby maksymalnie skoncentrować zapach i nie mieszać go   z aromatami z pomieszczenia w którym jesteś. Staraj się skupić na raz na jednym zapachu/smaku i wtedy go identyfikuj. To tyle tak pokrótce.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi