Autor Wątek: Jaki pamiętacie smak kawy?  (Przeczytany 3340 razy)

sandra1983

  • Gość
Jaki pamiętacie smak kawy?
« dnia: 16 Październik 2014, 23:25:29 »
Hej kochani. Dawno nie pisałam postów, nawet wiem,że nikomu nie pomogłam, bo jak? Mało się znam, ale po lubiłam tak od czasu do czasu z wami popisać :).
Tak się zastanowiłam,że może jednak pomyślę o jakimś ciekawym temacie. No i przyszło mi właśnie na myśl - pamiętacie smak chociażby pierwszej swojej kawy? Ja pamiętam jak w przedszkolu piłam zbożową :). Od czasu do czasu jak tak napiję się od siostrzeńca...To aż cofam się do tam tych lat :D.
A teraz jak na starość przystało.... zmieniłam nową kawę....Kusił mnie ten sklep i zakupiłam kawa mielona VERGNANO Antica Bottega. Pomyślałam "a co tam, raz się żyję i mieloną się wypiję" :).
To jak to jest z wami?? :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Jaki pamiętacie smak kawy?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik 2014, 10:37:19 »
Smaku pierwszej kawy nie pamiętam, ale długo będę wspominał kawy pite podczas samotnej wyprawy na ryby. Przed laty w połowie maja wybrałem się na trzy dni nad lubuskie jezioro. Czasu na pakowanie było niewiele, ważna była łódka, wędki i przynęty, jakieś jedzenie. Na miejscu okazało się, że chociaż zabrałem kawę w ziarenkach i ręczny młynek, to zapomniałem French Pressa, i co gorsza, z naczyń miałem tylko jeden głęboki talerz. Bezzwłocznie pojechałem do pobliskiego miasteczka, ale było to sobotnie popołudnie i wszystkie trzy sklepiki były już zamknięte. Poszedłem do knajpy, żeby zdobyć jakąś szklankę. Ale okazało się, że knajpę na wiosnę kupił  miejscowy ksiądz i na wszelki wypadek ją zamknął, żeby nie kusiła parafian. No i przez trzy dni, do wszystkich posiłków i napitków, musiał mi wystarczyć jeden głęboki talerz. Miałem nie lada dylemat. Najpierw wypić herbatę czy kawę, przed czy po jajecznicy, jakiejś zupie w proszku czy smażonej rybce. Kawa jakaś wybitna nie była. Parzona w talerzu szybko stygła, łyżeczką musiałem wybierać grubo zmielone fusy. Ale oczekiwanie na nią sprawiało, że smakowała wybornie.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Jaki pamiętacie smak kawy?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Październik 2014, 11:11:45 »
WS, zabrakło najważniejszego  :-\
nazwa/marka kawy  :evil:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Jaki pamiętacie smak kawy?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Październik 2014, 11:29:54 »
Etiopia, palona we Wrocławiu na ul. Kuźniczej.

sandra1983

  • Gość
Odp: Jaki pamiętacie smak kawy?
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Październik 2014, 15:08:57 »
Uwielbiam was <3. Jesteście po prostu boscy :)
Moja koleżanka jak zobaczyła dzisiaj, ze przeglądam posty to powiedziała,że mam dodać, że ona piję kawa DIBAR Espresso w kapsułach bo ją uzależniłam od sklepu :).
Samotna wyprawa na ryby....Jejciu....Żeby mój mąż tak chciał sobie samotnie wychodzić i dać mi odsapnąć :p :D

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jaki pamiętacie smak kawy?
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Październik 2014, 15:30:15 »
a ja myślałem że Mundo Novo teraz pijacie  :ogien: z dodatkiem kilku kropli Routin  :diabelek: albo jedwabne H&S  :kwiat:
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Jaki pamiętacie smak kawy?
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Październik 2014, 16:18:14 »
Smak espresso zaparzonego na stoisku Vergnano na targach HOST w Milano, jakieś 6 lat temu. Niezapomniany smak.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Jaki pamiętacie smak kawy?
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Październik 2014, 16:39:20 »
Zapewne podobny do tego, którym zalewają produkty w ZAP Sznajder  :evil:

Offline Snufficator

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Moccmaster przelew, kawiarka bialetti, french press Bodum - znudziła się ciśnieniówka
  • Młynek: Wilfa
Odp: Jaki pamiętacie smak kawy?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Październik 2014, 20:10:03 »
Sandra wygląda na to, że jesteśmy rówieśnikami! Ja też jestem 1983 i zaczynałem od zbożowej. Ale też dość wcześnie spróbowałem zalewajek - w wieku 6 - 7 lat. Nie smakowały mi wówczas. Wolałem rozpuszczalną Nescafe, która się pojawiła na początku 1990 r. z mlekiem i cukrem :) Co do ryb, to jak ktoś z Wawy jeździ na ryby to chętnie się zabiorę. Łowię na metodę odległościową, raczej na komercyjnych zbiornikach wodnych. Z kaw, które najlepiej zapamiętałem na przestrzeni ostatnich 6 lat, to była kawa którą piłem w Libii. Była to kawa palona na modłę turecką i na pył zmielona z dodatkiem kardamonu. Podana w eleganckim imbryczku z ciastkiem pistacjowym. Pychota. W Polsce trudno dostać prawdziwą arabską kawę z kardamonem. Nie jest też łatwo ją przyrządzić, aczkolwiek po jakimś czasie wychodziła mi niezła (przywiozłem sobie ze 2 kg kawy z Libii). Pozdrawiam

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi