Autor Wątek: Brasil Bahia Fazenda Progresso – palarnia kawy Euro Cafe  (Przeczytany 2555 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Brasil Bahia Fazenda Progresso – palarnia kawy Euro Cafe
« dnia: 02 Październik 2014, 16:12:25 »
Brasil Bahia Fazenda Progresso – palarnia kawy Euro Cafe (od forumowego @RanGo)

Ziarenka raczej niewielkie, palone średnio i dosyć jasno. Metoda obróbki pulped natural. Kawa świeża.
Aromat po zmieleniu przyjemny, przypieczone pieczywo i czekolada.
Sposób przygotowania: aeropress. Doza 7 g na 100 ml wody, temperatura 85°C, czas parzenia, razem z preinfuzją, 90 sekund. Napar wyszedł bardzo fajny. Czekoladowy, łagodny, słodki, z minimalną goryczką. Posmak czekoladowy, z niewielką orzechową nutą.
Sposób przygotowania: ekspres ciśnieniowy Nuova Simonelli Musica i młynek Mahlkönig K30.
Espresso wizualnie ładne, z cętkowaną cremą. W smaku jest czekoladowe, dosyć słodkie, gęste, z niewielkimi garbnikowymi nutkami. Smaczne.
Sposób przygotowania: dripper Tiamo V60-01 i białe filtry Hario. Doza 6 g na 100 ml wody, temperatura 85 °C, czas parzenia, razem z preinfuzją, około 2,5 minuty.
Napar ma aromat przypieczonego cukierniczego pieczywa ze słodkimi akcentami, może melasy. W smaku jest łagodny, delikatny, naturalnie słodki i czekoladowy. Posmak podobny, długi i przyjemny. Dla mnie był to smaczny drip, dobra odskocznia od standardowych kwasków. Dobry do picia w większych ilościach. W każdym bądź razie, zanim ochłonąłem po pierwszym dripie, bezzwłocznie zrobiłem następny. Bardzo fajna przelewowa kawa, klasyczna i tradycyjna w smaku, można powiedzieć.
Brasil Bahia Fazenda Progresso to dobry wybór dla miłośników różnych urządzeń do parzenia kawy. Z powodzeniem sprawdziła się w ekspresie ciśnieniowym, aeropressie i dripperze, a w innych powinno być podobnie.
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2014, 08:42:17 wysłana przez WS »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Brasil Bahia Fazenda Progresso – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Październik 2014, 18:18:45 »
Piłem z aeropress jak dla mnie wspaniały smak. Za każdym razem chcę wiecej i wiecej.

Offline Derdi

  • Wiadomości: 84
Odp: Brasil Bahia Fazenda Progresso – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Październik 2014, 21:23:33 »
Jestem zachwycony delikatnym smakiem po zaparzeniu w AP. Harmonia, bez goryczy, kwasowości.
Jeśli jesteście zwolennikami słodzenia (puryści pewnie zgrzytają zębami), to zapewniam, że nie musicie sięgać po cukier... Nie mam daru do kwiecistego opisywania wrażeń smakowych, ale dogodziłem sobie zakupem i cieszę się przy każdym parzeniu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi