Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 483071 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1200 dnia: 31 Marzec 2018, 17:22:37 »
To nie znaczy, że się rozpadają. Przemiał pozostawia dużo do życzenia.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1201 dnia: 31 Marzec 2018, 17:24:22 »
Uzasadnij

Proszę bardzo mój porlex jeździ wszędzie ze mną i służy dzielnie nic się nie rozlatuje. Teraz Ty uzasadnij komu i w jakim czasie się rozleciał?

Offline TidesX

  • Wiadomości: 9
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1202 dnia: 31 Marzec 2018, 17:30:39 »
Pewnie czytałeś opinie na tym forum odnośnie tych dwóch młynów,a te nie są rewelacyjne , ja ich w rękach nie miałem więc mogę polegać tylko na opiniach ludzi którzy mieli z nimi styczność .

Pozdrawiam

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1203 dnia: 31 Marzec 2018, 18:34:30 »
Wykonanie jako takie, przemiał kiepski. Rozpaść się nie rozpadnie, ale przeskok na Severina KM3873(bodaj najtańszy z następnej półki), o stówkę droższego niż rhino, jest bardzo duży. Mniejsze różnice się robią między KM3873/Nivona 130/Wilfa ale taki Timemore to już raczej następna półka ;) Wszystko sprowadza się do $$$ tak naprawdę.

Offline TidesX

  • Wiadomości: 9
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1204 dnia: 31 Marzec 2018, 22:42:31 »
Jak wygląda gwarancja młynków Timemore, dodają coś ponad standardowe 24 miesiące ?

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1205 dnia: 01 Kwiecień 2018, 11:42:48 »
Oczywiście, jak kupisz na Ali, masz 5 lat door2door, z czego 3 lata pełny serwis z młynkiem zastępczym i ostrzeniem pod koniec okresu

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1206 dnia: 01 Kwiecień 2018, 16:13:17 »
Czyjego okresu?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1207 dnia: 01 Kwiecień 2018, 16:36:02 »
Żony ;)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1208 dnia: 02 Kwiecień 2018, 11:49:39 »
Czy Timemore Chestnut Transparent oraz wersja z drewnianym pojemnikiem różnią się tylko tym pojemnikiem, oraz czy ewentualnie części zamienne do tego młynka są łatwo dostępne ?

Tak, tylko pojemnikiem się różnią. Części zamienne miały być dostępne w Coffeedesku - kiedyś pytałem o to na ich wątku komercyjnym. Na razie nie widzę aby były. Sam chętnie zakupiłbym dodatkowy pojemnik na zmieloną kawę.

Offline TidesX

  • Wiadomości: 9
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1209 dnia: 04 Kwiecień 2018, 19:57:32 »
Dzieki za rady , Timemore Chestnut w Coffeedesku zakupiony , postaram podpytać się ich jak wygląda sytuacja z częściami zamiennymi .

Offline Marcos

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: NS Oscar I
  • Młynek: C40 NitroBlade
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1210 dnia: 13 Kwiecień 2018, 08:43:19 »
Witajcie Forumowicze,
od dłuższego czasu zastanawiam się nad młynkiem który wpasuje się w moje potrzeby, parzę głównie espresso i FP, mniej więcej tak samo często. mielę w sette 30 ap i chwalę sobie, bardzo wygodny młynek, problemem jest tylko że nie mieli wystarczająco grubo.
Usunąłem już podkładkę spod żarna, dodatkowo ustawiam przemiał w okolicach 33 (nie ma tej liczby na skali ale da się jeszcze odpalić młynek wtedy) jednak dalej jest za drobno do FP. Problemem jest też przestawianie młynka kilka razy dziennie, stąd narodziła się potrzeba osobnego młynka ręcznego pod alternatywy.
Waham się pomiędzy PeDe Dienes, porlex tall, aergrind, timemore chestnut a comandante.
Młynek służyłby głównie pod alternatywy, zależy mi na jak najlepszej jakości przemiału, wygodzie użytkowania (przyjemne mielenie, dobry chwyt), możliwość zmielenia ok. 30 gramów kawy na raz żeby móc zaparzyć dwa kubki w FP.
Aktualnie skłaniałbym się w stronę timemore'a , chciałbym jednak żebyście się wypowiedzieli, a idealnie by było jakby ktoś posiadał i comandante i chestnuta - nie udało mi się znaleźć żadnych testów tych dwóch młynków a zastanawia mnie czy warto dopłacać do comandante drugie tyle co za chestnuta, czy jakość przemiału będzie aż tyle lepsza że bym ją wyczuł.
Dodam jeszcze że jestem na początku kawowej przygody, dopiero od niedawna udaje mi się otrzymywać w miarę powtarzalne szoty, niuansów kawowych jeszcze nie wyczuwam, jedynie dominujące nuty: czekoladę, migdały, karmel.
Mandarynki i jagody cały czas są w strefie marzeń :D

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1211 dnia: 13 Kwiecień 2018, 10:54:46 »
Aktualnie skłaniałbym się w stronę timemore'a , chciałbym jednak żebyście się wypowiedzieli, a idealnie by było jakby ktoś posiadał i comandante i chestnuta - nie udało mi się znaleźć żadnych testów tych dwóch młynków a zastanawia mnie czy warto dopłacać do comandante drugie tyle co za chestnuta, czy jakość przemiału będzie aż tyle lepsza że bym ją wyczuł.

Dobre pytanie :) Wszyscy kupują Chestnuta właśnie po to, żeby nie kupować dwa razy droższego Comandante. Dlatego mało kto ma jeden i drugi do porównania. Przemiał w Chestnucie jest chyba niezły bo na 18 kliku 27 gramów kawy w V60-02 potrafię przelać w 2 minuty, na dwa razy, dużym strumieniem. Nic się nie przytyka, czyli pyłu za wiele nie produkuje. Będę próbował z drobniejszymi przemiałami.
W każdym razie nie budzę się w nocy zlany potem, że nie wybrałem jednak "Komendanta" ;)

Offline Yodziash

    • Rok
  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Brikka, Drip Duka,Aeropress
  • Młynek: C40Mk3 NB
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1212 dnia: 13 Kwiecień 2018, 17:39:14 »
No ja właśnie mam dylemat. Dla mnie wadą Timemore i Aergrind jest aluminiowe wnętrze, czyli kontakt kawy z tym szkodliwym metalem. Gdyby zassenhause trzymał poziom to ich młynki byłyby idealne. A tak pozostaje mi dziwaczny dylemat między Encore a Commandante  O0

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1213 dnia: 13 Kwiecień 2018, 19:05:29 »
czy jakość przemiału będzie aż tyle lepsza
Na pewno nie. W życiu już tak bywa, że każdy następny krok wymaga dwa razy więcej i przynosi dwa razy mniej.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1214 dnia: 13 Kwiecień 2018, 19:50:05 »
Ktoś tu wrzucił wykres SC pokazujący przemiał z tych dwu młynków. Można dyskutować, na ile każdy egzemplarz TM i C jest powtarzalny, jak to wyglądałoby z inną kawą innym nastawem przemiału. Ale jeżeli przyjmiemy ten test za wiarygodny to do przelewu C40 to inna liga i jest wart dopłacenia 400 zł.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi