Autor Wątek: Employee experience w biurze, kawa w abonamencie i rośliny  (Przeczytany 1807 razy)

Offline Navi

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Cma Astoria Cke
  • Młynek: Rancilio Rocky
Employee experience w biurze, kawa w abonamencie i rośliny
« dnia: 20 Wrzesień 2019, 08:05:53 »
Czołem - czy któraś z rodzimych palarni wpadła na pomysł sprzedaży ziaren w formie abonamentu lub subskrypcji dla firm. Widzę, że coś podobnego ma nespresso z kapsułkami, a nie znalazłem takiej oferty na ziarna z palarni. Staram się namawiać ludzi do picia dobrej kawy i w mojej firmie w aneksie kuchennym jest kilka metod jej zaparzania: phin, przelew i automat - wygrywa automat, bo szybko. Kawę kupuję trochę przez internet z rodzimych palarni, ale często jest problem, że się kończy i trzeba jechać na marketowej zanim dojdzie przesyłka - chciałbym to zautomatyzować. Nie bez znaczenia jest też wpływ tego na ludzi w zespole i pokazanie im jak dobra może być zwykła czarna kawa.

Chciałbym zautomatyzować proces wyboru i zakupu kawy, zachowując dobrą cenę za kg. Chciałbym otrzymywać raz w miesiącu przesyłkę z kawą w której 70% pójdzie do automatu, 20% na przelewy, 10% eksperymenty/próbki nowych mieszanek. Chciałbym, żeby palarnia zaproponowała prostą ankietę którą powiesimy w kuchni i ludzie będą zapisywać która kawa im smakuje i na tej podstawie będą tworzone przyszłe zamówienia.

Nasza firma robi podobny model biznesowy, tylko w innej branży, wprowadzamy rośliny (zielone ściany) do biur w formie abonamentu gdzie zdejmujemy z firm problem z ich doborem, pielęgnacją:
https://4naturesystem.com/pl/zielen-systemowa-abonament-mobilne-zielone-sciany

Dlaczego podobny system nie mógłby zadziałać w przypadku kawy? U nas efekt jest taki, że często jest awaria, kawa się kończy i dramat pracy bez kawy. Czy mógłbym dostać ofertę od obecnych na tym forum palarni, na taką formę zakupu ziaren, szacuję że potrzeba nam w chwili obecnej około 3 kg/mc, ale usilnie pracuję na przekonaniem niepijących w zespole (10 osób - prawie połowa nie pije, pozostali mało, pijących dużo 2 osoby plus ja) żeby zaczęli i potrzeba mi argumentów.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Employee experience w biurze, kawa w abonamencie i rośliny
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrzesień 2019, 08:17:55 »
Ciekawy pomysł. Ja niestety uważam (na podstawie własnych doświadczeń), że 95%+ wybierze automat, blend koniecznie niekwaśny. Znaczna cześć osób traktuje kawę jak paliwo, na moim pietrze gdzie pracuje około 100 osób ja robię swoją, 1 człowiek parzy swoją z frencha i kolejny zalewa w szklance lavazze. Reszta to automat z dużą ilością mleka i cukru. Ale może to zależy od branży - moja to IT.

Mamy subskrypcję z którejś warszawskiej palarni - kawa jest na pewno świeża, ale zwykle dosyć mocno wypalona - trenowałem ją w swoim urządzeniu. Jest Ok, ale szału nie ma.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Employee experience w biurze, kawa w abonamencie i rośliny
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Wrzesień 2019, 08:40:13 »
Dokladnie u mnie podobnie, co by nie bylo ludzie pija z duza iloscia cukru i mleka. Ma cos sie zmienic, maja sie pojawic single ale pewnie tez ciemny wypal wiec niewiele smaku z nich bedzie bo ludzie kwasowosci nie beda chcieli  pic. Wiec tak czy tak zostane przy swojej :)

Offline Navi

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Cma Astoria Cke
  • Młynek: Rancilio Rocky
Odp: Employee experience w biurze, kawa w abonamencie i rośliny
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrzesień 2019, 09:19:36 »
U nas na początku było tak, że prawie nikt nie pił czarnej - dopiero jak parę razy samodzielnie komuś zrobiłem z phina lub przelewu dobrego singla, lekko przestudzonego to było wow i ale to dziwnie i fajnie smakuje. Trzeba siać. Choć przyznam, że wczoraj miałem chwilę zwątpienia jak mi dziewczyna z zespołu powiedziała, że zdecydowała się na te kapsułki do domu... i że to jej smakuje tak samo jak kawa którą mamy w biurze.

skansen

  • Gość
Odp: Employee experience w biurze, kawa w abonamencie i rośliny
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Wrzesień 2019, 10:26:23 »
W jednej z dużych polskich firm w biurze znajduje się kilka dobrej klasy automatów. Przy Biurze Zarządu znajduje się natomiast 1-grupowa Elektra SIXTIES i do tego "wysoki" Mazzer. Można korzystać ze sprzętu ale nie wolno zmieniać żadnych ustawień :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi