Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 224429 razy)

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #690 dnia: 17 Styczeń 2021, 15:16:11 »
Zastanawiałem się, czy poświecać czas na ten mikro-post, ale co tam. Trzeba czasem dać ujście złym emocjom :P

Rodzina żony wie, ze lubię kawę i chcieli dobrze kupując mi pod choinkę "kawę premium".


Nie spodziewałem się niezapomnianych wrażeń, ale nie spodziewałem się też czegoś równie obrzydliwego. Nie zrozumcie mnie źle - zanim odkryłem bogactwo smaków kawy, przez lata piłem Tchibo, Dallmayr, inne i niektóre z tych kaw wspominam pozytywnie. Kawie ze Starbucksa nie powiem nie, ale tej smole wyprodukowanej przez Nestle mówię NIE. Tak, zdaniem Nestle, wygląda średnio palona kawa.


Smakuje, jak wyglada. Jak przeschnięta smoła wędzona w goryczy. Tego nie da się pić. Po prostu. Ale nic to, mam juz na nią pomysł - użyję jej jako zbyt drogiego nawozu do borówek amerykańskich. Trzymajcie się od tego wynalazku z daleka!

skansen

  • Gość
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #691 dnia: 17 Styczeń 2021, 15:19:03 »
Ja takie kawy, niczym "flaszkę przechodnią" daje kolejnej osobie na prezent :) Oczywiście takiej, która lubi takie wypały...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #692 dnia: 17 Styczeń 2021, 18:14:26 »
To Nestle produkuje kawy dla *$$? Zdaje mi się, że wersja Light Roast jest równie czarna ;).

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #693 dnia: 17 Styczeń 2021, 22:13:11 »
To Nestle produkuje kawy dla *$$? Zdaje mi się, że wersja Light Roast jest równie czarna ;).
Z tego co kojarzę, to Starbucks to Starbucks a Nestle nabyło jedynie prawa do np.kawy w kapsułkach, czy też oferowania innych produktów. Palarnia w Europie jest przynajmniej jedna - w Holandii. Tak, ich najjaśniejszy komercyjny 'blonde roast' to jakiś początek drugiego cracku, i tak świeci się dosyć mocno.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #694 dnia: 24 Styczeń 2021, 19:34:44 »
Na Zeusa... jaka smaczna kawusia  :pycha: Niesamowite doznania! Wielkie podziękowania dla WoKowicza, który mnie ją obdarował!

Mango i truskawki w kawce, a jagody w ciastku  :pycha:



》tertium non datur《

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #695 dnia: 24 Styczeń 2021, 20:21:18 »
@lukasp Chciałem z manufaktury kawy coś zamówić,  ale słabe mają opisy znaczy brak jak w innych palarniach danych o aromacie, kwasowości chociażby w formie gwiazdek lub cyfrowej w skali 1 do 5.

Offline mkb Mężczyzna

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Basic, Aeropress, V60, Largo
  • Młynek: Macap M2M, Aergrind
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #696 dnia: 25 Styczeń 2021, 00:30:34 »
A która paralnia robi ciemno palone ziarna do espresso?
najczęściej kupuję z Manufaktury Kawy:
https://www.manufakturakawy.com/produkty/kawa/sposob-parzenia-kawy/kawy-ciemno-palone/
choć w sumie to pewnie każda  :evil:

skansen

  • Gość
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #697 dnia: 17 Luty 2021, 22:31:34 »
Hausbrandt Superbar
Od pewnego czasu polowałem na w miarę świeżą partię tej kawy. Wreszcie mi się to udało. Kawa okazała się bardzo podobna w smaku do opisywanej przeze mnie jakiś czas temu Jolly Firenze. Lekko oleiste ziarenka zapewniają obfitą i trwałą cremę. Espresso poprawne. W połączeniu z mlekiem aromaty pozostają wyraźnie wyczuwalne. Można ją polecić jako "kompromisową" mieszankę godzącą zwolenników kaw jaśniej palonych i typowo włoskich.  Tylko czy nie szkoda życia na kompromisy?

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #698 dnia: 18 Luty 2021, 02:10:24 »
Smakuje, jak wyglada. Jak przeschnięta smoła wędzona w goryczy.
Jak naparstek naparu ma być zalany wiadrem sojowego mleka, to musi być moc :-)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #699 dnia: 23 Marzec 2021, 07:42:00 »
@rapoh i inni miłośnicy włoskich włoskich mieszanek 60%A 40%R dostałem jeszcze 3 inne ziarna wraz z zakupem Ekektry. Podejrzewam, że to jest ziarno z warszawskiej palarnii, która wypala dla sklepów pod ich brandami. Dawno nie piłem mieszanek z robustą: wypał 11.03.21 VST20>18,7g>33s>38,2g.
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2021, 07:51:36 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #700 dnia: 23 Marzec 2021, 15:06:21 »
Coffee Grange - niezbyt popularna palarnia na forum. Ktoś ma jakieś doświadczenia.
Ja już od dawna się czaiłem i w końcu zamówiłem solidną porcję:

20210323_130908895_iOS.jpg

Słowian

  • Gość
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #701 dnia: 04 Maj 2021, 17:32:53 »
Wspierając lokalnych rzemieślników pragnę polecić dwie palarnie z woj. Lubelskiego: Coffee & Sons z Lublina i otwarta w marcu El Cafetero z Terespola. Jak na mój amatorski gust obie palarnie oferują świetne produkty.
Z kaw które próbowałem moimi faworytami są Słodki Shot i Włoska Robota z C&S oraz Brazil Cemorrado Chocolate z El Cafetero :pycha:

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #702 dnia: 06 Maj 2021, 09:32:39 »
Lavazza Tierra bio 100% Arabika "Premium Blend", trochę połamanych ziarenek, czarne punkty( czyli robaczki?) Palenie średnio ciemne. 15eur/kg
Jeśli ma być krótko, to bez cukru nie podchodź...a prawdę mówiąc, to i tak mi bardziej gorzkie syropy z apteki smakują :) Przy okazji zwracam "honor" kawom, w których "coś" mi nie pasowało :)


« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2021, 10:39:38 wysłana przez pietro »

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #703 dnia: 06 Maj 2021, 11:03:52 »
Przy okazji zwracam "honor" kawom, w których "coś" mi nie pasowało
Muszę zanotować cytat :D choć podpowiem, że jak masz możliwość to nie męcz kawy i siebie. Weź inną a do tej wróć za inny czas, czasami nawet tydzień i perspektywa kawy potrafi się zmienić diametralnie. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić naukowo czy to "odgazowanie"/ułożenie się kawy czy moje odczucia/samopoczucia.

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #704 dnia: 06 Maj 2021, 11:40:05 »
że jak masz możliwość to nie męcz kawy i siebie

Nie miałem zamiaru ;) Żona chciała na wyjazd, coś "tańszego" ( w tym przypadku inwestycja nie udana ;) do automatu, ciekawe, czy gościom będzie smakować, rok temu byli zachwyceni espresso special od manufaktura kawy.
Niestety nie jestem w stanie stwierdzić naukowo czy to "odgazowanie"/ułożenie się kawy czy moje odczucia/samopoczucia.

Osobiście skłaniam się do odczuć, samopoczucia, wiele czynników od nas "niezależnych" ma na to wpływ, choć  kawa, też się zmienia, wszystko po trochu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi