Autor Wątek: Sage bes870 Kolba  (Przeczytany 4882 razy)

Offline the_luni

  • Wiadomości: 7
Sage bes870 Kolba
« dnia: 09 Styczeń 2019, 15:37:05 »
Witam. Po pierwszym miesiacu uzytkowania ekspresu kolbowego sage (braville) bes870 jestem milo zaskoczony. Fakt to moj pierwszy ekspres kolbowy (wczesniej glownie kapsulkowe).
Jestem na etapie espresso:
-18gram
-20-25sek
-kawy glownie lavaza
-50ml naparu
- filtr pojedyncze dno na podwojne espresso

Nie wiem dlaczego bez zmiany ustawien mielenia raz leci 15sek a raz 25sek. Nacisk tamperem wydaje mi sie taki sam.

Spieniacz do mleka tez ladnie robi pianke. Pomogl termometr oczywiscie i przelanie kilku litrow mleka aby dojsc do jakies tam perfekcji;)

Co do samego ekspresu nie mam zastrzeżeń. Slyszalem ze ciezki serwis itp. Sage po zarejestrowaniu na stronie daje 3 lata gwarancji. Bede sie martwil pozniej;)





Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Sage bes870 Kolba
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń 2019, 18:00:14 »
A młynek daje powtarzalną ilość kawy?  Druga rzecz to czy nie robi się kanałowania lub czy temperatura ekstrakcji nie jest zbyt wysoka bo wtedy leci z siłą wodospadu :-)  Kawę bym zmienił na początek  :mrgreen:

Offline the_luni

  • Wiadomości: 7
Odp: Sage bes870 Kolba
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Styczeń 2019, 18:30:09 »
A młynek daje powtarzalną ilość kawy?  Druga rzecz to czy nie robi się kanałowania lub czy temperatura ekstrakcji nie jest zbyt wysoka bo wtedy leci z siłą wodospadu :-)  Kawę bym zmienił na początek  :mrgreen:

Mlynek daje za kazdym razem miedzy 17-19 gr.
Mielenie kawy ustawione jest na 8. Cisnienie ekspresu jest na samej granicy gornej. Zmieniam mielenie na 9 grubiej cisnienie troszke maleje ale kawa leci 10-15 sekund.
Dam mielenie na 7 to cisnienie niemalze przekracza granice i kawala leci powolutku z 30 sekund.
Waga zawsze okolo 18gr.
Moge recznie zmienic dlugosc estracji oraz temperature ale powinno domyslnie dzialac dobrze tak mi sie wydaje.
Czy kawa moze byc kiepska i to moze byc powod? Dzieki


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Sage bes870 Kolba
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Styczeń 2019, 19:26:33 »
2g różnicy to bardzo dużo, to ponad 10%

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Sage bes870 Kolba
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Styczeń 2019, 19:47:26 »
Musisz trzymać się stałej dozy, na przykład 17 g w podwójnym sitku. 1 g kawy więcej lub mniej, to może być kilka sekund dłuższa lub krótsza ekstrakcja.

Offline the_luni

  • Wiadomości: 7
Odp: Sage bes870 Kolba
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Styczeń 2019, 22:43:34 »
Musisz trzymać się stałej dozy, na przykład 17 g w podwójnym sitku. 1 g kawy więcej lub mniej, to może być kilka sekund dłuższa lub krótsza ekstrakcja.

Zatem kilka razy nie zaufam automatowi i waga kuchenna i co do grama. Zobacze czy beda wieksze roznice w dlugosci ekstrakcji.
Dzieki za podpowiedzi.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Sage bes870 Kolba
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Styczeń 2019, 23:35:29 »
Przydałaby się taka z dokładnością do 0,1g. Kuchenna będzie zaokrąglać +/- 0,5g.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi