Autor Wątek: Baratza Sette 30 AP  (Przeczytany 38318 razy)

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #135 dnia: 01 Kwiecień 2020, 19:52:18 »
Aby uzyskać najlepszy wynik, trajektoria ruchu narzędzia musi być taka.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #136 dnia: 01 Kwiecień 2020, 22:27:29 »
Miałeś podzielić się wrażeniami z używania 30 AP. Jestem bardzo ciekawy jak się sprawdza.

Ja jestem zadowolony :)

W 95% procentach używam jako SD. Wrzucam 15.3 g, wychodzi 15 gramów, a po stuknięciu czy kołysaniu - retencji brak.
Od grudnia używam młynka codziennie, często dwa razy. Czyściłem go raz, tylko profilaktycznie - dalej w PF puszek bez ani jednej grudki.
Z zasypanym hopperem ustawisz raz i zostawiasz na 4 albo i więcej dni, bez przestawiania. Dokładność do 0.5 grama, czyli całkiem ok.
Jeśli chodzi o smak to jest ok. Dziś porównałem z C40 i jest znacząco gorzej w Baratzy. Świeżutka myta Kolumbia, średnio palona, w profilu syrop klonowy i kiwi. C40 dał napar pełniejszy z wysokim body, z bardziej odseparowanymi smakami. Najpierw uderzała słodycz karmelu, później ta dzika kwaskowatość kiwi czy zielonego jabłka i fajny mleczno-orzechowy after. Dodatkowo napar był delikatnie "ściągający"
Baratza natomiast dała przyzwoite, wodniste (niskie body), słodko-kwaśne espresso. Ciężko się pokusić o wychwycenie szczegółów. Niemniej było smacznie.
Ten mlynek ma też fajny zakres do espresso, bo kilkumiesięczne zwietrzałe kawy (paczki otwarte przez kilka tygodni), z powodzeniem mieliłem na 10, a świeżą Kolumbię na 16.
Można sobie eksperymentować, a właśnie po to był mi potrzeby elektryczny młynek - do zabawy z Rotą. I w tym nie mam żadnych zastrzeżeń do Sette 30 AP :)
Wady? Całość wygląda tanio i plastikowo. Jest cholernie głośny.
Ze smaczków - nie wiem dlaczego, ale uwielbiam zamykanie hoppera, jak dla mnie fantastyczny pomysł :)
Do tysiaka chyba nie ma konkurencji (nie licząc ręcznych ;) )
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline zloty_chlopiec

  • Wiadomości: 20
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #137 dnia: 02 Kwiecień 2020, 11:23:04 »
Ja jestem zadowolony

W 95% procentach używam jako SD. Wrzucam 15.3 g, wychodzi 15 gramów, a po stuknięciu czy kołysaniu - retencji brak.
Od grudnia używam młynka codziennie, często dwa razy. Czyściłem go raz, tylko profilaktycznie - dalej w PF puszek bez ani jednej grudki.
Z zasypanym hopperem ustawisz raz i zostawiasz na 4 albo i więcej dni, bez przestawiania. Dokładność do 0.5 grama, czyli całkiem ok.
Jeśli chodzi o smak to jest ok. Dziś porównałem z C40 i jest znacząco gorzej w Baratzy. Świeżutka myta Kolumbia, średnio palona, w profilu syrop klonowy i kiwi. C40 dał napar pełniejszy z wysokim body, z bardziej odseparowanymi smakami. Najpierw uderzała słodycz karmelu, później ta dzika kwaskowatość kiwi czy zielonego jabłka i fajny mleczno-orzechowy after. Dodatkowo napar był delikatnie "ściągający"
Baratza natomiast dała przyzwoite, wodniste (niskie body), słodko-kwaśne espresso. Ciężko się pokusić o wychwycenie szczegółów. Niemniej było smacznie.
Ten mlynek ma też fajny zakres do espresso, bo kilkumiesięczne zwietrzałe kawy (paczki otwarte przez kilka tygodni), z powodzeniem mieliłem na 10, a świeżą Kolumbię na 16.
Można sobie eksperymentować, a właśnie po to był mi potrzeby elektryczny młynek - do zabawy z Rotą. I w tym nie mam żadnych zastrzeżeń do Sette 30 AP
Wady? Całość wygląda tanio i plastikowo. Jest cholernie głośny.
Ze smaczków - nie wiem dlaczego, ale uwielbiam zamykanie hoppera, jak dla mnie fantastyczny pomysł
Do tysiaka chyba nie ma konkurencji (nie licząc ręcznych  )


Możesz nagrać albo pokazac efekty mielenia? zmienlone i ubite w PF?

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #138 dnia: 02 Kwiecień 2020, 17:11:41 »
https://maki.zenfolio.com/p233107387/ha28d4276#ha28d4276

To jest ok 6s z nastawą jak widać 10, doza pewnie z 18g. Ziarno ciemne.

Offline zloty_chlopiec

  • Wiadomości: 20
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #139 dnia: 03 Kwiecień 2020, 01:45:16 »
Testow mlynka ciag dalszy, po ok 10 mieleniach wyjąłem żarna żeby obejrzeć.

Widok jak na foto - wyczyscilem, przedmuchalem, jutro sprawdzę czy jest roznica.

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #140 dnia: 03 Kwiecień 2020, 11:38:59 »
Aby uzyskać najlepszy wynik, trajektoria ruchu narzędzia musi być taka.


W takich chwilach wiem, że muszę odpocząć od tego forum :-)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #141 dnia: 03 Kwiecień 2020, 11:42:15 »
Bo na ten rysunek należy patrzeć po kawie a nie przed ;)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #142 dnia: 03 Kwiecień 2020, 11:54:54 »
Dla ciemno palonych lepiej sprawdza się mieszanie w ten sposób.
pentagram.jpg
Trzeba tylko odpowiednio zapiąć kolbę aby wzór był odwrócony.  :ogien:

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #143 dnia: 04 Kwiecień 2020, 15:32:57 »
A wracając do pytanie z 1-szej strony, na które nikt nie odpowidział - jak ten młynek ma się do I-1 mini? Na korzyść Ascaso płaskie żarna, tylko według opisów żadnego programowania czasu / wagi, które jest w Sette ale za to z żarnami stożkowymi. Który młynek byście wybrali?

Offline zloty_chlopiec

  • Wiadomości: 20
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #144 dnia: 05 Kwiecień 2020, 12:31:59 »
Pytanie profilaktyczne: jak czesto wyjmujecie żarna w celu przeczyszczenia/usuniecia pyłu?

Offline kubolx

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Lelit Mara X V2
  • Młynek: Lelit PL72 William
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #145 dnia: 05 Kwiecień 2020, 13:03:39 »
Yarbin
Miałem przez ponad pół roku Ascaso  i1 Steel, prawdę mówiąc poza dobrym wykonaniem i ładnym wyglądem od początku mnie wkurzał. Był stosunkowo głośny, bardzo zbrylał przy mieleniu pod espresso, duża ilość kawy zostawała w wylocie, co powodowało ciągły bałagan, nie był też najszybszy. Co do efektów w filiżance, wielkiego przeskoku pomiędzy Lelit Fred nie zauważyłem. Przy okazji zmiany ekspresu, pozbyłem się go w komplecie i zdecydowałem na zakup Baratzy Sette 30. Na początku byłem nim oczarowany, szybkie mielenie, idealna dystrybucja w sitku, kawa puszysta bez jakiegokolwiek zbrylania. W filiżance częściej pojawiał się tygrysek. Na minus materiały, sam plastik  oraz zbyt mało dokładna regulacja,  jednak śruba mikrometryczna w Ascaso miała swoje plusy. Z tego właśnie powodu młynek zwróciłem i dzięki uprzejmości kolegi Michała z Konesso w domu zawitał Fiorek F4, póki co go testuję :)

Offline ArtiW Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Ceado E6P (black magic)
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #146 dnia: 22 Kwiecień 2020, 21:01:41 »
Hej, odświeżę trochę wątek, bo Baratza wpadła mi w oko. Zacząłem jednak iść w kierunku 270-tek ze względu na mikroregulację, choć nadal nie wiem czy warto dopłacać kilka stów.

Dość mało widziałem info o mieleniu pod AP. Daje radę? Czy to nastawy w granicach 16-30?

Offline martinovic

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Pro postmill with upgrades
  • Młynek: DF 64 + SSP MP + HU, Ceado E37J, Comandante NB
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #147 dnia: 22 Kwiecień 2020, 21:50:22 »
Hej, odświeżę trochę wątek, bo Baratza wpadła mi w oko. Zacząłem jednak iść w kierunku 270-tek ze względu na mikroregulację, choć nadal nie wiem czy warto dopłacać kilka stów.

Dość mało widziałem info o mieleniu pod AP. Daje radę? Czy to nastawy w granicach 16-30?
one click at sette 30 makes about 5-6seconds on e61gh machine ( same brew ratio), if you are not sure try sette 30 and if micro adj needed you can still buy ring from 270. https://www.mcc.ag/baratza-adjustment-assembly-fuer-die-reihe-sette-  the difference between sette 30 and 270 will be only number of time pressets.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #148 dnia: 22 Kwiecień 2020, 22:10:04 »
Hej, odświeżę trochę wątek, bo Baratza wpadła mi w oko. Zacząłem jednak iść w kierunku 270-tek ze względu na mikroregulację, choć nadal nie wiem czy warto dopłacać kilka stów.

Dość mało widziałem info o mieleniu pod AP. Daje radę? Czy to nastawy w granicach 16-30?

Może i da radę pod drobny aeropress, ale dużo taniej wychodzi wilfa czy Encore. Sette jest do espresso
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline ArtiW Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Ceado E6P (black magic)
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #149 dnia: 22 Kwiecień 2020, 23:17:45 »
Właśnie dlatego podpytywałem o ustawienia 16-30. Myślałem, że dadzą radę pod AP.
Mam starą kolbę do espresso, choć wstyd nawet wspominać o niej. Nowy ekspres chciałbym kupić za jakeś 1-1,5 roku. Dlatego pomyślałem juz o bardziej docelowym młynku.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi