Autor Wątek: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.  (Przeczytany 61703 razy)

avidrock

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #120 dnia: 03 Październik 2020, 10:34:12 »
Na razie spróbowałem do innego gniazda, może w tamtym jakieś spięcia były. Zobaczę jak się powtórzy to będę dalej kombinować. Paragon gdzieś zgubiłem więc zamiana się nie uda :sciana:

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #121 dnia: 03 Październik 2020, 10:42:49 »
Mam pięć sztuk tego samego modelu, i wszystkie pracują bez zarzutu, więc jeśli masz możliwość to wymień na inną sztukę, bo z Twoją jest coś ewidentnie nie tak.

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #122 dnia: 03 Październik 2020, 10:45:27 »
Pech, czasem (rzadko, bo rzadko) zdarza się taka wada-są pojedyncze wpisy na forach o tematyce smart dom. Możesz spróbować zaktualizować firmware (oprogramowanie wtyczki), ale nie sądzę by to pomogło.

Paragon gdzieś zgubiłem więc zamiana się nie uda :sciana:
Jeśli kupowałeś przez Internet to paragon nie jest niezbędny, wystarczy dowód zakupu.

avidrock

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #123 dnia: 03 Październik 2020, 10:50:53 »
Jeśli kupowałeś przez Internet
No właśnie kupowałem w sklepie 😔

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #124 dnia: 03 Październik 2020, 12:43:46 »
Nawet jak kupowałeś w sklepie to paragon nie jest potrzebny do reklamacji (zwrot to co innego). Możesz udowodnić inaczej (wykaz z konta, poświadczenie osoby, z którą byłeś itd.) jest wtedy trochę gorzej dla nich, ale jest to wykonalne. UOKIK mówi o tym, że brak paragonu nie może być podstawą do nie przyjęcia reklamacji.

avidrock

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #125 dnia: 03 Październik 2020, 13:17:14 »
UOKIK mówi o tym, że brak paragonu nie może być podstawą do nie przyjęcia reklamacji.
Dzięki za wyjaśnienie. Poczekam jeszcze jak się będzie powtarzać to złoże reklamację

Offline kubuekpl

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #126 dnia: 20 Listopad 2020, 20:21:31 »
Testowałeś już Home Assistant? Patrząc na same opinie o apce na telefon jest to bardzo prężnie rozwijający się projekt. Katalog możliwych integracji wyglada imponujaco. Chyba czas odkurzyć Malinę.


Witam ,

I jak udalo sie cos z HA ?  Chyba zrobie instalke na Docker + HA na Synology  + inteligentna wtyczka na początek.

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #127 dnia: 20 Listopad 2020, 20:31:11 »
Witam ,

I jak udalo sie cos z HA ?  Chyba zrobie instalke na Docker + HA na Synology  + inteligentna wtyczka na początek.
Ja w sumie używam HA na jednej z VMek proxmoxowych jakie stoją u mnie na serwerze. Do tego Zigbee2mqtt, działa bardzo zacnie a dzięki temu mam jedną bramkę do wszystkich urządzeń Zigbee. Wszystkich wspieranych oczywiście, ale jest ich na tyle, że wystarczy. Zamówiłem też głowice termostatyczne, które zamierzam z całością zintegrować.

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #128 dnia: 20 Listopad 2020, 21:04:38 »
Chyba zrobie instalke na Docker + HA na Synology  + inteligentna wtyczka na początek.
Dla jednej wtyczki nie wiem czy to nie będzie przerost formy nad treścią :)

Co prawda z HA nie korzystam ale z śledzę temat na bieżąco. Korzystam z innych rozwiązań-mam kilkadziesiąt smart urządzeń. Porównałbym HA do Linuxa. Zaletą są ogromne możliwości, w tym możliwość dołączania przeróżnych urządzeń. Niestety niesie to za sobą sporo innych problemów... Przyznam, że czasem mi brakuje tych ogromnych możliwości... Ale dalej jestem wierny chmurze :)

Offline kubuekpl

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #129 dnia: 22 Listopad 2020, 14:20:53 »
Chyba zrobie instalke na Docker + HA na Synology  + inteligentna wtyczka na początek.
Dla jednej wtyczki nie wiem czy to nie będzie przerost formy nad treścią :)

Co prawda z HA nie korzystam ale z śledzę temat na bieżąco. Korzystam z innych rozwiązań-mam kilkadziesiąt smart urządzeń. Porównałbym HA do Linuxa. Zaletą są ogromne możliwości, w tym możliwość dołączania przeróżnych urządzeń. Niestety niesie to za sobą sporo innych problemów... Przyznam, że czasem mi brakuje tych ogromnych możliwości... Ale dalej jestem wierny chmurze :)

Zapewne jest! Ale myślę ze będzie to dobry początek już od dawana miałem zamiar się pobawić w Smart Home , jestem trochę uczulono  na Cloud. Poleci ktoś fajne wtyczki  który dobrze współpracują z Home Assistant ?

Edit.
Mam 18GB pamieci ram w NASie wiec taki dockerek moze sobie chulac.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2020, 14:23:09 wysłana przez kubuekpl »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #130 dnia: 22 Listopad 2020, 18:16:50 »
Nie wiem czy dobrze, ale z HA pracuje Ikea Tradfri - gniazdka z bramką Zigbee od Ikea. Gniazdka może nie są super względne, ale działają. Popieram.uczulenie na chmurę :).

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #131 dnia: 22 Listopad 2020, 21:38:58 »
Nie podzielam uczulenia, ale rozumiem  ;)
Do HA wystarczą współpracujące z nim wtyczki WiFi i router który ogarnie dużą ilość podłączonych urządzeń.
ZigBee przy HA jest potrzebne dopiero w przypadku niektórych urządzeń bateryjnych (głowice termostatyczne, czujniki itp).

Co innego systemy chmurowe  - tam ZigBee jest wskazane wszędzie gdzie się da, ponieważ w ramach bramki ZigBee powstaje środowisko lokalne, które działa niezależnie i/lub z pominięciem Internetu (chmury).
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2020, 21:50:26 wysłana przez skansen »

Offline kubuekpl

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #132 dnia: 23 Listopad 2020, 17:55:25 »
No to chyba przetestuje wtyczkę Sonoff,  widzę cena ok no i nawet można wgrać inny firmeware.

Offline Przemkos

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #133 dnia: 29 Grudzień 2020, 20:51:51 »
Odgrzewam trochę temat automatyki - gdyby ktoś był zainteresowany. Ja użyłem u siebie Shelly 1. Nie obsługuje zigbee (działa po wifi - mnie to wystarcza, jeśli ktoś potrzebuje zigbee żeby np. nie obciążać routera nadmierną ilością połączeń Wifi, to takie przekaźniki dopuszkowe też się znajdą na rynku). Zaleta rozwiązania: da się schować w puszce elektrycznej - a więc dobre tam gdzie estetyka ma znaczenie - gniazda są widoczne. Miałem już wcześniej przygotowaną instalację elektryczną tak, że ekspres włączałem/wyłączałem normalnym wyłączynikiem (takim jak do światła). Teraz za wyłącznikiem wpiąłem Shelly: mogę włączyć/wyłączyć ekspres zarówno włącznikiem, jak i zdalnie przez telefon lub zgodnie z zaprogramowanym harmonogramem - możliwości konfiguracji są duże. Można podłączyć tylko w sieci lokalnej - użycie chmury jest opcjonalne.

Offline brzechwa99

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Rocket Apartamento
  • Młynek: Rocket Faustino
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #134 dnia: 08 Styczeń 2021, 22:02:35 »
Ja używam od ponad roku systemu, co prawda nie do końca dedykowanego do sterowania ale działa.

Philips Hue czyli system do sterowania światłem.
Podstawą dla mnie są żarówki + mostek

działanie:
mostek jest obowiązkowym urządzeniem Philips Hue Mostek Bridge 2.0
+ Philips Hue SmartPlug gniazdo wtykowe do którego podłączony jest ekspres
do tego miejsca mamy działający zestaw z aplikacji telefonu.

ja do tego posiadam Pilot zdalnego sterowania bez baterii Philips HUE który jest umiejscowiony obok ekspresu na ściance w kuchni i to właśnie nim steruje ręcznie ekspresem ( włącz i wyłącz ). Na samym ekspresie przełącznik fizyczny mam cały czas jako "włączony"
poza tym mam ustawiony timer który włącza ekspres o 6:00 - 10:30
Jest również możliwość w aplikacji sterowanie zdalnie poza domem np. włączam jadąc z pracy.
Ujemną stroną tego rozwiązania jest fakt, że przy braku prądu ( gdy o tym nie wiem ) system po przywróceniu zasilania włącza się na stałe, drugim jest fakt że system jest jako ściemniacz do lamp normalnych więc ekspres niby nie działa ale lampka jest bardzo delikatnie zielona więc jakieś napięcie jest i nie wiem jak to wpływa na żywotność urządzenia. Po trzecie gniazdko ma określoną moc max nie pamiętam ile ale do mojego ekspresu działa.
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2021, 23:09:26 wysłana przez ranGo »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi