Autor Wątek: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.  (Przeczytany 62922 razy)

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
« Ostatnia zmiana: 22 Lipiec 2020, 20:50:57 wysłana przez Nataniel »

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #106 dnia: 23 Lipiec 2020, 17:13:39 »
Przyznam szczerze, że  nie zamawiałem ich nigdy z BangGood. Jeśli mamy kupony które nam dodatkowo obniżą cenę to warto próbować. Opłacalny powinien być też zakup więcej niż 1 szt.-koszt przesyłki nalicza się jak widzę raz. Dla porównania na Allegro takie wtyczki (WiFi z pomiarem) są po 56 zł.
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec 2020, 18:09:56 wysłana przez skansen »

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #107 dnia: 23 Lipiec 2020, 18:12:00 »
Wczoraj były po 42zl  z wysylka a to wersja 15A, dlatego postanowiłem wstawić, juz niektualne. Opinie ma bardzo dobre wiec zamowilem. @skansen   Czekam na wpis i artykuł o HX ;)

Offline szocik

  • Wiadomości: 5
    • http://www.beako.eu
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #108 dnia: 24 Lipiec 2020, 20:07:03 »
i w jakim stanie Ci z tych Czech przyszło?
*Link Removed*

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #109 dnia: 27 Lipiec 2020, 17:40:11 »
W moim domu przybywa cały czas smart urządzeń. Telefony, tablety, laptopy i urządzenia AGD komunikują się przez WiFi. Żeby zmniejszyć trochę „tłok” na łączach postanowiłem gdzie to możliwe zastosować urządzenia komunikujące się przez ZigBee. ZigBee korzystają z dodatkowej bramki, komunikacja odbywa się niezależnie od domowej sieci WiFi. Część urządzeń wykorzystujących ZigBee wzmacnia sygnał sieci tworząc „siatkę”. W dalszym ciągu kontrola nad urządzeniami odbywa się pod kontrolą systemu Tuya. Zmiana objęła również wtyczki sterujące. Nowe komunikują się po ZigBee. Tak wygląda teraz szafka pod ekspresem po zmianach:

IMG_20200726_153648.jpg

Korzystając z ZigBee możemy zrezygnować całkowicie z "chińskiej chmury". Głośnik Alexa z Zigbee działa bez "chińskigo" konta SonOff/eWeLink/Xiaomi/Tuya. Dzięki temu możemy korzystać z fajnych, tanich chińskich modułów bez chmury z ChRL. Moduły komunikują się bezpośrednio z głośnikiem. Możemy więc mieć ciasteczko i zjeść ciasteczko :)
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2020, 17:44:07 wysłana przez skansen »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #110 dnia: 27 Lipiec 2020, 19:30:43 »
Dzięki temu możemy korzystać z fajnych, tanich chińskich modułów bez chmury z ChRL. Moduły komunikują się bezpośrednio z głośnikiem. Możemy więc mieć ciasteczko i zjeść ciasteczko :)

Warto zaznaczyć, żeby nie wprowadzać w błąd, że wymieniamy chmurę chińską na amerykańską (Amazon) - dla mnie to wystarczający komfort. Głośnik komunikuje się z urządzeniami, ale polecenia od usera + routines idą przez chmurę. Od razu mówię, że nie sprawdzałem tego laboratoryjnie. Po prostu orientuję się jak działa Alexa.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2020, 19:39:57 wysłana przez rubin »

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #111 dnia: 27 Lipiec 2020, 22:08:49 »
Tak zgadza się. Rozwiązanie z Alexą które opisałem w poście #109 bazuje na chmurze amerykańskiej. Dlatego też pisałem o eliminacji "chińskiej chmury"/"chińskiego" konta/chmury z ChRL a nie o eliminacji chmury w ogóle.

Jeśli zaś chcemy w ogóle zrezygnować z chmury możemy iść w kierunku Home Assistant lub innego, w pełni lokalnego rozwiązania. Oprócz tego mamy wspomniany już przeze mnie w poście #103 WiFi direct.

Na horyzoncie jest jeszcze jedno rozwiązanie. Pojawiło się ostatnio trochę urządzeń działających w trybie WiFi station mode czyli łączących się z domową siecią WiFi bez konta (i teoretycznie) bez łączenia się z chmurą. Rozwiązanie teoretycznie stare jak świat, ale ostatnio odkurzone. Nie znalazłem jak na razie wtyczek tak pracujących, ale może z czasem się pojawią.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #112 dnia: 27 Lipiec 2020, 22:41:56 »
Testowałeś już Home Assistant? Patrząc na same opinie o apce na telefon jest to bardzo prężnie rozwijający się projekt. Katalog możliwych integracji wyglada imponujaco. Chyba czas odkurzyć Malinę.

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #113 dnia: 28 Lipiec 2020, 09:33:36 »
Ja trzymam się mocno chmury :) Dawno temu pożegnałem domowe NASy, praktycznie wszystkie firmy z którymi pracuje przeszły na chmurę. Prędzej nie mam prądu niż Internetu w domu. Automatyzacje po ZigBee chodzą nawet bez Internetu. Dlatego też na razie nie wchodzę w HA. Ale never say never. Śledzę różne wątki związane z HA i mam wrażenie, że jest z nim jak z Linuxem na domowym komputerze...

W ofercie pojawiło się ostatnio sporo przycisków-pilotów (scenario switch). Sprawdzają się dla osób które nie chcą "gadać do głośnika", włączać telefonem. W wersji ZigBee będą działać nawet bez Internetu. Mają nawet ikonkę kawy :)
scenario switch.jpg
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2020, 09:58:36 wysłana przez skansen »

avidrock

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #114 dnia: 03 Październik 2020, 08:44:21 »
Witam, ostatnio kupiłem sobie gniazdo gosund sp111. Ustawiłem harmonogram na 7 rano i już poraz kolejny jak wstaje gniazdo wyłączone, ale ekspres minimalnie rozgrzany tak jakby przez moment pracował. W aplikacji ostrzeżenie "The device you inserted is overloaded! Close soon". Co w tym przypadku mam uczynić?

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #115 dnia: 03 Październik 2020, 08:51:22 »
Może zmienić programator na inny?

avidrock

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #116 dnia: 03 Październik 2020, 09:01:08 »
Może zmienić programator na inny?
Szkoda kasy nie dużo wydałem ale szkoda, tylko kupiłem.

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #117 dnia: 03 Październik 2020, 09:48:20 »
Twój programator jest przystosowany do obsługi urządzeń o mocy 2300W lub 3450W. To dużo więcej niż moc grzałki w Grace (1000W). Ekspres go raczej nie przeciąża, to raczej programator jest wadliwy.

Używam różnych programatorów do kontroli urządzeń o znacznie większej mocy (pralko-suszarka, zmywarka, żelazko itp) i nigdy żaden takiego błędu nie zgłaszał. 

avidrock

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #118 dnia: 03 Październik 2020, 10:09:34 »
Zobaczę jak dalej będzie się zachowywać, tylko podejrzewam, że jak już dwa razy się zdarzyło to tak jak piszesz jakaś wadliwa wtyczka

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #119 dnia: 03 Październik 2020, 10:26:41 »
Spróbuj z innym urządzeniem, lampka, czymkolwiek.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi