Autor Wątek: Konewka  (Przeczytany 248254 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konewka
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Styczeń 2014, 12:16:11 »
Sprawdziłem wagę konewek, przy podobnej pojemności Hario jest tylko o 20 g cięższe od Tiamo. A dałbym głowę, najlepiej nie swoją, że ze dwa lata temu, różnica była znacznie większa.
@Donkiszot, w Czechach Bonavita Variable Temperature Digital Electric Gooseneck, tak ładnie się nazywa, kosztuje 2,400 kcs, około 350 zł.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Styczeń 2014, 12:23:21 »
Wiem wiem, dlatego właśnie tęsknie patrzę w jej kierunku.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Konewka
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Styczeń 2014, 13:06:42 »

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Konewka
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Styczeń 2014, 13:34:41 »
Pytanie tylko czy ma to sens? Moim zdaniem nie. Wlewa się wrzątku o po kilku minutach mamy optymalną temperaturę którą sprawdzamy termometrem do mleka za 30zl.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konewka
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Styczeń 2014, 14:48:38 »
Moim zdaniem zakup takiego czajnika ma sens, chociaż ten sens jest dosyć drogi. Wygoda jest ogromna, ustawiasz żądaną temperaturę i masz ją bez większych problemów, to znaczy bez przelewania wrzątku do konewki i sprawdzania temperatury. Poza tym do zaparzania możesz używać wody o wysokiej temperaturze, na przykład 95°C, której nie uzyskasz przy przelewaniu wrzątku z czajnika do konewki. A trafiają się mocno cytrusowe mieszanki, które dopiero w tak wysokich temperaturach oddają do naparu więcej goryczki, i co dziwne, czasem też słodyczy, i w efekcie wychodzi kapitalny napar. Zdarzyło mi się już gotować wodę w konewce na gazie, żeby osiągnąć wysoką temperaturę, ale ostatnio jestem na to zbyt leniwy.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Styczeń 2014, 15:13:02 »
Otóż to. Do tego też w sukurs przychodzi podtrzymywanie temperatury. Czasem zbyt wcześnie zagotuję wodę i mi wystygnie, czasem trzeba zrobić kilka dripów pod rząd. A wielokrotnie gotowana woda ponoć traci smak (tlenu ubywa czy coś).

Ale ponieważ ta wygoda kosztuje, to czekam na lepsze czasy. Jednak jeśli już będę kupował, to pewnie właśnie taką.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Konewka
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Styczeń 2014, 15:13:45 »
Zawsze można się spotkać gdzieś pomiędzy ;) bo faktem jest, że czajnik w domu się przydaje. Faktem (chyba) też jest że konewka do dripa to również fajna rzecz - nie wiem, osobiście nie używałem.

Może by tak więc zakupić czajnik do herbaty. Cena ~200-220 PLN. Temp nastawiana na 70, 80, 90 95 i 100C.

Do tego konewka i będzie wilk syty i owca cała.

Pytanie praktyczne - jak dokładny jest pomiar temperatury w obu modelach? I drugie pytanie czy naprawdę do domu potrzeba aż takiej technologi? - wiem mam PIDa w ekspresie ;) Czy nie wystarczy tak jak pisze Poe? No i z ewentualnym odkamienianiem mniej problemów ;)
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Styczeń 2014, 15:48:15 »
Toż ja właśnie i herbatę chcę taką konewką obskoczyć. Cenowo na to samo wyjdzie, a jeden grat mniej w domu.

Jeśli chodzi o dokładność pomiarów, to mogę popytać jak to w filipsie jest.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Konewka
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Styczeń 2014, 20:21:48 »
Podoba mi się ta Bonavita ale cena jest zabójcza. Czy oprócz Hario i Tiamo ktoś produkuje jakieś konewki warte zainteresowania?

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Konewka
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Styczeń 2014, 20:27:18 »
Dawno nie pisałem, choć forum odwiedzałem.  :-[

Widziałem tę Bonavitę na żywo, sprzedawcę też znam. Można ją nabyć we Wrocławiu w Cafe Targowa. Można też tam napić się dripa zalewaną taką Bonavitą. (Reklama off, piszę jak jest)  ;)

Sam zastanawiałem się nad zakupem takiej. Gdybym więcej dripował, chętnie bym takową nabył.   :taktak:
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konewka
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Styczeń 2014, 21:28:26 »
Zawsze można się spotkać gdzieś pomiędzy. Może by tak więc zakupić czajnik do herbaty. Cena ~200-220 PLN. Temp nastawiana na 70, 80, 90 95 i 100C. Do tego konewka i będzie wilk syty i owca cała.

Chyba jestem pomiędzy, bo już mam czajnik z ustawianiem temperatury i konewkę. Ale uważam, że Bonavita z ustawianiem temperatury jest od nich lepsza, choćby dlatego, że łączy dwa urządzenia w jednym. I tak jak pisał Donkiszot, jeśli zsumować zakupy, czajnik plus konewka, to w zasadzie wyjdzie na jedno.

Pytanie praktyczne - jak dokładny jest pomiar temperatury w obu modelach?
Mam ze cztery termometry i każdy pokazuje inną temperaturę tej samej wody.

Czy oprócz Hario i Tiamo ktoś produkuje jakieś konewki warte zainteresowania?

Kalita, Takahiro, Yama, Yami, także Bonavita, i pewnie jeszcze wiele innych. W chińskiej fabryce można kupić ładną konewkę za kilka dolarów, ale trzeba zamówić kilkaset sztuk.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Konewka
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Luty 2014, 11:44:20 »
Jak to w końcu jest z tymi "podwójnymi ściankami" w konewce Tiamo ? W opisach na licznych stronach internetowych i forach stoi taka właśnie informacja a gdy oglądam i dotykam tę konewkę głowę bym dał, że to bzdura. Czy ktoś potrafi wykazać tę podwójnościankowość ? Ktoś to jakoś sprawdzał ? czy może ma miejsce taka oto sytuacja: Producent napisał bajkę a sprzedawcy ją powtarzają powłując się na producenta ?

« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2014, 11:52:23 wysłana przez maro »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konewka
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Luty 2014, 14:01:41 »
Co na to Roger? Informację o podwójnych ściankach w konewce Tiamo można znaleźć w jego sklepie.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Konewka
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Marzec 2014, 08:54:30 »
Ponieważ strasznie mnie drażniły trudności z uzyskaniem jednolitego, spokojnego strumienia wody, w końcu zakupiłem konewkę Hario 1,2l. Dzięki odpowiedniemu zamocowaniu wylewki kołysanie się powierzchni cieczy nie ma wpływu na tempo wylewania się i stabilność. Teraz mogę skupić się na tym gdzie leję a nie jak. :)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Konewka
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Marzec 2014, 11:15:52 »
Hario jest najlepsze a od niedawna też najtańsze. To chyba jedyna konewka z nierdzewiejącej nierdzewki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi