Autor Wątek: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu  (Przeczytany 42184 razy)

Offline Imacman66 Mężczyzna

  • Wiadomości: 109
  • Ekspres: Lelit Mara PL62T, Hario Syfon, Phin, V60, Aeropress, FPrismo
  • Młynek: Mazzer Mini, Comandante C40 mk3 NB
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Luty 2018, 21:00:11 »
Zamówiłem i czekam. Pytanie do osob z młynkiem C40 mk3 NB - na ile klików nadstawiacie pod to Prismo?

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Luty 2018, 21:10:29 »
W drugim rzucie i ja się załapałem na prismo.
Na pierwsze próby poszła resztka ciemno palonej włoskiej Le Piantagioni del Caffe - Alto Palomar.
Wszystkie próby wyglądały tak samo: 1-sze zagotowanie wody, wlanie do AP w celu ogrzania, w międzyczasie zmielenie ziaren i zagotowanie drugiej porcji wody, następnie zalanie ziaren wrzątkiem prosto z rusztu do 50ml (bez goosenecka). Mieszanie 10-20s, przeciskanie @ 1min.

Zacząłem od 15 kliku na comandante. Następnie szedłem na 13, przeskoczyłem do 18 kończąc na 20.

Za każdym razem efekt był ten sam: kwsior. Kwas, który jako aftertaste utrzymywał się dobre 20min. Bleh. W tle gdzieś była orzechowość i czekolada, ale całkowicie zasłonięta kwasem.
Na ostatnią próbę, resztką ziaren (17.8g do 45g wody) zrobiłem tak jak @miklas, czyli zagotowałam wodę, przelałem AP, wsypałem kawę i zalałem taką „dostaną” wodą, pewnie w okolicy 95-96° na 16 kliku. Napar nie wyszedł taki „ciężki”,  słodkość bardziej przypominała miód niż mleczną czekoladę… ale znowu dominował kwas, który uniemożliwiał wypicie do końca.
Body natomiast jak najbardziej na plus.

W sumie to zastanawia mnie, czy te „ultra fine” nie powinno być jeszcze drobniej, coś między espresso a tyglem… bo na filmach wieszają się na AP jakby kawa stawiała niewiadomo jaki opór, podczas gdy u mnie szło to dość gładko…

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Luty 2018, 21:15:17 »
W sumie to nie robiłem na prismo nic ciemno palonego, nie pamiętam kiedy ostatnio miałem taką kawę u siebie. Spróbuję przecisnąć jasno paloną ethiopię, na pewno będzie kwaśno, ale czy to będzie kwas czy przyjemna kwasowość, to sprawdzę.

No dobra, poprawię się, nie robiłem na prismo nic ponad top red od Elki. Przed chwilą wrzuciłem do młynka jasno paloną mytą Rwandę, którą dostałem z third wave wichteln. No i przykro mi to powiedzieć, ale wyszedł kwasior. Wodę zagotowałem i jeszcze wrzącą zalałem kawę. O ile dobrze kojarzę, to Top Red to blend dwóch naturali, może tu jest haczyk?

Marek.
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2018, 21:38:34 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kano Mężczyzna

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: AeroPress, Dripper Hario, Clever Dripper, FrenchPress, Kawiarka, Fellow Prismo
  • Młynek: Porlex Mini
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Luty 2018, 21:57:54 »
Skoro 20g ziarna należy zalać 50-60g wody, to ile będzie naparu?
Łyk?

@Shaggy_Paw
skoro nie dopiłeś do końca, to może dwa łyki?? łyczki??

Zamówiłem Javę 001 i Javę 007, bo poszukuję w kawie czekolady :-)
Do wykorzystania w fellow prismo nadadzą się?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Luty 2018, 21:59:11 »
Jak zrobisz to nam powiedz.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kano Mężczyzna

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: AeroPress, Dripper Hario, Clever Dripper, FrenchPress, Kawiarka, Fellow Prismo
  • Młynek: Porlex Mini
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Luty 2018, 22:09:37 »
Odnośnie ilości naparu, to czasem badam takie rzeczy :-)

Odnośnie czekolady już gorzej... Kiedy na kawie jest w opisie "nuty czekoladowe", to może z raz na paczkę te nuty wyczuję..
Po prostu niektóre kawy są lepsze do jednych metod parzenia, a słabsze do innych..
Zresztą widać to nawet w sklepach, gdzie jest podział pod espresso, dripy, alternatywy, przelewy (a już najdziwniejszy podział, to kawa do domu / do biura  ::)  )

I może być tak, że w kawiarce czekolada się pojawi, ale tylko w 3tz, a w 4tz już nie, albo np. w dripperze tylko, itd.. :-)
A może się pojawi, a moje kubki smakowe tego nie wyczują.. :-(

Offline bulczan Mężczyzna

  • Wiadomości: 63
  • Ekspres: kawiarka, AP + prismo, FP, v60, chemex, phin
  • Młynek: c40 mk3 nitro blade
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Luty 2018, 22:29:57 »
co do ilości kawy po przeciśnięciu to zalewając 20g kawy 60ml wody wychodzi ok. 35 ml.
"Nie myśleliście nigdy, (…) że niebezpieczeństwem zadawania pytań jest to, iż możecie usłyszeć odpowiedź?". Mordimer Madderdin

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Luty 2018, 23:06:07 »
Zróbcie sobie dripa w takich proporcjach, tylko pamiętajcie o czasie 2-3 minuty -- trzeba baaardzo delikatnie kłaść wodę w maleńkich porcjach na powierzchnię kawy -- też się można zaskoczyć.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Luty 2018, 07:49:52 »
W przepisie jest 50 ml wody.

Tak się zastanawiam, czy ten kwas z Rwandy nie wyszedł bo zamiast dobrze zamieszać patyczkiem zakręciłem tylko aeropressem. Dam jej dziś po południu jeszcze jedną szansę.

Tym czasem zrobiłem Gwatemalę Rainforest Cobain od Gorana, to moja stała pozycja w espresso. Wyszła bardzo fajnie, smacznie, aczkolwiek nieco bardziej płaska niż to co znam z espresso. Dam jej następnym razem trochę niższą temperaturę, nie będę gotował drugi raz wody.

Może być tak, że skoro napar przypomina espresso, to również wymaga dopieszczenia przemiałem i temperaturą jak espresso.

Nie wiem czy to wynik tego, że brat pozaginał mi sitko, czy tak było, ale do naparu dostaje się sporo drobinek kawy. Mam już zamówione drugie prismo. To idzie do brata.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Luty 2018, 08:24:39 »
No no widzę, że pierwsza fala zachwytu już przycichła i zaczęły się jęki ;D Dzisiaj i ja przymierzam się do pierwszych prób. Zobaczymy cóż z tego można wyczarować.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Luty 2018, 08:50:34 »
Nadal kawa jest lepsza niż z kawiarki , w kawiarce za to czasem kawa wyjdzie mocno przeparzona, a raczej przypalona. Pomęczę trochę tą Rwandę, może nie będzie tak źle. Dałem do niej przemiał jak do Gwatemali, w espresso dałbym sporo drobniej, spróbuję do prismo też zmielić drobniej.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Luty 2018, 09:40:13 »
A ja zamiast bawić się młynkiem wydłużyłbym trochę czas parzenia. Czemu nie w tym kierunku?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Luty 2018, 09:43:30 »
Pewnie, też można. Inna sprawa, że z braku stabilności temperaturowej kawa jasno palona może nigdy nie zaskoczyć. Zastanawia mnie tylko ten kwas w tej ciemno palonej mieszance u kolegi @Shaggy_Paw

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Luty 2018, 09:54:01 »
Kwas z reguły oznacza niedoparzenie (oczywista oczywistość), ale nie zawsze. Zdarzało mi się w kawiarce przeparzać kawy i były jednocześnie niesamowicie gorzkie i kwaśne. Sam mam w planie w prismo popróbować średnio palonych blendów. Czekolady i karmele. Nie będę startował z owocowymi bombami.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2018, 09:57:33 wysłana przez GrizzzLee »

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Luty 2018, 10:52:20 »
GrizzzLee mnie tez ten kwas zastanawia, bo nie potrafię właśnie określić, czy to niedoparzenie, czy przeparzenie - bo podobne „rewelacje” wychodziły z kawiarki, gdy zmieliłem dla testów mega drobno (15 zamiast 18-20). Zgłupiałem, gdy w prismo zmieliłem jak do kawiarki, a kwas był taki sam jak przy mieleniu do espresso - może temp. wody była zbyt duża? Tego jednak już się nie dowiem, bo brakło ziaren :|
Wrócę z pracy to spróbuję zaparzyć przelew miesiąca od deskowego.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi