Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 250240 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1545 dnia: 05 Kwiecień 2024, 16:29:04 »
Nowości już na stronie!

Update informacji o kawach:

Przelewy
- Kolumbia El Placer Gesha White Honey --> bardzo smacznie i czysto, 90pkt, będzie set El Placer Rarytas duo z tym cudakiem poniżej
- Kolumbia El Placer Honey IPA --> Rosado (Pink Bourbon) fermentowany z szyszkami chmielu oraz trawą cytrynową, smacznie pokręcone, trochę jak ferment a trochę jak piwo
- Kenia Sakami Natural - była już w tym roku, wraca
- Kenia Sakami Washed AB - myte SL28, ku naszemu zaskoczeniu po kilku dniach od wypalenia robi się dużo słodsza, smakuje jak tabliczka ciemnej czekolady z kwaskowatymi owocami
- Indonezja Sunda Tilu Honey - bardzo jakościowa Indonezja z obróbki honey, nic charakterystycznego dla Azji. Dużo miodowej słodyczy i delikatnie cytrusowe akcenty, w smaku bardzo czysto.
- BECZKAWKA - nasz barrel aged z beczki po winie wyszedł tak, że jestem z niego zadowolony. Jest lekki, delikatnie alkoholowy finisz, wyrazisty zapach i zbalansowany napar. Ziarna z Nikaragui od Gold Mountain Coffee Growers.

Omniroast
-Indonezja Ontosoroh Sulawesi - charakterystyczna indonezyjska obróbka giling basah zaskakująco dobrze siadła nam do omniroastu. Ziarna mają na tyle wysoką kwasowość i słodycz, że wypalone pomiędzy espresso i przelewem spokojnie mogą spełnić swoją uniwersalną rolę. Dużo cytrusów z kolby i lekko goryczkowy finisz. W przelewie niższa kwasowość i klasyka.

Espresso
- Indie/Nikaragua - kontynuujemy nietypowe mieszanki, tym razem Indie Anaerobic Natural i myta Nikaragua z odmiany Pacas. Wyszło bardzo przyjemnie i miodowo-orzechowo-owocowo. Świetnie wychodzą kawy mleczne, jak maślana krówka.
- BECZKAWKA - mieszanka z kawą z beczki w 50%, zbalansowana, przyjemna, słodka, nuty alkoholowe wyczuwalne. Bardzo ciekawa z mlekiem. Powinna Wam zasmakować
- Indonezja Sunda Tilu Honey - najlepsze espresso z Indonezji jakie piłem! Wyraźna, soczysta kwasowość i bakaliowa słodycz. Mandarynki na froncie, trawa cytrynowa i karmel z bakaliami. Jest super, ziarenka w smaku jak bdb Ameryka Środkowa. Mielenie dużo drobniejsze.
- Honduras Liquidambar Washed - był dokładnie rok temu o tej samej porze i wraca. Idealny timing, bo kończy się podobny Salwador San Luis :) Dobra, uniwersalna kawa!
- Gwatemala El Limonar - kolejna uniwersalna i zbalansowana kawa, ma trochę więcej kwasowości i sporo nut czekoladowych.

Jak dla mnie są 3 gwiazdy rozdania: Beczkawka w espresso, Indonezja Sunda Tilu w espresso i Kolumbia Honey IPA. Wiadomo, co kto lubi :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline jurdon

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: ACS Evo Leva
  • Młynek: Weber Key mk 2
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1546 dnia: 10 Kwiecień 2024, 15:36:20 »
Nie wiem jak to robicie, ale za każdym razem jak składam zamówienie jestem pełen podziwu w jaki sposób je realizujecie :poklon:

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1547 dnia: 10 Kwiecień 2024, 15:38:49 »
Nie wiem jak to robicie, ale za każdym razem jak składam zamówienie jestem pełen podziwu w jaki sposób je realizujecie :poklon:
[mention]jurdon [/mention]

Dziękujemy! Przekaże dalej :)

Generalnie TYMI ręcoma

Pozdrawiam,
Paweł

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi