Autor Wątek: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?  (Przeczytany 8565 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Czerwiec 2020, 13:03:42 »
Nie zapominajmy o i-1 mini. Wytrzymały, mało awaryjny, z dobrym przemiałem tylko nieco głośny. I w budżecie się mieści. Można też zaczekać na DF64.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline opad83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: QuickMill Vetrano, Aeropress, V60, Kawiarki Bialetti
  • Młynek: Ceado e5p, Commandante C40 mk3
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Czerwiec 2020, 14:57:30 »
Sam korzystałem z ascaso i2 przez pewien czas, oraz okazyjnie używam i1, jeżeli młynek ma być nowy w cenie do 1000zł to warto też go rozważyć.
W porównaniu do i1 nie zaobserwowałem widocznych różnic w jakości przemiału (dobrej), generowanym hałasie (dużym) ani dystrybucj do portafiltra (kiepskiej).

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Czerwiec 2020, 18:17:47 »
Ten DF64 wygląda ciekawie ale....no właśnie zawsze jest jakieś ale.... dla mnie na minus brak programowania dozy i informacja ze dobrze podtrzymuje sitka 57 i 58 mm a ja obecnie mam 51  :( oczywiście nie przekreślam go całkowicie. Jeśli jakis młynek mnie przekona pod warunkami opisanymi w pierwszym poście to oczywiście jestem w stanie dołożyć do tego 1k. Kurcze liczyłem że na Baratze będziecie narzekać głównie z uwagi na hałas co mi nie przeszkadza, plastiki też nie są problemem ale awaryjność już tak. Gdyby baratza 270 była mniej awaryjna to bym dołożył ale jeśli nawet 270WI jet taka sama pod tym względem to muszę to jeszcze przemyśleć.....a na wszystkich testach czy youtubowych porównaniach tak ładnie się prezentowała że myślałem że znalazłem ideał dla siebie oczywiście, ten przemiał, powtarzalność, prostota czyszczenia ehhhh łamiecie mi serce  [emoji22]
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Czerwiec 2020, 18:46:35 »
Choć nadal nie przekreślam Baratzy z jednej prostej przyczyny a mianowicie na forum i nie tylko nie widziałem ani jednej negatywnej opinii osoby, która używała lub używa tego młynka czy to 30AP,,270 czy 270WI, dotyczącej jego użytkowania (jeśli się nie zepsuje oczywiście)
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline ArtiW Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Ceado E6P (black magic)
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Czerwiec 2020, 23:24:08 »
Choć nadal nie przekreślam Baratzy z jednej prostej przyczyny a mianowicie na forum i nie tylko nie widziałem ani jednej negatywnej opinii osoby, która używała lub używa tego młynka czy to 30AP,,270 czy 270WI, dotyczącej jego użytkowania (jeśli się nie zepsuje oczywiście)

Kup i testuj. Też nie napiszesz...



Gdyby baratza 270 była mniej awaryjna to bym dołożył ale jeśli nawet 270WI jet taka sama pod tym względem to muszę to jeszcze przemyśleć.....a na wszystkich testach czy youtubowych porównaniach tak ładnie się prezentowała że myślałem że znalazłem ideał dla siebie oczywiście, ten przemiał, powtarzalność, prostota czyszczenia ehhhh łamiecie mi serce 

A wiesz jaka jest różnica między 30, 270 i 270wi oprócz wagi i mikroregulacji? Jeśli zadasz sobie z tego sprawę, zrozumiesz.
Zauważ, że większość testów robią sklepy. Odrzuć emocje. Wiem, że jest ładny. Jak dla mnie, top3. Mówili, kup dobry. To mowie, może mahlkonig? Nooooo... ale brzydki jak noc listopadowa. Out.


Ale tak, widzę, że chcesz Sette. Kupuj i ciesz się kawą.

Ps. Aha, Sette ma lekutki problem z elektrostatyką. Dlaczego? Bo zbyt dużo plastiku. Co to znaczy dla kawy? Poczytaj. Nie przeszkadza? Kupuj.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Czerwiec 2020, 00:10:01 »
Przeczytałem ten wątek i widzę pewne ciążenie w jednym kierunku. Pytasz i pytasz, ludzie próbują Cię nakierować na drogę inną niż Sette, a Ty dalej na nią wracasz. Chyba już możesz go kupić - sprawdziłeś, spytałeś, widzę, że bardzo chesz :).

Piszesz, że nie znalazłeś złych opinii, a ile dobrych znalazłeś? Mi się wydaje, że to młynek mało popularny, bo w swoim segmencie można trafić lepiej zbudowane - Baratza jest plastikowa.

A co z młynkami ręcznymi - tu w kwestii retencji, mało który elektryczny z takim wygra? Tak, wiem, trzeba kręcić. Ja aktualnie kręcę wkretareczką, bo leniwy jestem.

Offline ArtiW Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Ceado E6P (black magic)
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Czerwiec 2020, 00:17:23 »
Tak, wiem, trzeba kręcić.
Kręcisz coś 🤠

Offline ptx

    • kawa
  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: ekspres
  • Młynek: młynek
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Czerwiec 2020, 06:47:57 »
Także miałem w planach zakup 270WI i byłem już praktycznie zdecydowany, ale czytając opinie o wykonaniu i awaryjności wybrałem na ceado E5P.

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Czerwiec 2020, 09:56:57 »
Przeczytałem ten wątek i widzę pewne ciążenie w jednym kierunku. Pytasz i pytasz, ludzie próbują Cię nakierować na drogę inną niż Sette, a Ty dalej na nią wracasz.
Tak, wiem że tak to wygląda jakbym chciał wymusić u innych odpowiedzi typu "super młynek, kupuj śmiało", ale tak nie jest, uważnie czytam co piszecie i radzicie i naprawdę to sobie w głowie analizuje jednak w budżecie ok 1k do 2k każdy młynek ma zalety i wady i każdy indywidualnie waży je pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań. Ja np. po analizie waszych sugestii zacząłem mocno zastanawiać się nad Eureką Specjalita - i dla mnie wybór jest ciężki ponieważ - Eureka w porównania z Baratzą na plus płaskie żarna 55mm, jakość wykonania, sprawdzona uznana konstrukcja ale na minus jeśli się nie mylę brak możliwości mielenia do pojemnika (ważniejsza do kolby ale do pojemnika też by się przydała) i informacje które też gdzieś na forum znalazłem od użytkowników, że mimo iż ma systemy anty zbrylające to jednak zbryla  - wygląd i kompaktowość nie oceniam bo nie mają dla mnie znaczenia (oczywiście mają więcej różnic i pewnie zdecydowana większość na korzyść Specjality ale nie są dla mnie tak ważne jak np to że ciszej pracuje więc nie wiem czy chce za te akurat cechy dopłacać)) dlatego dla mnie osobiście wybór jest trudny ale chętnie jeszcze poczytam na jej temat i na chwilę obecną biorę pod uwagę. Szukam młynka dla siebie a nie takiego,który bardziej pasowałby większości ;)

bo w swoim segmencie można trafić lepiej zbudowane - Baratza jest plastikowa.

jak pisałem plastiki mi nie przeszkadzają (jeśli chodzi o obudowę) - tzn mogą się powycierać, trzeszczeć czy mniej wygłuszać i to nie jest dla mnie problem no chyba że mówimy o plastikowych elementach konstrukcyjnych, które mają wpływ na awaryjność to już inna sprawa

A co z młynkami ręcznymi - tu w kwestii retencji, mało który elektryczny z takim wygra?
retencja to jeden z elementów na który zwracam uwagę ale nie jedyny, a co do ręcznych młynków - kręcenie nie jest problemem ale fakt, że naprawde wiele osób wypowiadało się negatywnie nawet w stosunku topowych modeli przy kręceniu pod espresso (nie że jest to niemożliwe - bo jest ale jednak pozostawiają wiele do życzenia) dlatego sobie odpuściłem ten temat

Także miałem w planach zakup 270WI i byłem już praktycznie zdecydowany, ale czytając opinie o wykonaniu i awaryjności wybrałem na ceado E5P.
Zgłoś
w tym przypadku cena już zawindowała za wysoko ;) poza tym chciałbym jednak mieć timer do odmierzania dozy

A wiesz jaka jest różnica między 30, 270 i 270wi oprócz wagi i mikroregulacji? Jeśli zadasz sobie z tego sprawę, zrozumiesz.
Ja dostrzegłem jedynie różnicę w tym, że 270 i 270WI ma mikroregulację i taką ze 270 ma timer a 270WI odmierza wg wagi, no i oczywiście ceana. Sąjeszcze jakieś znaczące różnice? jeśli tak to chętnie się dowiem (jako, że zostałem już zaszufladkowany jako ślepo zaparzony w te modele :) )

No i na koniec - nie podjąłem decyzji o zakupie Baratzy Sette, więc chciałbym abyście nie myśleli o mnie na zasadzie "szkoda do niego w ogóle pisać bo on i tak wie swoje i nie da się przekonać" - dam się przekonać ale patrzę pod kątem określonych założeń :)
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2020, 10:01:44 wysłana przez ralph »
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

skansen

  • Gość
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Czerwiec 2020, 10:00:36 »
Ja np. po analizie waszych sugestii zacząłem mocno zastanawiać się nad Eureką Specjalita - i dla mnie wybór jest ciężki ponieważ - Eureka w porównania z Baratzą na plus płaskie żarna 55mm, jakość wykonania, sprawdzona uznana konstrukcja ale na minus jeśli się nie mylę brak możliwości mielenia do pojemnika

Do Speciality można dokupić pojemnik.
EUREKA - MIGNON SPECIALITA  - electronic grinders (1).png
Źródło: https://www.eureka.co.it/en/catalogo/prodotti/macinacaff%c3%a8+istantaneo/1/20.aspx


Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Czerwiec 2020, 10:03:43 »
Specialita ma pojemnik.
super, dzięki za informacje. Ten pojemnik jest w standardzie czy jako dodatkowa opcja?

a sorki doczytalem w Twoim poście, że można dokupić, tylko czy jest u nas gdzieś dostępny czy trzeba znowu na jakimś aliexpresie szukać?
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2020, 10:08:45 wysłana przez ralph »
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

skansen

  • Gość
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Czerwiec 2020, 10:12:54 »
Ja jestem sprawcą zamieszania:) Najpierw napisałem, że ma pojemnik ale od razu po napisaniu zmieniłem na "można dokupić"...

O ten pojemnik trzeba by zapytać sprzedawców-jest to akcesorium oferowane przez producenta, nie tuning.

Offline ArtiW Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Ceado E6P (black magic)
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Czerwiec 2020, 10:50:21 »
Pojemnik to opcja i chyba, ale to do sprawdzenia, dostępna tylko w sklepach poza Polską. Tak czy siak, zakupy w Europie są bezpieczne. Pojemnik to nie silnik, więc nie ma co się psuć.

Ceado za 2k już poszło, więc w tej cenie zostaje (wg mnie) tylko Specialita. Płaskie i większe żarna to znacząca przewaga nad Sette. Mogę powiedzieć ci, że pojemnik spędzał mi sen z oczu przed zakupem. Wydawało mi się to jakieś mega istotne, bo poprzedni miałem z pojemnikiem. Teraz nie mam (raptem od 3 tygodni) i zauważyłem, że... można przecież do szklanki, filiżanki, pojemnika, ktory jest pod ręką i Ew. Przesypać sobie do AP czy kawiarki. Pamiętaj o jednym, kawa zmielona bardzo szybko wietrzeje, więc szkoda mielić na zapas.

Zbrylanie? Mając leveler (kręcony ubijak), wykałaczkę lub druciki z korku po winie (vide Kazak za 7 zł) oraz technikę (energiczne ubicie w kolbie przed wyrównaniem), to w zasadzie zbrylanie (to potencjalne, bo nie jest wielkie) zniwelujesz.

Zadałem ci pytanie o różnicach, żebyś wlasnie zauważył, że różnica między modelami Sette to tylko zewnętrzne elementy (waga, mikro), a bebechy zostają te same. Relatywnie słabe, narażone na awarie, niezbyt wytrzymałe.

Czy warto dopłacić do Speciality względem Sette? To młynki z innych półek jakościowych. Odpowiedź jest tylko jedna, ale to już ty musisz sam ocenić czy te argumenty są warte dopłaty kilku stów. Jak się głębiej zastanowisz, to dojdziesz do wniosku, że nawet trudno porównywać te dwa młynki. Jak porównanie rowerów Kelly’s z Giantem (a Ceado to Scott  :taktak:)


Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Czerwiec 2020, 15:37:59 »


A co z młynkami ręcznymi - tu w kwestii retencji, mało który elektryczny z takim wygra?
retencja to jeden z elementów na który zwracam uwagę ale nie jedyny, a co do ręcznych młynków - kręcenie nie jest problemem ale fakt, że naprawde wiele osób wypowiadało się negatywnie nawet w stosunku topowych modeli przy kręceniu pod espresso (nie że jest to niemożliwe - bo jest ale jednak pozostawiają wiele do życzenia) dlatego sobie odpuściłem ten temat
Jak mniemam, przez topowy model masz na myśli Comandante. Sam się w tym tonie wypowiadałem w kontekście espresso. Może i jest to topowy model, ale nie jest to mlynek do espresso (w sensie ergonomii uzytkowania). Jest dużo fajnych modeli, które kręcą szybciutko kawę, mieszczą się w okolicy budżetu 1000 zl.

Pamietaj, że kręcąc się w okolicach 1000 zł, musisz liczyć się z pewnymi kompromisami - wszystkiego czego pragniesz od młynka nie dostaniesz. Od ciebie zależy co jest ważniejsze.

Możesz też kupić cokolwiek z listy kandydatów, a potem go sprzedać i kupić inne. Ja tak często robię, żeby nie było konieczności doktoryzowania się w każdym temacie. Tak właśnie kupiłem Comandante, potem wymieniłem na JE PLUS i specjalnie dużo do tego nie dopłaciłem.


Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Czerwiec 2020, 16:10:33 »
Pamietaj, że kręcąc się w okolicach 1000 zł, musisz liczyć się z pewnymi kompromisami - wszystkiego czego pragniesz od młynka nie dostaniesz. Od ciebie zależy co jest ważniejsze.
Doklatnie tak właśnie jest, liczę się z ograniczeniami dlatego i postawiłem sobie jeden główny cel a mianowicie jakość przemiału pod espresso (możliwa do osiągnięcia w okolicach tego budżetu) a reszta jest mniej ważna (jakość wykonania, pojemnik na zmieloną kawę, timer, zakres mielenia pod inne metody) albo nie istotna w ogóle (wygląd czy głośność pracy)
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi