Autor Wątek: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?  (Przeczytany 8471 razy)

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Czerwiec 2020, 17:07:34 »
Podepnę się pod temat, jestem na etapie zbierania budżetu na młynek stricte do espresso i podobnie jak autor tematu byłem praktycznie zdecydowany na Sette30... Co w takim razie w jak najniższym budżecie (im bliżej tysiąca zł tym lepiej) zaproponujecie? Z moich wymagań - mielenie bezpośrednio do kolby i ustawiana doza kawy, żebym nie musiał się bawić z wagą przy każdym nabijaniu?

avidrock

  • Gość
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Czerwiec 2020, 17:47:15 »
że naprawde wiele osób wypowiadało się negatywnie nawet w stosunku topowych modeli przy kręceniu pod espresso (nie że jest to niemożliwe - bo jest ale jednak pozostawiają wiele do życzenia)
Kompletnie z tym się nie zgodzę, zależy jaki ręczniak. Jeżeli bierzesz pod uwagę comandante to się zgadzam,  nie do końca nadaję się pod espresso, a jeżeli weźmiesz pod uwagę te młynki które wyżej wymieniłem to do espresso są świetne i łatwe w obsłudze

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Czerwiec 2020, 21:34:05 »
Ok, nie przeczę bo faktycznie czytałem głównie o comandante a słyszałem że to najwyższa półka i dlatego tak uogólniłem  ;)
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

avidrock

  • Gość
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Czerwiec 2020, 22:07:50 »
Ok, nie przeczę bo faktycznie czytałem głównie o comandante a słyszałem że to najwyższa półka i dlatego tak uogólniłem  ;)
Do przelewów owszem, ale nie do espresso. Zapoznaj się z opiniami tych młynków co pisałem wyżej. Na początek, uważam dobry ręczniak będzie najlepszym rozwiązaniem

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Czerwiec 2020, 11:02:58 »
Do przelewów też niekoniecznie... A ręczniak może być dobry a może być zły, kwestia budżetu.

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Czerwiec 2020, 13:07:43 »
Wiem, wiem, wyszło na to że uparty jestem i niereformowalny. Dziękuję wszystkim za dyskusje i rady, napewno kilka osób czytających ten wątek wyciągnęło z niego również coś dla siebie. Ja oczekując jak najlepszego przemiału w budżecie 1000zl nie zważając na inne aspekty zdecydowałem się na Sette 30AP na początek przygody z kawą gdyż niestety opcja dołożenia do Specjality spotkała się że stanowczym sprzeciwem mojej małżonki . Jeśli za jakiś czas postanowię gonić króliczka to to będę szukał nowego ekspresu i ewentualnie młynka będąc bogatszym o jakieś doświadczenia.
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Czerwiec 2020, 13:14:39 »
No to po co pytałeś, skoro i tak kupiłeś co chciałeś? Takie trochę bezsensowne bicie piany, skoro i tak finalnie kupujesz co chcesz nie patrząc na logiczne argumenty...

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Czerwiec 2020, 14:36:25 »
Nie zgodzę się z Tobą, po prostu argumenty przeciwne Baratzy mnie nie zniechęciły tj że plastikowa i może być awaryjna - już w pierwszym poście pisałem że plastik mi nie przeszkadza a z Waszych rad wyszło, że muszę drugie tyle dołożyć do Specjality (niestety nie zdołałem przekonać małżonki do tego pomysłu). Jak było widać w dyskusji są też inne osoby zainteresowane tym młynkiem więc i one mogły poczytać i wyciągnąć coś dla siebie. Dlatego dla mnie ta dyskusja nie była bezproduktywna i wszystkim serdecznie dziękuję  :poklon:
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Czerwiec 2020, 14:38:25 »
aspekty zdecydowałem się na Sette 30AP na początek przygody z kawą
Daj znać jak wrażenia. Większość użytkowników tych młynków jest bardzo zadowolona. Jeżeli chodzi o jakość przemiału, wchodzisz na bardzo dobry poziom. Ważne tylko aby młynka nie zajechać, przestrzegaj instrukcji i czasów mielenia. Czyść młynek często. Nie reguluj w stronę drobniejszą przy wyłączonym silniku, wybieraj kawy palone pod espresso nie przelew, pracuj na zasypanym hopperze i będzie dobrze.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Czerwiec 2020, 14:54:18 »
już w pierwszym poście pisałem że plastik mi nie przeszkadza
Mi plastikowa obudowa może i jakoś specjalnie by nie przeszkadzała, tylko plastikowe wnętrze i mechanizmy już tak.

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Czerwiec 2020, 15:27:36 »
tylko plastikowe wnętrze i mechanizmy już tak.
zgadzam się - plastikowe bebechy (większa szansa na awaryjność) to był jedyny argument, który zachwiał dość mocno moim zapałem zakupu tego modelu, jednak w tej cenie zawsze trzeba wybierać coś kosztem czegoś - ja postanowiłem podjąć takie ryzyko bo stwierdziłem (może niesłusznie), że lepiej cieszyć się krócej dobrym przemiałem niż dłużej słabszym. Ja dopiero zaczynam zaprzyjaźniać się z kawą i nie wiem w chwili obecnej jak długo i przede wszystkim jak bardzo będę chciał pogłębiać tą znajomość więc może też nie ma sensu już teraz kupować sprzętu docelowego nie wiedząc jaki on będzie ale takiego, który będzie przyzwoity na początek. Teraz tylko sen z powiek spędza mi ekspres Delonghi ec 685, który posiadam :( (ide do garażu przerabiać kolbę i sitka i mam nadzieje, że choć trochę to pomoże) no i czekam na młynek :)

 
Daj znać jak wrażenia.
oczywiście, chętnie się podziele wrażeniami, niestety porównywać mogę jedynie do Delonghi KG 89, który użytkowałem przez 10 dni (na szczęście udało mi się go zwrócić w sklepie) więc porównywać nie będę ;)


Ważne tylko aby młynka nie zajechać
Będę się starał, choć przemiał pod espresso w granicach do 100gr na dzień wydaje mi się lekką paranoją (musze doczytać instrukcje w tym temacie bo mam nadzieje, że tyczy sie to gradacji nr 1) - sam z żoną niewiele mniej potrzebuje na dzień a co jak ktoś w gości wpadnie hmmmmm może dla gości mielonkę z marketu kupię :D


wybieraj kawy palone pod espresso nie przelew
średnio palone też nie zalecane? zamówiłem sobie 2 na początek z single orgin - jedna palenie mocne (wiedeńskie), druga średnie (amerykańskie)
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline ArtiW Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Ceado E6P (black magic)
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Czerwiec 2020, 17:17:29 »
Wielu użytkowników, oprócz wspomnianej jakości i awaryjności, wspomina też o braku mikro regulacji. Szczególnie istotne do ekspresów i espresso. Oczywiście można dokupić osobno głowicę z 270 i mieć wyższy model.

skansen

  • Gość
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Czerwiec 2020, 17:23:06 »
niestety nie zdołałem przekonać małżonki do tego pomysłu
I to chyba było kluczowe :) Dajcie chłopu spokój :)
Moje konsultacje zakupowe  z małżonką też bywają trudne. Dlatego w kwestii sprzętu kawowego nie konsultuje z nią niczego :) Ekspres i  oba młynki kupiłem jako prezenty na rocznicę ślubu/Mikołajki :) 

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Czerwiec 2020, 22:04:20 »
Ekspres i  oba młynki kupiłem jako prezenty na rocznicę ślubu/Mikołajki
że też ja na to wcześniej nie wpadłem - dzięki za świetny pomysł na wymianę ekspresu w przyszłym roku :D
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Czerwiec 2020, 22:15:00 »
@ralph, zamówiłeś od kawowego guru z single origin? To chyba słaba palarnia.... Ale cóż.. może Tobie podejdzie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi