Autor Wątek: Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka  (Przeczytany 3252 razy)

Offline FelippeHop

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: LELIT ANNA PL41E
Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka
« dnia: 07 Czerwiec 2020, 12:25:48 »
Po przeczytaniu bardzo dużej ilość wątków o młynkach proszę Was o pomoc. Potrzebuje młynka do espresso w miarę małego, z płaskimi żarnami i przede wszystkim w niskiej cenie(etap remontu kuchni nie pomaga ;(). Z tego co znalazłem na forum i portalach aukcyjnych to wybór jest następujący:
- Ascaso i-1 steel od użytkownika forum
- Rancillo Rocky SD
- Macap mc4
- Macap m2d

Który z tych młynków byście polecieli najbardziej, proszę o pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2020, 20:23:05 wysłana przez FelippeHop »

Offline martinovic

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Pro postmill with upgrades
  • Młynek: DF 64 + SSP MP + HU, Ceado E37J, Comandante NB
Odp: Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwiec 2020, 21:01:17 »
Eureka mignon  :) if budget allows specialita with slightly bigger burrs.

Offline FelippeHop

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: LELIT ANNA PL41E
Odp: Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwiec 2020, 21:03:35 »
rozumiem jak budżet pozwala kup Niche :)  Pisałem tu o młynkach, które znalazłem używane w okolicy 700zł :)

Offline Palermo

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T, Aeropress, Drip, Kawiarka
  • Młynek: Eureka Mignon, 1zepresso Q2
Odp: Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec 2020, 21:49:22 »
Eureka mignon  :) if budget allows specialita with slightly bigger burrs.
Również polecam. Bardzo ładny młynek, choć zbryla pod espresso, ale ja zawsze sobie rozbijam w sitku patyczkiem brylki i po problemie. Jeżeli bierzesz pod uwage tylko te co wymieniłeś ja bym brał tego macap m4c. Największe żarna
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2020, 22:02:25 wysłana przez Palermo »

Offline renkloda

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Lelit Anna PL41E
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwiec 2020, 22:04:16 »
Widzę, że kolega kroczy tą samą ekspresową drogą i poszukiwania młynka... Też przerabiałem. Macap M2M używam od niedawna, ale mogę go pochwalić za: ładny, stonowany wygląd, ciężar odpowiedni, żeby nie skakał po blacie, cichy, mieli powtarzalnie, śruba mikrometryczna (nowy model ma) pozwala precyzyjnie zmieniać grubość przemiału, regulowane nóżki pod kolbę, odpinana tacka na okruchy. Wady: może brak timera, ale nie przeszkadza mi to. Model M2D posiada timer.

Offline martinovic

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Pro postmill with upgrades
  • Młynek: DF 64 + SSP MP + HU, Ceado E37J, Comandante NB
Odp: Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Czerwiec 2020, 22:26:59 »
I owned rocky sd, macap m2d, mignon mci (old model), ascaso i1 - flat burrs, and mignon specialita. In tems of noise, retention, clumping, coffee distribution, grind adjustment, new mignon is miles ahead of mentioned competitors. Of course grind quality equals to 50/55mm italian geometry burrset.

Offline FelippeHop

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: LELIT ANNA PL41E
Odp: Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Czerwiec 2020, 12:57:16 »
Tak naprawdę zastanawiam się najbardziej nad ascaso i macapem mc4. Który z nich będzie lepszym wyborem do espresso w domu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline FelippeHop

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: LELIT ANNA PL41E
Odp: Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Czerwiec 2020, 10:44:27 »
Przepraszam z góry, ze post pod postem  :-[ ale doszły nowe możliwości. W tym momencie mam ok 1000zł na młynek do espresso. Po przeczytaniu różnych opinii na forum zdaje sobie sprawę, że najlepiej w takim budżecie kupić jakiś używany starszy gastro. Niestety w moim przypadku (kuchnia po remoncie) Żona za chiny ludowe się nie zgodzi :) . Z mojego reserchu wychwyciłem takie mozliwości:
- Quamar M80e - jeżeli się jeszcze nie sprzedał
- Ascaso i-1 steel shining - od użytkownika forum 750zł + wysyłka
- Macap MC4- 1000zł olx - nowy, gwarancja 1 rok, z Krakowa więc mogę odebrać osobiście
- Macap M2D - 1000zł olx- z Krakowa więc mogę zobaczyć- w opisie : Stan jak nowy, zmielił może ze 20 kg kawy
- DEMOKA GR-0203- licytacja na all cena w tym momencie 500zł

Wszystkie z tych mają aprobatę Żony  ;) i mogę je kupić w granicach 1000zł. Rozumiem z tego co wyczytałem w innych wątkach, że Quamar byłby najlepszym rozwiązaniem ale niestety czekam na informacje o sprzedaży. Teraz jeżeli nie Quamar to, który najlepiej kupić ? Dzięki za odpowiedzi i porady dla nowicjusza :)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Czerwiec 2020, 12:00:34 »
Przepraszam z góry, ze post pod postem  :-[ ale doszły nowe możliwości. W tym momencie mam ok 1000zł na młynek do espresso. Po przeczytaniu różnych opinii na forum zdaje sobie sprawę, że najlepiej w takim budżecie kupić jakiś używany starszy gastro. Niestety w moim przypadku (kuchnia po remoncie) Żona za chiny ludowe się nie zgodzi :) . Z mojego reserchu wychwyciłem takie mozliwości:
- Quamar M80e - jeżeli się jeszcze nie sprzedał
- Ascaso i-1 steel shining - od użytkownika forum 750zł + wysyłka
- Macap MC4- 1000zł olx - nowy, gwarancja 1 rok, z Krakowa więc mogę odebrać osobiście
- Macap M2D - 1000zł olx- z Krakowa więc mogę zobaczyć- w opisie : Stan jak nowy, zmielił może ze 20 kg kawy
- DEMOKA GR-0203- licytacja na all cena w tym momencie 500zł


Demokę odpuść
z Macap-ów - MC4 ma większe żarna - ale nie wiem jak z dystrybucją do PF? czy nie rozsypuje za bardzo?
Never Give UP †

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Czerwiec 2020, 16:42:42 »
Musze się podłączyć pod temat, bo miałem kupować Ascaso I-1 Mini, ale im więcej poczytałem forum tym mniej wiem ;-).
Szukam młynka na początek drogi z ekspresem kolbowym. Który z poniższych będzie lepszy, będzie mniej zbrylał, będzie dawał równomierniejszy przemiał, miał szybszą dystrybucję do sitka oraz będzie cichszy? Timer mielenia będzie dodatkowym atutem, ponoć można go dodać do młynków Ascaso. Bużet do 1300zł max.

1. ASCASO I-1 MINI - Jeśli tak, to dlaczego?
2. EUREKA MIGNON - Jeśli tak, to dlaczego?
3. MACAP M2D - Jeśli tak, to dlaczego?

4. LELIT WILLIAM PL71 ( Jeśli byłby znacznie lepszy, wart dopłacenie to mógłbym go rozważyć )

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Offline ArtiW Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Ceado E6P (black magic)
Odp: Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Czerwiec 2020, 17:04:55 »
Jeśli chcesz dopłacić, to idź w kierunku Eureki Mignon Specialita. Ten podstawowy zbryla. Specialita znacząco mniej.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Czerwiec 2020, 17:11:22 »
Jeśli chcesz dopłacić, to idź w kierunku Eureki Mignon Specialita. Ten podstawowy zbryla. Specialita znacząco mniej.

Ja już dopłacam do wyżej wymienionych ;-)

Offline FelippeHop

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: LELIT ANNA PL41E
Odp: Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Czerwiec 2020, 17:35:01 »
Ja w końcu po wielu godzinach spędzonych na czytaniu starych wątków kupiłem macap m2d. Używany z olx, pojechałem, oglądałem, po targowałem się i kupiłem :) Ładny, mały i mieli :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline ArtiW Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Ceado E6P (black magic)
Odp: Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Czerwiec 2020, 17:38:28 »
Cytat: ArtiW w Dzisiaj o 17:04:55
Jeśli chcesz dopłacić, to idź w kierunku Eureki Mignon Specialita. Ten podstawowy zbryla. Specialita znacząco mniej.

Ja już dopłacam do wyżej wymienionych

Pochwał się wrażeniami.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Kolejny raz, pomoc w wyborze młynka
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Czerwiec 2020, 20:35:43 »
Powiem Wam Ze Gaggia Mdf jest na promocji w ww.euro.com.pl do jutra za 699zł.

Duża różnica będzie między nią a wyżej wymienionymi?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi