Autor Wątek: Nuova Simonelli MDXS On Demand nowa wersja  (Przeczytany 1031 razy)

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Nuova Simonelli MDXS On Demand nowa wersja
« dnia: 28 Maj 2020, 21:47:26 »
Witam.
Ukazała się nowa wersja młynka Nuova Simonelli MDX On Demand z oznaczeniem MDXS.
Mam poprzednią wersję MDX. Jest to młynek siostrzany do Eureka Zenith 65E.
Ale ta nowa wersja to już z wyglądu ten sam młynek. Pokrętło po tej samej stronie, wylot z komory ten sam, trzymanie portafiltra to samo.
Zatem czy ta nowa wersja to jest młynek identyczny z Zenithem 65E, bo poprzedni jednak się różnił.
Czy ktoś już może porównać w praktyce starą wersję z nową ? Czy np. mają dalej sens sam antyzbrylacz czy już Eureki ?
Z opisów wynika, że młynek wyciszono, ma nowe trzymanie portafiltra i przeprojektowany kanał z komory, ale jak w praktyce ?

Offline HeadAcheDoGz Mężczyzna

    • Inplus Artisan Food Tools
  • Wiadomości: 3
    • Simonelli Group
  • Ekspres: Pełna oferta Nuova Simonelli i Victoria Arduino
  • Młynek: Pełna oferta Nuova Simonelli i Victoria Arduino
Odp: Nuova Simonelli MDXS On Demand nowa wersja
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipiec 2020, 10:55:42 »
Dzień dobry!

W odpowiedzi na Twoje chętnie podzielę się swoją wiedzą ;)

Młynek MDX to urządzenie, które zostało przerobione z młynka karuzelowego (manualnego) poprzez dodanie zsypu i wylotu wraz z modułem dozowania On Demand.
W MDXsie nie ma Clump Crushera, więc jakość przemiału nie jest najwyższa.

Dobrze zauważyłeś iż MDXS jest bardzo podobny do MDX, lecz główne podobieństwa są do modelu MDJ, czyli najwyższego z rodziny MD.

Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy MDX a MDXS to kreuje się to następująco:

- MDXS posiada 900W silnik na platformach wyciszających (komfort akustyczny, postaram się dowiedzieć w fabryce jakie są różnice między dB MDX a MDXS)
- Posiada jednolity, regulowany zsyp z powłoką antystatyczną, dzięki czemu retencja jest dużo niższa
- Posiada clump crusher (antyzbrylacz)

Jeżeli masz jakieś pytania dodatkowe to wyślij mi proszę wiadomość prywatną, zadzwonię i możemy porozmawiać ;)

Pozdrowiania!
Dystrybucja, technologia, serwis
Nuova Simonelli
Victoria Arduino

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi