Autor Wątek: Baratza Sette 30 AP  (Przeczytany 38003 razy)

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Styczeń 2018, 23:53:46 »
W końcu dorwałem się do mojego Sette 30 AP

Jako ze jest kilka minut przed północą, powiem krótko: b a j k a.

pozdrawiam Andrzej

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Styczeń 2018, 12:44:39 »
A można zmienić położenie tych uchwytów tak, żeby trzymały kolbę ?

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Styczeń 2018, 13:24:23 »
A można zmienić położenie tych uchwytów tak, żeby trzymały kolbę ?
Można - te uchwyty wyjmuje się z otworów i mocuje się wężej i niżej - wówczas kolba fajnie opiera się na uchwytach i na takiej wysokości, że młynek namiele do kolby i nic się nie wysypuje. Timer jest bardzo precyzyjny przez co mamy powtarzalną ilość zmielonej za każdym razem kawy skok o 0,01s.

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Styczeń 2018, 15:37:09 »
Można, ale ja używam NPFa, można go oprzeć, ale przytrzymać trzeba.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Marzec 2018, 13:16:25 »
Czy ktoś używa (cały czas lub sporadycznie) tej Baratzy do przelewów/dripów? Czy naprawdę "się nie da"?

Offline ili Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Rancilio Silvia PID, AeroPress, Clever, V60
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Marzec 2018, 23:37:07 »
Na tych standardowych żarnach chyba faktycznie nie. Kawa wygląda wciąż na dość drobno zmieloną nawet na maksymalnym rozmiarze. Do dripa masz oddzielne żarna.

Zastanawiam się natomiast, jak wygląda kwestia pyłu w tym młynku?
Żarna nie są duże, stożkowe i zamocowane w plastiku. MisterTwister, andrzejmakal - jak oceniacie pylenie?
Ktoś ma porównanie z Eureką Mignon?

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Marzec 2018, 08:56:41 »
Ja codziennie używam do espresso. Mielę Espresso Mujeres w okolicach 10 i wychodzi fantastyczne. Odnośnie przelewów, to jeśli już, to górna skala, ostatnie numerki.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Marzec 2018, 09:39:48 »
Jest możliwość kalibracji żaren w tym modelu?

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Marzec 2018, 12:11:38 »
Jest możliwość kalibracji żaren w tym modelu?

Myślisz o tym, żeby je trochę przestawić w stronę przelewów?
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Marzec 2018, 14:38:25 »
Jest możliwość kalibracji żaren w tym modelu?
Można odrobinę skalibrować, ale tylko w przypadku gdy młynek mieli za grubo. Są dołączone 2 podkładki i klucz do rozkręcenia żaren, rozkręca się żarna, podkładka do środka i tyle z kalibracji którą można zrobić.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Marzec 2018, 15:01:06 »
Jest możliwość kalibracji żaren w tym modelu?
Można odrobinę skalibrować, ale tylko w przypadku gdy młynek mieli za grubo. Są dołączone 2 podkładki i klucz do rozkręcenia żaren, rozkręca się żarna, podkładka do środka i tyle z kalibracji którą można zrobić.

Jak młynek mieli za grubo i dasz jeszcze podkładkę, to jak ma mielić drobniej? Gdzie się te podkładki umieszcza, ja takiej możliwości u siebie nie widzę.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Marzec 2018, 15:25:03 »
Jest możliwość kalibracji żaren w tym modelu?
Można odrobinę skalibrować, ale tylko w przypadku gdy młynek mieli za grubo. Są dołączone 2 podkładki i klucz do rozkręcenia żaren, rozkręca się żarna, podkładka do środka i tyle z kalibracji którą można zrobić.

Jak młynek mieli za grubo i dasz jeszcze podkładkę, to jak ma mielić drobniej? Gdzie się te podkładki umieszcza, ja takiej możliwości u siebie nie widzę.
https://www.baratza.com/wp-content/uploads/2017/08/manual-sette30-en-v2_7.pdf 10 strona + konsultacje z serwisem, sam się zdziwiłem że podkładką się "zdrabnia", ale tak jest :) Trzeba rozkręcić żarna - zwykłym imbusem dołączonym do młynka i wrzucić podkładkę pod stożek/nieruchome żarno. Dzięki temu żarno po skręceniu do oporu jest bliżej drugiego.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Marzec 2018, 16:19:07 »
Jest możliwość kalibracji żaren w tym modelu?
Można odrobinę skalibrować, ale tylko w przypadku gdy młynek mieli za grubo. Są dołączone 2 podkładki i klucz do rozkręcenia żaren, rozkręca się żarna, podkładka do środka i tyle z kalibracji którą można zrobić.

Jak młynek mieli za grubo i dasz jeszcze podkładkę, to jak ma mielić drobniej? Gdzie się te podkładki umieszcza, ja takiej możliwości u siebie nie widzę.
https://www.baratza.com/wp-content/uploads/2017/08/manual-sette30-en-v2_7.pdf 10 strona + konsultacje z serwisem, sam się zdziwiłem że podkładką się "zdrabnia", ale tak jest :) Trzeba rozkręcić żarna - zwykłym imbusem dołączonym do młynka i wrzucić podkładkę pod stożek/nieruchome żarno. Dzięki temu żarno po skręceniu do oporu jest bliżej drugiego.

ok czyli trzeba całe żarno wyjąć i je skręcić lub odkręcić :) sprytnie to jest zrobione
tak sobie myślę, że skoro wystarcza mi skala około 9 do espresso to może dałoby radę odkręcić żarno tak z 5, wtedy zakres do drippera, czy chemexa byłby lepszy
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec 2018, 16:22:41 wysłana przez malkos »
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Marzec 2018, 19:38:07 »
Nie potrafie się wypowiedzieć na temat pylenia, bo nie widzę takiego problemu. Młyn działa fantastycznie, jestem mega zadowolony, jak się zepsuje - będę naprawiał albo kupie nowy.

Odnośnie grubszego mielenia: po „wizji lokalnej” kolega pod wrażeniem AP30 nabył takowy i zaczął zaglądać „jak to jest zrobione”. I teraz:

Twierdzi, ze ograniczenie zakresu w stronę grubego mielenia jest sztuczne, wystarczy cos pokombinować z jakaś blaszką która przy końcu skali przestaje stykać i młyn nie startuje. Jakby ją zmodyfikować - można by znacząco rozkręcić żarna i mielic sporo grubiej.
Wysnuł nawet hipotezę ze to celowa zagrywka producenta aby handlować dodatkowymi „grubszymi” żarnami. Brzmi to trochę dziwacznie, bo można było dać ludziom cały zakres i nie narażać się na narzekania testerów i recenzentów, ale koleś twierdzi ze technicznie nic nie stoi na przeszkodzie prostej modyfikacji obecnej konstrukcji.
Gość jest rozgarnięty, ja mu wierze, ale mam to gdzieś, bo kupiłem ten młyn tylko pod espresso.
Jak kolega cos wystruga - poinformuję Panów, ale czy to nastąpi i kiedy - nie wiem bo tam chodzą tez raczej małe shoty albo mleczne bełty, przelewów niet:)

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Marzec 2018, 21:31:33 »
Tak z doświadczenia, warto jeszcze pamiętać, że po wyjęciu żaren i ponownym zamontowaniu 7 może stać się 8 lub 7,5 :)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi