Autor Wątek: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?  (Przeczytany 35794 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
》tertium non datur《

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1111
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #106 dnia: 19 Lipiec 2022, 20:51:20 »
Dlaczego

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=10254.0

Z tymi smakami to sprawa subiektywna. Jak dla mnie większa głębia, paleta smaków, crema, cielistość to stożek Mazera. Jedyny jaki dobrze poznałem, z Niche Zero miałem tylko przelotne doświadczenie, ponieważ SD póki co mnie nie interesuje.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #107 dnia: 19 Lipiec 2022, 21:47:32 »
Z tymi smakami to sprawa subiektywna.
Porównaj np takiego Hondurasa o profilu czekolady, karmelu i wiśni, a sam się przekonasz i nie muszą być to młynki: stożek i płaskie podobnej klasy.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #108 dnia: 20 Lipiec 2022, 06:20:38 »
Tego typu porównania na gruncie analizy sensorycznej wydają się mało sensowne i naukowe, jeśli się badań nie prowadzi na szerszą skalę z metodami statystycznymi: wielu testerów, ślepe testy, trening i testy testerów. Świadczy o tym wymowa wątku o różnicach między płaskimi a stożkowymi żarnami: same sprzeczności i różne opinie.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #109 dnia: 20 Lipiec 2022, 10:13:43 »
ślepe testy
Taki test zastosowałem w stosunku do kubków smakowych żony. Zdaję sobie sprawę, że to wysoce niemiarodajne, ale zawsze coś. Żona lubi zalewajkę w kubku ok. 250ml, a ostatnio podpasowały jej kawy o profilu owocowym. Zrobiła sobie dwie kawy z dozy 17g powyższego Hondurasu zmielone na Ceado i K-plus (nie wiedziała, z którego młynka, a zresztą i tak dla niej to czarna magia). Kawa ze stożka bardziej jej smakowała - jak to ona określa - bardziej kwaśna, ja zaś zrobiłem kilkanaście shotów z Elektry i w każdym espresso wyczuwałem większą kwaskowatość ze 1Zpresso niż z 37S.
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #110 dnia: 08 Sierpień 2022, 18:48:18 »
Syf na dolnym żarnie od dłuższego nie czyszczenia. Dwie godziny zeszło mi, aby doprowadzić do stanu idealnego, tj demontaż obydwu żaren.
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #111 dnia: 01 Październik 2022, 00:12:50 »

skansen

  • Gość
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #112 dnia: 02 Listopad 2022, 17:41:26 »
Syf na dolnym żarnie od dłuższego nie czyszczenia. Dwie godziny zeszło mi, aby doprowadzić do stanu idealnego, tj demontaż obydwu żaren.
Odkręcałeś dolne żarno czy też poszedłeś dalej z demontażem i odmontowałeś też mocowanie dolnego żarna?
Górne żarno też odkręcałeś? Na filmach odkręcają również górne, ale zastanawiam się nad sensem jego demontażu...
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2022, 17:58:20 wysłana przez skansen »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #113 dnia: 02 Listopad 2022, 18:09:02 »
czy też poszedłeś dalej z demontażem i odmontowałeś też mocowanie dolnego żarna?
A po co chcesz to odkręcać?
Górne żarno też odkręcałeś? Na filmach odkręcają również górne, ale zastanawiam się nad sensem jego demontażu...
Może po to, aby dokładniej wyczyścić. Odkręcałem, by zamienić żarna. Nie wiem, czy dobrze zrobiłem? Czy w fabryce jakąś kalibrację robią do każdego młynka? Różnicy nie wyczułem.
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #114 dnia: 02 Listopad 2022, 21:15:09 »
czy też poszedłeś dalej z demontażem i odmontowałeś też mocowanie dolnego żarna?
A po co chcesz to odkręcać?
Pod spodem może zalegać kawa... Mimo to nie zdecydowałem się na demontaż tego elementu...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #115 dnia: 02 Listopad 2022, 21:36:22 »
Pod spodem może zalegać kawa..
No to zabiłeś mi ćwieka?! Ale tam chyba nie ma jak coś się dostać.  Przy następnym czyszczeniu sprawdzę.
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #116 dnia: 02 Listopad 2022, 21:51:09 »
Pod spodem może zalegać kawa..
No to zabiłeś mi ćwieka?! Ale tam chyba nie ma jak coś się dostać.  Przy następnym czyszczeniu sprawdzę.
W Williamie demontowałem wspomniany element:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8075.msg199919#msg199919
Tutaj się powstrzymałem, nie miałem pod ręką odpowiedniego klucza, no i nie było ze mną "starszej koleżanki"  ;)

Offline Tiber

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Silva
  • Młynek: Ceado 37J
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #117 dnia: 10 Listopad 2022, 13:16:05 »
Nawiązując do tematu, nie uważam, że E37S to jedyna droga do „spełnienia” młynkowego.

Biorąc pod uwagę jego aktualnie absurdalną cenę ponad 9000 zł.


Ja dzis odebralem 37J, za ktory zaplacilem 3700. Wersja S jest w tej chwili przeceniona na 6500 - oczywiscie brutto, wiec jesli ktos szuka to warto lapac. Ja stwierdzilem, ze jednak poczekam te kilka sekund dluzej i zaoszczedze kolejne 3k ;)

Offline Eustachiusz

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #118 dnia: 10 Listopad 2022, 15:20:51 »
Zapachniało spamem, pierwszy post i już podajesz podejrzanie niskie ceny. A gdzie takie promocje?

Offline Tiber

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Silva
  • Młynek: Ceado 37J
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #119 dnia: 10 Listopad 2022, 17:58:31 »
Kupilem na 30.coffee . Mialem troche pietra, bo ceny maja duzo lepsze, ale jest o nich troche opini, byly wszystkie dane kontaktowe i temat zrealizowali w 3 dni. Z negatywnych opinie w sumie natknalem sie tylko na to, ze czasem na stronie jeszcze byl dostepny towar, ktorego juz potem nie byli w stanie zrealizowac ale kasa wracala.
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2022, 18:09:16 wysłana przez Tiber »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi