Autor Wątek: Flair 58 - nic nie wychodzi  (Przeczytany 6706 razy)

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: Flair 58 - nic nie wychodzi
« Odpowiedź #75 dnia: 11 Grudzień 2023, 21:30:45 »
Mój?
Muszę mieć coś co jako espresso będzie klasyczne ale nie zesmolone 🙂
Na Święta goście będą i szukam w zasadzie 2 kaw, jedna wspomniana coś jak Marfisa, druga do Clever drippera - nie kwaśna i nie mocno palona... Czyli pewnie coś z Ameryk 🤔

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Flair 58 - nic nie wychodzi
« Odpowiedź #76 dnia: 11 Grudzień 2023, 21:36:28 »
Zerknij do skrzynki :).

Offline Lokomisiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: Flair 58, V60, Aeropress
  • Młynek: DF64 Gen2 (DLC), timemore C2
Odp: Flair 58 - nic nie wychodzi
« Odpowiedź #77 dnia: 22 Grudzień 2023, 17:25:08 »

Ja dostałem dzisiaj mojego Flair 58, i już pierwsze próby za mną.

Kawy użyłem tej:
https://www.blue-drop.pl/produkty/kawa/certified/rainforest-daterra

Pierwsza próba średnia bo ekstrakcja trwała z 20 sekund, kolejna próba przesadzona w drugą stronę bo około 40s, trzecia już wstrzeliłem się w 30s... no i muszę przyznać że w zasadzie wszystkie były pijalne jak najbardziej (najgorzej wchodziła ta najdłuższa). Jutro będę miał nieco więcej czasu na zabawę, ale już teraz widzę że był to dobry zakup :)

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: Flair 58 - nic nie wychodzi
« Odpowiedź #78 dnia: 22 Grudzień 2023, 18:04:31 »
Flair58 ma wysoki "próg wejśia", ale też ogromne możliwości.
Początek może być trudny, bo trzeba mielić bardzo drobno i samo przygotowanie ciastka i używane ciśnienie robi dużą różnicę. Ale efekty mogą być spektakularne, więc warto "trenować"  ;)

Offline Lokomisiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: Flair 58, V60, Aeropress
  • Młynek: DF64 Gen2 (DLC), timemore C2
Odp: Flair 58 - nic nie wychodzi
« Odpowiedź #79 dnia: 22 Grudzień 2023, 19:03:34 »
Już w tym momencie uzyskałem z Opusa, Flaira i kawy która wrzuciłem połączenie które wywaliło mnie z butów- na tyle że zastanawiam się czy miałem okazję pić lepsze espresso...
Co trochę dziwi, bo Opus jest uważany za młynek który może zrobić espresso, a nie młynek który jest dobry pod espresso. Może to fart nowicjusza? Może kawa wybitnie mi podpasowała profilem.

Kolejne dni powinny przynieść nieco więcej odpowiedzi.

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: Flair 58 - nic nie wychodzi
« Odpowiedź #80 dnia: 22 Grudzień 2023, 19:13:20 »
Zdarzają się takie super shoty. Im lepiej się pozna sprzęt, tym częściej  [emoji38]
Ja miałem takie efekty wow, jak przesiadłem się z taniego ekspresu Delonghi na Flaira Pro2. To była szokująca różnica.

Offline Lokomisiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: Flair 58, V60, Aeropress
  • Młynek: DF64 Gen2 (DLC), timemore C2
Odp: Flair 58 - nic nie wychodzi
« Odpowiedź #81 dnia: 22 Grudzień 2023, 19:40:12 »
Widziałem że sprzedajesz i młynek i Flair 58... powrót do pro 2? Czy jeszcze inny pomysł na espresso masz?

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Flair 58 - nic nie wychodzi
« Odpowiedź #82 dnia: 22 Grudzień 2023, 21:40:23 »
Już w tym momencie uzyskałem z Opusa, Flaira i kawy która wrzuciłem połączenie które wywaliło mnie z butów- na tyle że zastanawiam się czy miałem okazję pić lepsze espresso...
Co trochę dziwi, bo Opus jest uważany za młynek który może zrobić espresso, a nie młynek który jest dobry pod espresso. Może to fart nowicjusza? Może kawa wybitnie mi podpasowała profilem.

Kolejne dni powinny przynieść nieco więcej odpowiedzi.

Po kilku tygodniach zabawy, muszę przyznać rację, też wyszły mi takie genialne shoty, że nigdy nie piłem lepszej kawy.
Zauważyłem, że bardzo istotne jest dogrzanie wszystkiego, również kolby, flair bardzo szybko traci temperaturę i stabilność.
Również dłuższa preinfuzja 15s i cała ekstrakcja w 35s~ i za każdym razem wychodzi tygrys na cremie.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: Flair 58 - nic nie wychodzi
« Odpowiedź #83 dnia: 22 Grudzień 2023, 23:41:48 »
Widziałem że sprzedajesz i młynek i Flair 58... powrót do pro 2? Czy jeszcze inny pomysł na espresso masz?
Pomyliłeś mnie z innym użytkownikiem, ja przynajmniej na razie na pewno nie chce sprzedawać 58 😉

Offline Lokomisiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: Flair 58, V60, Aeropress
  • Młynek: DF64 Gen2 (DLC), timemore C2
Odp: Flair 58 - nic nie wychodzi
« Odpowiedź #84 dnia: 23 Grudzień 2023, 09:36:21 »
Zauważyłem, że bardzo istotne jest dogrzanie wszystkiego, również kolby, flair bardzo szybko traci temperaturę i stabilność.
ja po przygodach z poprzednimi sprzętami do espresso i zarządzaniem temperaturą w nich wziąłem wersję full electric- to dla mnie był deal breaker. Zapewne nie wyeliminuje problemu stabilności temperatury, ale chciałbym żeby pomógł mi przy pewnych założeniach osiągnąć dużą powtarzalność. 

Pomyliłeś mnie z innym użytkownikiem, ja przynajmniej na razie na pewno nie chce sprzedawać 58 😉
Mea culpa! Masz rację, pomyliłem Cię z autorem tematu :picardpalm:

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: Flair 58 - nic nie wychodzi
« Odpowiedź #85 dnia: 23 Grudzień 2023, 14:14:31 »
Jeśli chodzi o dźwignie to 58 nie ma chyba konkurencji w stabilności temperatury.
Ważne żeby dać się nagrzać maszynce. Zazwyczaj 15min starczy, chyba że do ciemnego ziarna to praktycznie po sygnale dźwiękowym można działać.
Ja nagrzewam z umieszczoną kolbą, a puck screen wciskam między komorę a tłok/dźwignię.
Po kilku minutach parzy w dotyku.
Jeśli chodzi o temperaturę parzenia, to decyduje jaką wodę się wleje.
Jak wrzątek to poszczególne ustawienia dają +- 85/90/93C.

Niektórym użytkownikom przeszkadzało, że temperatyra zamiast spadać rośnie podczas szota.
Mnie to nie robi różnicy, ale można ewentualnie wyłączyć grzanie przed samym rozpoczęciem zaparzania. Wtedy temperatura będzie spadać, podobnie jak w innych dźwigniach.

Offline Lokomisiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: Flair 58, V60, Aeropress
  • Młynek: DF64 Gen2 (DLC), timemore C2
Flair 58 - nic nie wychodzi
« Odpowiedź #86 dnia: 26 Grudzień 2023, 23:05:16 »
Chce kupić koszyk high flow, mam podstawową wersje Flair 58 która ma w zestawie tylko koszyk podstawowy (low flow)… i pytanie z tego co wiem to koszyk dla Flair robi IMS, no i pytanie co kupić? Znalazłem IMS wydaje mi się że dedykowane dla gruby E61 powinny pasować, ale w kolbie mam system trzymający koszyk ktory wchodzi w rowek- którego nie widzę w innych koszykach IMS dla gruby E61… pomóżcie czego dokładnie szukać.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2023, 23:30:46 wysłana przez Lokomisiek »

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Flair 58 - nic nie wychodzi
« Odpowiedź #87 dnia: 26 Grudzień 2023, 23:12:10 »
Ja mam wersje plus, w zestawie miałem 2 sitka, również wersje high flow, ale to inny koszyk niż IMS. Mam oryginalny ims 18g pasuje bez problemu jak coś.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline Lokomisiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: Flair 58, V60, Aeropress
  • Młynek: DF64 Gen2 (DLC), timemore C2
Odp: Flair 58 - nic nie wychodzi
« Odpowiedź #88 dnia: 26 Grudzień 2023, 23:33:45 »
Zastanawiam się czy kupować IMS czy dedykowane high-flow do Flair 58 czy szukać innych tworów typu big-bang od IMS czy normcore itd… ostatecznie chyba niewiele to zmieni i skończy się na IMS/flair

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: Flair 58 - nic nie wychodzi
« Odpowiedź #89 dnia: 27 Grudzień 2023, 00:12:23 »
IMS ma kilka modeli pasujących do Flaira58 więc musiałbyś poczytać, który może Ci najlepiej odpowiadać.
Sam używam IMS z wypukłym dnem, "chińczyka" DEX i od Wigilii VST. Każde z nich daje inne "efekty".
Dedykowane sitko do Flaira58 też jest całkiem spoko, ale ja osobiście wolę IMS i obecnie VST.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi