Autor Wątek: Młynek ręczny do alternatywy  (Przeczytany 867 razy)

Offline Alek79

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Ascaso Dream One, Chemex, Drip Hario V60
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, COMANDANTE C40 MK4 NITRO BLADE
Młynek ręczny do alternatywy
« dnia: 10 Październik 2022, 12:44:11 »
Cześć forumowicze :)
niedawno zdecydowałem się, że urozmaicę swoje życie kawką z alternatywy. Smak przypadł do gustu no i lubię czasem porządny garniec kawusi (bo espresso to wiadomo: Rach-Ciach - i już wypite, a ochota na więcej dalej jest  [emoji38]. Zapewne już się domyślacie - szybko uświadomiłem sobie, że do całego zestawu do alternatywy potrzebny jest także młynek, bo przestawianie mojego z ustawień pod espresso na przelew (i z powrotem) to nienajlepszy niestety pomysł. Czy możecie w związku z tym coś podsunąć? Zdecydowałbym się na jakiś młynek ręczny najlepiej do 600zł, o ile da się w tej cenie kupić coś porządnego. Będzie on wykorzystywany tylko do alternatywy, zależy mi na równomiernym przemiale, minimalnej ilości pyłu. Fajnie jak bym zmielił nim więcej niż 20g kawy na raz, ale to nie priorytet. Przy okazji dajcie znać jak przeforsować u żony kolejne wydatki na kawkę bez konieczności nocowania na wycieraczce   ;)

ps. jestem z tych co rzadko się odzywają na forum, ale śledzą na bieżąco co tu się dzieje - więc proszę się nie gniewać, że wołam o pomoc  :)

Offline Alek79

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Ascaso Dream One, Chemex, Drip Hario V60
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, COMANDANTE C40 MK4 NITRO BLADE
Odp: Młynek ręczny do alternatywy
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2022, 18:25:48 »
I w nawiązaniu do powyższego, ktoś używa Timemore Chestnut G1? Jakieś opinie?

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Młynek ręczny do alternatywy
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik 2022, 13:53:22 »
Ja bym szedł w 1zpresso, mam już drugi młynek tej firmy (JE obecnie K-PlUS)  i jestem mega zadowolony. Rozważ https://www.konesso.pl/product-pol-8340-Mlynek-do-kawy-1Zpresso-JX-PRO.html oraz https://www.konesso.pl/product-pol-8342-Mlynek-do-kawy-1Zpresso-Q2.html

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi