Autor Wątek: Wymiana Sanremo 64 EVO  (Przeczytany 698 razy)

Offline sunder

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Ascaso DUO PID Black Wood
  • Młynek: Sanremo 64 EVO
Wymiana Sanremo 64 EVO
« dnia: 01 Październik 2022, 12:40:01 »
Witam !!
Jak w temacie poszukuje mlynka ktory zastapi mojego Sanremo 64 EVO (odpowiednik F64 evo)
Jestem z niego super zadowolony lecz poszukuje czegos zgrabniejszego do kuchni, poniewaz jest troche olbrzymi, ciezki i dosc wysoki z kieluchem na kawe 1kg. Czy jest cos godnego polecenia o podobnych parametrach: wielkosci zaren, szybkosci mielenia?
Dodatkowo chcialbym by kolejny mlynek mial skale bez plynnego ustawiania, bardziej celuje w skale z klikami.
jesli moge prosic o pomoc zarowno rozwaze mlynki single dose jak i te normalne.

Pozdrawiam i dzieki!!

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Wymiana Sanremo 64 EVO
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Październik 2022, 13:53:43 »
Z młynków SD spojrzyj na młynek G-IOTA STANDARD lub TITANIUM. Ma on żarna 64 mm stalowe lub tytanowe. Możliwość wymiany żaren na żarna SSP. Regulacja jest w bardzo szerokim zakresie na pierścieniu ze skalą. Możesz się z nimi zapoznać tu:
https://ekspresdokawy.pl/pl/search/a/towary?like_nazwa=g-iota&submit=searcher-form-szukaj
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Wymiana Sanremo 64 EVO
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Październik 2022, 15:39:28 »
Witam !!
Jak w temacie poszukuje mlynka ktory zastapi mojego Sanremo 64 EVO (odpowiednik F64 evo)
Jestem z niego super zadowolony lecz poszukuje czegos zgrabniejszego do kuchni, poniewaz jest troche olbrzymi, ciezki i dosc wysoki z kieluchem na kawe 1kg. Czy jest cos godnego polecenia o podobnych parametrach: wielkosci zaren, szybkosci mielenia?
Dodatkowo chcialbym by kolejny mlynek mial skale bez plynnego ustawiania, bardziej celuje w skale z klikami.
jesli moge prosic o pomoc zarowno rozwaze mlynki single dose jak i te normalne.

Pozdrawiam i dzieki!!

Zupełnie uczciwa odpowiedź jest - kup sobie mały hopper lub/i pobaw się w dodatki/mody do SD dla obecnego młynka. Jakość przemiału F64 EVO jest bardzo dobra, do tego jest to jeden z szybszych młynków w swojej klasie. W nim również możesz spokojnie wymienić żarna na SSP jeśli czujesz taką potrzebę. Musiałbyś wydać wielokrotnie większe pieniądze aby uzyskać to samo lub coś lepszego w mniejszych gabarytach. Żaden młynek typu Eureka ORO SD/G-IOTA czy Micron/NICHE nie będzie dla Ciebie tak naprawdę czymś lepszych, w kilku aspektach będą nawet gorsze.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi