Autor Wątek: Uniwersalny mlynek elektryczny  (Przeczytany 1159 razy)

Offline hubold2

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: gaggia classic
Uniwersalny mlynek elektryczny
« dnia: 29 Wrzesień 2022, 16:35:07 »
Cześć,
Szukam uniwersalnego młynka elektrycznego. Przede wszystkim będzie mielił pod espresso ale z dwa razy w tygodniu również pod aero albo przelew. Zależy mi na łatwym przestawieniu pod inny przemiał. Najlepiej do 1k zł, dlatego najbardziej skłaniam się ku Sage Bcg820 (który już do mnie jedzie ale nie jest to problem) ale jak zauważyłem oferte na pchlim targu na G-iote za 1,5k zł to zacząłem się zastanawiać. Wizualnie Sage zdecydowanie wygrywa ale domyślam się że z trwałością raczej przegrywa. Dopuszczam też sytuacje ze espresso sie znudzi i zostaną same alternatywy i nie chciałbym wtedy znów przechodzić przez proces zmiany młynka.

Dzięki za pomoc.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Uniwersalny mlynek elektryczny
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Wrzesień 2022, 20:49:53 »
Sage ma żarna stożkowe. Nie wszystkim one odpowiadają do espresso. G-IOTA ma płaskie stalowe 64 mm z bardzo szeroką regulacją grubości mielenia. Do tego młynek G-IOTA można z łatwością zmodyfikować. Np. instalując w nim żarna tytanowe lub żarna SSP o konkretnym przeznaczeniu, wstawiając inny antyzbrylacz, dodając uchwyt kubka, tarczę antypopcorningową, dodając wskaźnik grubości mielenia itp.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Uniwersalny mlynek elektryczny
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Wrzesień 2022, 21:22:27 »
Ktoś tutaj niedawno wspominał o młynku Eureka Mignon Crono, wygląda całkiem solidnie no i za niecałe 900zł. masz 50mm. płaskie żarna i mikrometryczną regulację.  :brawa:

Offline hubold2

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: gaggia classic
Odp: Uniwersalny mlynek elektryczny
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrzesień 2022, 08:09:43 »
Przede wszystkim zależy mi na łatwości przestawiania stopnia zmielenia dlatego regulacja mikrometryczna raczej odpada. Czy GIOTA jest wygodna w tej kwestii? Czytałem ze ludzie skarżą się na duże brudzenie na blacie co eliminuja np przez zwilżanie ziaren przed mieleniem. Sprawdza sie to?

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Uniwersalny mlynek elektryczny
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrzesień 2022, 10:37:10 »
Masz kilka możliwych modyfikacji do dodania, wrzuc na yt df64 mods.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Uniwersalny mlynek elektryczny
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Wrzesień 2022, 11:09:32 »
Do tego młynek G-IOTA można z łatwością zmodyfikować.
Podoba mi się jak wady DF64 (brak czytelnego wskaźnika grubości mielenia, marny antyzbrylacz, nieprzemyślany uchwyt kubka i potężny popcorning) sprzedajesz jako zalety (można łatwo zmodyfikować!) :D
żeby nie było, że szkaluje - to spoko młynek, zwłaszcza jak się kupiło w pierwszym rzucie w preorderze (cena była naprawdę przyjemna), ale jest w nim duże pole do poprawy, głównie jeśli chodzi o user experience.

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Uniwersalny mlynek elektryczny
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Wrzesień 2022, 11:47:55 »
Tak masz racje, jedni wolą kupić droższy młynek i mieć wszystko gdzieś, natomiast inni niższym kosztem zmodyfikować ten tańszy pozbywając się jego wad. ;)

P.S. Ten z forum za 1500 już jedzie do mnie.  :)
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline hubold2

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: gaggia classic
Odp: Uniwersalny mlynek elektryczny
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Wrzesień 2022, 12:28:05 »
@Matius22 : No to w takim razie sprawa poniekąd tymczasowo sie rozwiązała  ;-). Fajnie, że zostaje młynek na forum. Jak bedziesz myślał o sprzedaży to daj znać.
Może jest ktoś na forum kto używał SAGE i GIOTE i jest w stanie powiedzieć czy majac już ten pierwszy na blacie w kuchni warto dopłacać 1k za ten drugi ewentualnie czaić się na używkę?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Uniwersalny mlynek elektryczny
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Wrzesień 2022, 14:39:02 »
To nie są tej samej klasy urządzenia. Jeśli szukasz jak najlepszego przemiału w jak najniższej cenie czyli tzw cena/jakość to Giota na pewno jest warta swojej ceny. Czy dla Ciebie będzie sens zmieniać Sage na G-iote, to już tylko Ty możesz odpowiedzieć. W zależności od tego jak twarde kawy będziesz lubił i jakie metody zaparzania będą najczęściej w użyciu, to Sage może być wystarczający lub nie. Jeśli nie chcesz ryzykować dużą stratą wartości, to szukaj sprzętów używanych.

skansen

  • Gość
Odp: Uniwersalny mlynek elektryczny
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Wrzesień 2022, 15:15:45 »
ktoś na forum kto używał SAGE i GIOTE i jest w stanie powiedzieć czy majac już ten pierwszy na blacie w kuchni warto dopłacać 1k za ten drugi ewentualnie czaić się na używkę?
Używałem Sage jako pomocniczy młynek, testowałem G-IOTĘ. Jakość przemiału na pewno na plus G-IOTA. Z kolei Sage był górą w kwestii funkcjonalności i szeroko rozumianych "gadżetów". Kierując się jednak samą jakością przemiału a co za tym idzie naparu poszedłbym w kierunku G-IOTY. 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi