Autor Wątek: jaki młynek pod alternatywy i picopresso, pojemność 30g (budżet: 500 pln)  (Przeczytany 849 razy)

Offline pdp11

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Hario Skerton Plus
Po wielu latach kupowania mielonych woseb i dallmayrów i przyrządzania ich w kawiarce, dwa miesiące temu zacząłem poznawać kawę specialty. Zacząłem od młynka Hario Skerton Pro i co by o nim nie mówić, jego dobra cecha jest taka, że zasmakowałem w świeżo mielonej kawie, zarówno z kawiarki jak i aeropressu czy V60. Natomiast ktokolwiek miał do czynienia z tym młynkiem ten wie, że jednorodność przemiału nie jest jego najmocniejszą stroną. Czasem chodzi za mną espresso, ale ze względu na ograniczoną przestrzeń w kuchni nie mam możliwości zakupu ani porządnego stacjonarnego ekspresu, ani stacjonarnego młynka elektrycznego - wszystko powinno być w miarę kompaktowe i mobilne. Dlatego myślę o Wacaco Picopresso, który budzi zachwyty kawowych tuzów na youtubie. Ale oczywiście zanim go sobie sprowadzę na gwiazdkę, muszę najpierw przesiąść się na lepszy młynek. I tu potrzebuję porady, bo chciałbym mieć jeden porządny młynek, który obsłuży wszystkie moje potrzeby, a nie różne młynki do różnych kaw (znów: mobilność). A te potrzeby są gdzieniegdzie ze sobą sprzeczne.

Parametry graniczne:
  • budżet: do 500 pln
  • pojemność: min. 30g - chcę móc zmielić za jednym razem kawę na podwójnego dripa
  • precyzja ustawień grubości, jednolitość i drobność mielenia pozwalające na pracę z Picopresso
  • prędkość / czas mielenia nie jest priorytetem - w tej chwili 24g pod kawiarkę mielę ponad 3 minuty, więc machanie mi nie straszne

To, co udało mi się ustalić do tej pory:
  • Timemore C2 / C2 Max - Max ma odpowiednią pojemność, ale za mała precyzja ustawień pod espresso
  • Timemore Nano - lepiej z precyzją, ale za mała pojemność
  • 1Zpresso Q2 - wygląda na idealny, ale znów: za mała pojemność, no i mieści się w budżecie tylko jeśli wyhaczyć promocję
  • uwielbiane przez reddit wyższe modele 1Zpresso (JX, JX-pro, K-Max...) - znacznie powyżej budżetu

Czy istnieje jakiś model, który spełniałby powyższe potrzeby? Będę wdzięczny za wszelkie rekomendacje.
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2022, 12:51:37 wysłana przez pdp11 »

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: jaki młynek pod alternatywy i picopresso, pojemność 30g (budżet: 500 pln)
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Wrzesień 2022, 13:47:22 »
Zgłąb temat młynków od Kingrinder(wydaje się być tańszym zamiennikiem 1zpresso), większość modeli zmieścisz w tej kwocie a pewnie i z jakimiś kuponami na aliexpress pewnie udało by się wyrwać najdroższy model. Ostatnio przyszedł mi jeszcze taki wymysł https://pl.aliexpress.com/item/1005004683141162.html wydaje się spełniać Twoje parametry, ale nie mogę go jeszcze polecić bo nie miałem czasu się jeszcze pobawić.
A jeżeli chodzi o kupno w Polsce to jedynie pozostaje czekanie na pchlim targu na jakiegoś JX.

Offline pdp11

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Hario Skerton Plus
Odp: jaki młynek pod alternatywy i picopresso, pojemność 30g (budżet: 500 pln)
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Wrzesień 2022, 15:27:41 »
Dzięki. Ciekawy ten "wymysł", widzę że ma heptagonalne żarno jak C4 i te co lepsze Q2. Chętnie przeczytam jakiś test.

Wydaje się, że masz to opanowane - jakieś wskazówki co do kupowania młynków na ali, jak nie dać się naciąć? Co innego kupować etui i szkiełko do telefonu, a co innego sprzęt za kilkaset złotych.

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: jaki młynek pod alternatywy i picopresso, pojemność 30g (budżet: 500 pln)
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Wrzesień 2022, 17:27:58 »
Patrz z jakiego sklepu kupujesz, jak ma dużo obserwujących i opinii to nie będzie żadnego problemu. Żeby z ceną zejść jak najniżej najlepiej płacić w dolarach(np. revolut) i ogarnąć kupony sprzedawcy i z samego aliexpress, jak jakieś będą. Ale zaraz jak dolar będzie po 5zl i więcej może być ciężko z sensownymi zakupami na ali.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi