Autor Wątek: Sitka i kolby do Lelitów  (Przeczytany 6950 razy)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #45 dnia: 08 Sierpień 2022, 08:57:29 »
z powodu braku zwężenia na dole opiera się u Ciebie o dno portafiltra dlatego nie wchodzi do końca.

Tutaj nic o nic się nie opiera z tego co piszesz, zobacz tą fotkę, ja swobodnie kręcę to żółtą karteczką po całym obwodzie kolby z sitkiem, tam jest luz nie mam szczelinomierza by zmierzyć ile tego jest.

20220808_084748.jpg

Ale to co piszesz o wyszlifowaniu uszu i zniszczeniu uszczelki może zaistnieć.
Dlatego do czasu jak nie kupię nowej kolby (jeszcze nie wiem jakiej) i nowego tampera 58,4 to nie robię nic z tym sitkiem.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #46 dnia: 08 Sierpień 2022, 09:18:13 »
Nie doczytałem, że problem występuje z NPFem. To w sumie zaskakujące.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #47 dnia: 08 Sierpień 2022, 09:37:01 »
Może to nie problem, może ja przewrażliwiony że kolba po nagrzaniu nie dociąga się równo na godz. "6" a i zimna też ciężko chodzi.

Inna sprawa że nie upieram się że muszę korzystać z tego sitka skoro coś innego mi moim zdaniem dobrze działa.
Ot była dyskusja, padły propozycje to kupiłem i tyle, toż to nie jakieś zawrotne pieniądze żeby sitko nie mogło sobie leżeć w szufladzie.

Mam czas, spokojnie wszystko przemyślę, i jak coś to dokupię to co mi brakuje, by to przetestować.

Jka
 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Słowian

  • Gość
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #48 dnia: 08 Sierpień 2022, 10:59:01 »
Może to tylko złudzenie ale wydaje mi się, że ten rant w nowym sitku jest troszkę bardziej "wywinięty/wyższy" niż w starym. Może po włożeniu do npf, brzeg sitka jest wyżej, stąd nie można go dopiąć na "06:00" jak ze starym.
20220804_154748.jpg

Edit. Nie doczytałem, sam sobie rozwiązałeś tajemnicę, przepraszam :doh:

Wydaje mi się, że nie będzie to miało żadnego wpływu na działanie/zużycie elementów ekspresu, po prostu z tym sitkiem zapniesz kolbę na coś koło "04:00-05:00" i tyle ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2022, 11:21:36 wysłana przez Słowian »

skansen

  • Gość
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #49 dnia: 08 Sierpień 2022, 11:36:44 »
@Fux mam prośbę o wydzielenie OT od posta #855 z wyjątkiem posta #922 do nowego wątku np. Sitka i kolby do Lelitów. Z góry dziękuję. 

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #50 dnia: 08 Sierpień 2022, 13:33:11 »
@Fux mam prośbę o wydzielenie OT od posta #855 z wyjątkiem posta #922 do nowego wątku np. Sitka i kolby do Lelitów. Z góry dziękuję. 
Wydzielone. 922 przekopiuj do starego. Dzięki.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #51 dnia: 08 Sierpień 2022, 14:05:02 »
Wydzielone.
Dziękuję.

Może to tylko złudzenie ale wydaje mi się, że ten rant w nowym sitku jest troszkę bardziej "wywinięty/wyższy" niż w starym.

Faktycznie jest jak piszesz, teraz to widzę a na tej fotce wyraźnie to widać, jest to nie niewiele a jednak czuć różnicę w zapinaniu.

R.jpg

Wydaje mi się, że nie będzie to miało żadnego wpływu na działanie/zużycie elementów ekspresu, po prostu z tym sitkiem zapniesz kolbę na coś koło "04:00-05:00" i tyle ;)

No to trzeba usiąść do kompa i zamówić kolbę i tamper, szkoda że w Konesso nie sprzedadzą kolby bez sitka, bo znowu mi się sitek narobi jak w poprzednim ekspresie.

Jka


Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Słowian

  • Gość
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #52 dnia: 08 Sierpień 2022, 16:57:48 »
No to trzeba usiąść do kompa i zamówić kolbę i tamper, szkoda że w Konesso nie sprzedadzą kolby bez sitka, bo znowu mi się sitek narobi jak w poprzednim ekspresie.
W sumie na grupie po coś jest ta kłódeczka i może lepiej żeby kolba dochodziła do tej pozycji. Może jakiś fachowiec by zeszlifował troszkę ten rant co zaznaczyłeś na zdjęciu do poziomu fabrycznego sitka i wtedy byś korzystał bezstresowo :)
Ps. Pomyliłem godziny w poprzednim poście  :doh:
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2022, 17:01:01 wysłana przez Słowian »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Sierpień 2022, 18:52:22 »
Może jakiś fachowiec by zeszlifował troszkę ten rant co zaznaczyłeś na zdjęciu do poziomu fabrycznego sitka i wtedy byś korzystał bezstresowo
Ja bym dokupił resztę potrzebnych rozmiarów sitek E&B i założył cieńszą silikonową uszczelkę grupy. Tak zrobiłem z sitkami VST.
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #54 dnia: 09 Sierpień 2022, 16:23:51 »
Ja bym dokupił resztę potrzebnych rozmiarów sitek E&B
Mało mi tych co mam teraz  :wow2: co zupy z nich nagotuję  :lol2: i tak używam tylko 1jednego tego zaznaczonego strzałką.

20220809_154420.jpg

Nic idzie tamper a jak dojdzie to ponawianie prób.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #55 dnia: 09 Sierpień 2022, 16:31:56 »
i tak używam tylko 1jednego tego zaznaczonego strzałką.
A co Ci nie pasuje w E&B oprócz ukośnego zapięcia npfa?
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2022, 16:42:42 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #56 dnia: 09 Sierpień 2022, 16:59:31 »
Tego jeszcze nie wiem, nie chciałem robić czegoś na siłę.
 
Dopiero 2x użyłem tego sitka i nie próbuję dalej, tamper jaki mam obecnie 58,6 bardzo ciasno wchodzi w to sitko i przy wyjmowaniu podnosi ciastko tak że boję się by nie porysować czegoś i wolę poczekać na nowy tamper teraz zgodnie z instrukcją zamówiłem 85,4.

Na tą chwilę mam z czego robić kawę, a nawet jak mi to E&B nie przypasuje, tragedii nie będzie ot kolejne doświadczenie.
Zapomniałem będę próbował zebrać trochę ten rant w sitku by głębiej weszło w kolbę, ciekawe czy na wylocie nie będzie haczyć.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Sierpień 2022, 17:12:34 »
tamper jaki mam obecnie 58,6 bardzo ciasno wchodzi w to sitko i przy wyjmowaniu podnosi ciastko
Dziwne, że zasysa. Bazę tampera masz ukośną czy prostą?
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #58 dnia: 09 Sierpień 2022, 17:33:27 »
Tamper mam stąd https://www.royes.pl/ super wykonanie, a kontakt i wysyłka I klasa.

O taki.

20220623_123124.jpg

Nie wiem czy to będzie widać ale jest ciasno.

20220808_142909.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Sierpień 2022, 17:39:00 »
Nie widzę za bardzo, jaka jest. Czy dół podstawy zwęża się po trapezie ku górze, czy średnica 58,6 jest taka sama po całości?
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi