Autor Wątek: WMF perfection  (Przeczytany 16215 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #75 dnia: 14 Kwiecień 2023, 21:57:07 »
Kawa zasypana była paskudna, więc ciężko cokolwiek więcej powiedzieć.
Właśnie nie rozumiem polityki tych sklepów. Stawiają automat za 10k, a do smakowania kawy przez potencjalnych nabywców sypią kiepskie ziarna :picardpalm: Przecież jak ktoś ma kasę, to powinien poczuć różnicę z tym, co ma w domu, a to zachęci go do kupienia.

W sklepie Tefala mieli Costa coffee i po ustawieniu była całkiem niezła.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2023, 22:00:18 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Kawko

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #76 dnia: 14 Kwiecień 2023, 22:36:01 »
Czy ktoś z Was wie, czy jest możliwość podłączenia do niego wody sieciowej? Nie potrafiłem znaleźć takiej informacji (może czas ogarnąć ChatGPT?)...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #77 dnia: 14 Kwiecień 2023, 22:53:16 »
Czy ktoś z Was wie, czy jest możliwość podłączenia do niego wody sieciowej? Nie potrafiłem znaleźć takiej informacji (może czas ogarnąć ChatGPT?)...
Raczej nie, ale jutro zięć sprawdzi na 100%.
》tertium non datur《

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #78 dnia: 15 Kwiecień 2023, 09:21:57 »
Ja takiego WMFa miałem okazję obmacać w sklepie mediaexpert. Niestety tylko obmacać bo włączony nie był, ale wszystko co sie dało to otworzyłem, wysunąłem itd. I szczerze to wykonany jest bardzo porządnie i dokładnie, ale w odczuciu to taki sam plastik fantastik jak w moim poprzednim Philipsie LatteGo za 2k cebulionów. Pod tym względem Jura wydaje mi się bardziej premium w jakości materiałów, sposobach wykończenia itd. Nie mniej jednak summa summarum mi jako całość wizualnie bardziej podoba się WMF i gdybym miał wydać 10k na automat to prędzej na WMF niż Jurę gdzie żeby zrobić kawe mleczną trzeba szklankę przesuwać z wylewki pod wylewke...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #79 dnia: 15 Kwiecień 2023, 10:17:17 »
ale w odczuciu to taki sam plastik fantastik
Obudowa m.in. ma tę ich stal szlachetną Cromargan, co nieźle się prezentuje, ale w końcu to ma taki automat dobrą kawę robić, jak najbardziej zbliżoną do espresso.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2023, 10:20:09 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #80 dnia: 15 Kwiecień 2023, 11:48:51 »
Szczerze to nawet nie zwróciłem na to uwagi na żywo, ale masz rację, że wygląda to nieźle. Natomiast po chwyceniu pojemnika na wode, na fusy, czy po wyjeciu tacki ociekowej wszędzie jest zwykły plastik jak w innych tanich ekspresach. Korzystając kiedyś z Jury miałem wrażenie, że tam ten plastik jest inny w dotyku, grubszy i masywniejszy.

Tak czy siak w takiej cenie powinno być moim zdaniem ciut lepiej bo jakby nie patrzeć to za tą samą kasę mamy wypasioną kolbę i to nawet nie jedną do wyboru. Fajnym rozwiązaniem jest niewyjmowalna jednostka zaparzająca i to jest zdecydowanie na plus. Wrzucasz tabletkę raz na jakiś czas i tyle. Stąd ciekawi mnie podobne rozwiązanie w Krupsie za 1/5 ceny i jak to się sprawdzi w praktyce :).

I tak uważam, że wszystkie automaty po kilku latach wymagają porządnego serwisu o ile tyle pożyją. Jeśli więc tańsza opcja będzie równie dobra to lepiej raz na te pare lat kupić nowy sprzęt niż serwisować dinozaura. Technologia idzie do przodu.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #81 dnia: 15 Kwiecień 2023, 12:06:19 »
Tak czy siak w takiej cenie powinno być moim zdaniem ciut lepiej bo jakby nie patrzeć to za tę samą kasę mamy wypasioną kolbę i to nawet nie jedną do wyboru.
To nie podlega dyskusji, Nike21, ale dla nas, którzy inaczej patrzą na kawę, bo dla innych liczy się tylko i wyłącznie czas, żeby się napić kawy, nie espresso. A jeszcze, sam wiem i Ty wiesz, ile czasu, a i nerwów zajęło nam przyrządzenie poprawnego espresso, niewspominając o dokupywaniu różnych kawowych akcesoriów, a kończąc na  wymianie ekspresów, młynków. Nie każdy ma chęci czy determinację by podążać drogą wymagającego espresso i zadawalają się ekspresem automatycznym, co jest zrozumiałe.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2023, 12:35:47 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #82 dnia: 23 Kwiecień 2023, 16:28:39 »
Czy ktoś z Was wie, czy jest możliwość podłączenia do niego wody sieciowej?
Sorry za zwłokę: zięć zapomniał, a mnie wypadło z pamięci. WMF perfection nie ma podłączenia do sieci.
》tertium non datur《

Offline Kawko

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #83 dnia: 18 Maj 2023, 11:38:10 »
Dzięki za odpowiedź! :D Jak mi widać mi się dopiero teraz przypomniało, że zadałem to pytanie...

Ok, czyli do biura będziemy musieli znaleźć inny ekspres, bo niestety podłączenie do wody sieciowej jest warunkiem koniecznym.

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #84 dnia: 18 Maj 2023, 18:02:29 »
Nowy Wmf działa jak Krups ;) Z tego prawdziwego WMF to niewiele zostało

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #85 dnia: 18 Maj 2023, 18:17:21 »
Nowy Wmf działa jak Krups
Jak mniemam zrobiłeś rzetelne testy pijąc kawy z jednego i drugiego?
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2023, 18:41:45 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #86 dnia: 18 Maj 2023, 19:03:29 »
Ale rozumiem ze wiesz ze w środku są  elementy z krupsa obudowane ładna obudowa I że Wmf jest częścią Grupy SEB ?  I to się prawie nic ma do tego WMF co był WMFem  Nie napisałem ze robi zła kawę bo cY Krups Czy WMF robią dobra kawe

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #87 dnia: 18 Maj 2023, 19:20:32 »
Ale rozumiem ze wiesz ze w środku są  elementy z krupsa obudowane ładna obudowa
Moduł zaparzający jest taki sam w WMF-ie i Krupsie?
że Wmf jest częścią Grupy SEB ?
A co ma piernik do wiatraka? Sugerujesz, że w grupie VW zawieszenie ze Skody jest montowane w Lamborghini?
Nie napisałem ze robi zła kawę bo czy Krups czy WMF robią dobra kawe
Krups robi kiepską kawę, ale widocznie nie robiłeś z Perfection albo nie potrafiłeś prawidłowo zrobić.
I to się prawie nic ma do tego WMF co był WMFem
Podasz wcześniejszy domowy model automatu WMF-a, że masz porównanie do Perfection?
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2023, 19:39:29 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #88 dnia: 18 Maj 2023, 19:50:18 »
Dobrze źle mnie zrozumiales Nie chodzi mi o smak kawy bo ten jest taki jak powinien ,tylko o wytrzymałość  Dla mnie instalowanie zespołu kotła bo to tak się nazywa i multizaworu  w wmf za 8k jak w krupsie z serii ea87 jest lekko nie na miejscu  bo wiem ile te elementy wytrzymują  4 tys kaw I jest dramat. Chyba że o czymś nie wiem I krups od 14lat jak serwisuje Ekspresy zmienił politykę. Wtedy wielki szacunek dla nich . Proszę cię bardzo 2 boilery i zaparzacz jak w  maszynach na stacjach paliw Domowy wmf 800 

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: WMF perfection
« Odpowiedź #89 dnia: 18 Maj 2023, 20:07:02 »
ea87
Podasz mi link do tego Krupsa? Bo chyba za mało liter napisałeś.  Masz na myśli metalowy moduł zaparzający sprzężony z termobokiem? Bo tym WMF się chwali albo źle zrozumiałem.
Proszę cię bardzo 2 boilery i zaparzacz jak w  maszynach na stacjach paliw Domowy wmf 800
Nie rozumiem. Podasz link do innego domowego WMF-a tożsamego z Perfection?
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi