Autor Wątek: Wybór pierwszego i najlepszego ekspresu automatycznego  (Przeczytany 2791 razy)

Offline Yankes

  • Wiadomości: 2
Wybór pierwszego i najlepszego ekspresu automatycznego
« dnia: 30 Październik 2023, 12:42:13 »
Cześć Wam!

Zapewne ten temat pojawiał się już wielokrotnie, jednak liczę na Waszą pomoc i podpowiedzi. Od kilku lat korzystałem z ekspresów kapsułkowych, jednak zdecydowałem się na zakup sprzętu automatycznego. Niestety, moja wiedza w tym zakresie nie była zbyt duża, więc rozpocząłem samodzielny research. Przeczytałem kilka "rankingów", obejrzałem kilkanaście filmików dotyczących ekspresów i finalnie wybrałem 3 urządzenia:
1. MELITTA Barista TS Smart F85/0-101
2. DELONGHI Eletta Explore ECAM450.55.G
3. DELONGHI Eletta Explore ECAM450.65.S (Cold Brew)

Przy wyborze kierowałem się tym, żeby ekspres posiadał żelazny młynek (podobno te są bardziej polecane aniżeli ceramiczne), posiadał wyjmowany blok zaparzający (dodatkowa robota, jednak większa kontrola nad czystością) oraz rozbudowane funkcje (duża ilość napojów, programy czyszczące, etc.). Teraz kieruję do Was pytanie czy wybrane przeze mnie ekspresy w istocie są dobrą opcją, a jeśli tak, to który jest TOP1? Jeśli nie, to prosiłbym Was o polecenie lepszych urządzeń w podobnym przedziale cenowym lub oczywiście tańszych. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wybór pierwszego i najlepszego ekspresu automatycznego
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Październik 2023, 20:23:35 »
Jakbyś napisał: wybór pierwszej kolby i młynka, to co innego. Kupując automat w tej cenie, to zbytniej różnicy nie wyczujesz w napoju kawowym. Wybierz tylko jak jest z jakością Twoich  propozycji i co Ci pasuje w obsłudze i napojach.
》tertium non datur《

Offline Yankes

  • Wiadomości: 2
Odp: Wybór pierwszego i najlepszego ekspresu automatycznego
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Październik 2023, 20:37:18 »
@GostRado A jeśli chodzi o jakość, jesteś w stanie podpowiedzieć, która marka jest najlepsza, tj. najmniej awaryjna?

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Wybór pierwszego i najlepszego ekspresu automatycznego
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Październik 2023, 21:21:26 »
Jakbyś napisał: wybór pierwszej kolby i młynka, to co innego. Kupując automat w tej cenie, to zbytniej różnicy nie wyczujesz w napoju kawowym. Wybierz tylko jak jest z jakością Twoich  propozycji i co Ci pasuje w obsłudze i napojach.

A skąd możesz wiedzieć próbowałeś? Nie wprowadzaj w błąd
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wybór pierwszego i najlepszego ekspresu automatycznego
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Październik 2023, 21:42:33 »
Jeśli twierdzisz, że jest inaczej, niż napisałem, to Ty wprowadzasz w błąd, chyba że piłeś tę samą kawkę na tych ekspresach?

Podaj kolosalne różnice w automatach za  3÷4k wpływające na jakość ekspreso oprócz: małego stożka, standardowego TB i plastikowego modułu zaparzającego pomijając Jurę, bo kolega woli wyjmowany?
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2023, 22:55:11 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wybór pierwszego i najlepszego ekspresu automatycznego
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Październik 2023, 23:24:06 »
@GostRado A jeśli chodzi o jakość, jesteś w stanie podpowiedzieć, która marka jest najlepsza, tj. najmniej awaryjna?
Z tą awaryjności, to Ci nie powiem.  Oceniałem w ekspresach kawę z tego samego ziarna. Trzeba poczytać w necie opinie. Mój kontrahent ma starą Jurę X8 i schodzi mu 25÷30kg miesięcznie kawy ("mojej" Brazylia single 🙂): wymieniony młynek chyba po czterech latach. De'Longhi są żywotne, te Made in Italy, ale spieniacze padają.
》tertium non datur《

Offline Poppin

  • Wiadomości: 21
Odp: Wybór pierwszego i najlepszego ekspresu automatycznego
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Listopad 2023, 21:41:47 »
Liczba różnych napojów nie jest tak ważna....i tak różnią się tylko ilością i kolejnością składników. Jeśli jesteś w stanie te parametry konfigurować to masz wszystko co trzeba. Melitta tak ma, czy pozostałe - nie wiem. Niektóre DeLonghi nie potrafią samodzielnie zrobić cappucino (bo wszystkie programy najpierw leją mleko), nie wiem jak wspomniane przez Ciebie. Oczywiście można zrobić taką kawę w 2 krokach, najpierw samo ekspresso potem samo mleko.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2023, 21:46:07 wysłana przez Poppin »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi