Autor Wątek: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców  (Przeczytany 10774 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Październik 2021, 11:58:26 »
Ja tak mniej więcej już ze 100 razy go użyłem :)
Na początku jakoś nie do końca dobrze mi się spieniało, teraz za każdym razem wychodzi bdb i w sumie nie wiem jakoś tak odruchowo wychodzi, niby to samo na początku robiłem.
Na te 100 razy dopiero 1 raz rozładowały się akumulatorki. Teraz wydaje mi się że przycisk jest lepszą opcją niż przełącznik, także nie mam się do czego przyczepić.
Razem z Rotą super zestaw. Po użyciu na chwilę uruchamiam w wodzie która była przepuszczona z Roty  do rozgrzania i jest czysty. Z French Pressem tak łatwo nie było :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Lipiec 2022, 12:47:56 »
Odkopię temat , bo właśnie pojawiła się nowa wersja tego ciekawego urządzenia o wdzięcznej nazwie Lithium eliminuje większość niedoróbek poprzedniej itp, bardzo ciekawa opcja dla osób bez dostępu do dyszy spieńiajacej.

Offline Jack S.

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Bianca V3, Syfon, ISI Nitro, Chemex, V60, Aeropress, Robot
  • Młynek: Comandante C40, Niche Zero
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Sierpień 2022, 18:21:17 »
Mam, zanabyłem Lithium. Jest jeszcze lepiej niż było. Pianka jest naprawdę 'mikro' w strukturze.

O ile rozważałem nabycie ekspresu pełnowymiarowego, tak teraz ta decyzja znowu jest odsunięta, i nadal działam na  setupie Robot + Nanofoamer + Jura Hot-Cold jako podgrzewacz do mleka.

Zastanawiam się jak będzie z żywotnością baterii...

Offline sew83

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Ecm mechanika iv profi, aeropress
  • Młynek: Ecm s-automatic 64, timemore C2
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Sierpień 2022, 09:10:09 »
I jak nowa wersja? Korzystasz z obu prędkości? Mam v1 i zastanawiam się na wymianką na lithium

Offline Jack S.

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Bianca V3, Syfon, ISI Nitro, Chemex, V60, Aeropress, Robot
  • Młynek: Comandante C40, Niche Zero
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Sierpień 2022, 10:30:24 »
Napowietrzanie robie prędkością domyślną, a na koniec na chwilę odpalam tę wolniejszą - generalnie Lithium w porównaniu do V1 to rakieta przy odrzutowcu. Tekstura absolutnie niczym nie zdaje się różnić od takiej z dyszy, jest ogromna poprawa.

Jedyne o co się trochę boję to właśnie żywotność baterii. Macie może jakieś porady co do dbania o ogniwa Li-Ion?

Offline Jack S.

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Bianca V3, Syfon, ISI Nitro, Chemex, V60, Aeropress, Robot
  • Młynek: Comandante C40, Niche Zero

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Maj 2023, 11:57:45 »
Chciałbym kupić klasycznego Nanofoamera (baterie), ale w polskich internetach brak, a Lithium na polskim amazonie zabija ceną. Taniej u producenta, ale tu nasuwa się pytanie - jakich i w jakiej wysokości opłat dodatkowych można się spodziewać do tych 67$?

Offline simson2d

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: duo pid mod, alternatywa
  • Młynek: Vario, eureka SD
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Maj 2023, 12:52:55 »
U mnie się kurzy w szafce na baterie. Tylko ma jakieś lekkie pęknięcie, które jednaknie przeszkadza. Mogę podesłać zdjęcia, będzie taniej niż 67$.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Maj 2023, 13:09:53 »
U mnie się kurzy w szafce na baterie. Tylko ma jakieś lekkie pęknięcie, które jednaknie przeszkadza. Mogę podesłać zdjęcia, będzie taniej niż 67$.

Podejrzewam, bo podałem cenę Lithium z kosztami wysyłki :D Priv?

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Subminimal Nanofoamer - spieniacz dla dźwigniowców/bezekspresowców
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Maj 2023, 13:24:37 »
Co prawda nie zamawialem z tego sklepu, ale może ktoś coś zmawiał.

https://www.gpkava.sk/p/subminimal-nanofoamer

https://www.greenplantation.pl/p/subminimal-nanofoamer
Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi