Autor Wątek: Lagom P64  (Przeczytany 10313 razy)

Offline dawids

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Flair 58 & masa dripperów
  • Młynek: Lagom P64 SSP Brew + Lagom Mini 48mm TICN Moonshine + C40 + K-Max
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #45 dnia: 08 Marzec 2023, 19:54:57 »
I jak sprawdza się do przelewów?

Bardzo dobrze, przestałem myśleć w ogóle o innych młynkach. Działa jak marzenie, cichy, regulacja RPM, która IMO daje różne rezultaty, świetny workflow.

Co do cła i podatków... Można przedpłacić u nich, można zaryzykować. Ja zaryzykowałem i zapłaciłem jakieś 200 zł UPS przy odbiorze :)

Polecam P64. Myślę, że P100 to overkill. Chyba, że naprawdę przemieliło się wszystkie żarna 64mm i chce się czegoś nowego. Wtedy świat 98mm stoi otworem i może kiedyś i ja się skuszę... Bo umówmy się, żarna 98mm nie są "lepsze", są "inne". Kwestia gustu i tego co kto preferuje. Póki co jednak design P100 mi nie leży, a P64 to cudo pod tym względem.

Co do Acaia Orbit i Zerno... Obydwa młynki szybko się w Europie nie pojawią. Acaia na pewno będzie droższa od P64, a jakość wykonania młynka jest IMO gorsza (plastikowe elementy, słabszej jakości aluminium). Dodatkowo podsłuchajcie jak Orbit i Zerno brzmią w czasie pracy. IMO jak tanie wiertarki. Ale co kto lubi :) Aplikacja pod Orbit fajna sprawa, ale pewnie by się znudziła po tygodniu. Zerno nie ma regulacji RPM.

Offline dawids

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Flair 58 & masa dripperów
  • Młynek: Lagom P64 SSP Brew + Lagom Mini 48mm TICN Moonshine + C40 + K-Max
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #46 dnia: 08 Marzec 2023, 20:18:56 »
Czyściłem młynek w zeszłym tygodniu. Tak wygląda retencja po 3 miesiącach intensywnego użytkowania i myślę około 7-10kg kawy :)



Co do głośności jeszcze, kilka razy zdarzyło mi się zostawić odpalony młynek przez przypadek bo jest tak cichy :)

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #47 dnia: 08 Marzec 2023, 23:41:46 »
Już taki masz, NZ.
Jestem ciekaw czy da się uzyskać lepsze efekty

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi