Autor Wątek: Pierwsze wprawki.  (Przeczytany 4049 razy)

adski

  • Gość
Pierwsze wprawki.
« dnia: 24 Grudzień 2013, 23:27:41 »
Do Antonio napisałem dzisiaj więc pewnie za kilka dni będę miał coś do testowania :) chociaż razem z aero zakupiłem dwie kawy jasne (pewnie mój błąd) i wychodzą lurowate jak słaba herbata z wyglądu i w smaku niezbyt ciekawe. Próbowałem na rożnym przemiale od grubego herbacianego prawie po drobny może nie aż tak jak z paczki JACOBSA ale drobny :/  jutro przetestuję z drobniejszym miałem.


Witam  seba21
Jestem na podobnym etapie tyle że mam za sobą już młynek na który zaraz Cie skierują :D
Przejrzałem trochę fora i w zasadzie nie wiem za czym się rozglądać, wiadomo im taniej tym lepiej ale wolę jak coś posłuży :)
Póki co Rancilio Silvia to faworyt, Ascaso basic lub jakiś model Gaggia chociaż Ascaso widziałem w archiwach że sporo się posprzedawało w używanych na forach,  tablicach i alle więc może nie jest najlepszym wyborem.

pozdrawiam

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Pierwsze wprawki.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Grudzień 2013, 09:06:01 »
Dwie kawy jasne? Tzn.?  Jasno palone to wcale nie błąd. Mają jakieś nazwy te kawy, palarnie? Daty palenia?




Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Pierwsze wprawki.
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Grudzień 2013, 09:06:25 »
Witajcie!
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

adski

  • Gość
Odp: Pierwsze wprawki.
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Grudzień 2013, 09:13:56 »
Nicaragua Las Flores Woman Project
Zimbabwe AA Plus Pezuru

jeżeli dobrze pamiętam to październik jeżeli chodzi o palenie

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Pierwsze wprawki.
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Grudzień 2013, 09:26:20 »
razem z aero zakupiłem dwie kawy jasne (pewnie mój błąd) i wychodzą lurowate jak słaba herbata z wyglądu i w smaku niezbyt ciekawe.

Jak napar wychodzi lurowaty, to zwiększ dozę, wydłuż czas parzenia.
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień 2013, 10:40:26 wysłana przez WS »

Coffeepassion.pl

  • Gość
Odp: Pierwsze wprawki.
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Grudzień 2013, 20:23:58 »
Racja

Najpierw trzeba zalać zmielona kawe ok 100ml wody ( lub tyle by przykrylo)  i poczekać ok 30 sekund nastepnie dolac reszte wody ( nastepne 100ml)  i odczekac ok 1,5 minuty

To powinno wydobyc smak kawy
A do aeropressa włašnie najlepsza jest średnio palona

Pozdrawiam
R
No i temperatura ok 80*

W sensie stopni ;)
Modyfikuj wiadomość
Połączyłem posty. f.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2013, 21:02:36 wysłana przez fux »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Pierwsze wprawki.
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Grudzień 2013, 21:36:43 »
Do aeropressa również wolę kawy średnio palone. Doza 8 g na 100 ml, temperatura startowa 85 °C, a następne w zależności od uzyskanego efektu. Zbyt kwaskowato, temperatura w górę, a jak za duża goryczka, to w dół.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Pierwsze wprawki.
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudzień 2013, 00:38:50 »
Aeropress jest dość specyficznym urządzeniem, bo możemy przygotować zarówno kawy bardzo lekkie, właśnie takie wydające się "lurowate", albo intensywniejsze. Wszystko zależy od rodzaju kawy, proporcji i czasu zaparzania.

Z czego się "przesiadleś" na aeropress? z zalewajki i marketowych kaw? z espresso? z latte? z rozpuszczalnej?

do kaw aeropressowych trzeba się przyzwyczaić. Lurowatość dla Ciebie może być odpowiednią kawą ;)

ja stosuję dwie metody, różne w zależności od kawy. Pierwsza daje kawę bardzo lekką, wydobywającą mocno owocowe smaki.

Mielę średnio grubo, 16g, wsypuję do aeropressu (oczywiście wcześniej filtr przelany wrzątkiem), odwróconego sitkiem do dołu, postawionego już na dzbanku. Zalewam od razu całość, aż do "4" na miarce wodą rzędu ok. 92stC, lekko mieszam i zakładam tłok lekko go wciskając (tak, żeby po prostu nie wypadł). Ta część zajmuje 1 minutę. Gdy minuta upłynie, zaczynam przeciskanie trwające ok. 18-20 sekund, aż do momentu usłyszenia syku powietrza (nie dociskam do końca).

Druga metoda, to metoda odwrócona. 18g kawy dość grubo zmielonej, wsypuję do odwróconego AP (tj. zakładam tłok, stawiam AP na nim, wsypuję 18g kawy, zalewam wodą, z 85-90stC (próbuję różnych nastaw), tak, żeby przykryło kawę, czekam ok. 30 sekund, po tym czasie mieszam przez 10 sekund i uzupełniam wodą aż prawie po sam brzeg i calość mieszam i zakładam sitko. Czekam aż upłynie druga minuta (od pierwszego kontaktu kawy z wodą), odwracam AP i zaczynam przeciskanie, ok. 20-25 sekund.

adski

  • Gość
Odp: Pierwsze wprawki.
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Grudzień 2013, 21:29:22 »
Sorki że dopiero odpisuję ale miałem mało czasu :P

Cytuj (zaznaczone)
Z czego się "przesiadleś" na aeropress? z zalewajki i marketowych kaw? z espresso? z latte? z rozpuszczalnej?

zalewajka JACOBS :P

odpuściłem aeropress na razie wrócę do niego jak dojdą nowe kawy popróbuję znowu
robiłem wg wszelkich różnych opisów na necie i yt i tak jak WS pisał 85 stopni startowa około 14-15 gr na kubek (ale też do 24gr) metoda odwrócona, różne czasy i różne przemiały muszę porównać po prostu inne kawy jeszcze może te mi nie pasują. Dzisiaj znalazłem w domu jeszcze FP :) więc jeszcze tutaj pokombinuję :)




 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi