Autor Wątek: La Cimbali Junior M21 - niskie ciśnienie pary na steamerze  (Przeczytany 2995 razy)

Offline Eryk

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Nuova simonelli premier maxi, italcrem nera, drip, chemex, aeropress, frenchpress
  • Młynek: nuova simonelli, graef cm 702, rhinowares
La Cimbali Junior M21 - niskie ciśnienie pary na steamerze
« dnia: 05 Grudzień 2019, 22:26:57 »
Cześć!
Mam dwa pytania:
1) jak mogę zwiększyć ciśnienie pary na steamerze? Jest niskie i para jest bardziej "mokra" niż powinna być i mleko źle się spienia.
2)zastanawia mnie zawór (dołączone zdjęcie). Do czego on służy i co mi da gdy wkręcę go bardziej lub mniej? Niby kręciłem ale nie zauważyłem nigdzie specjalnie różnicy... :D Osadzony jest na bojlerze.

Z góry dzięki za info!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Cimbali Junior M21 - niskie ciśnienie pary na steamerze
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Grudzień 2019, 22:48:24 »
Wygląda mi to na zawór bezpieczeństwa...

Offline Eryk

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Nuova simonelli premier maxi, italcrem nera, drip, chemex, aeropress, frenchpress
  • Młynek: nuova simonelli, graef cm 702, rhinowares
Odp: La Cimbali Junior M21 - niskie ciśnienie pary na steamerze
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień 2019, 23:11:15 »
Okej, czyli nic tym nie wyreguluję :) Dzięki za podpowiedź!
Pozostał więc póki co tylko temat ciśnienia na steamerze.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Cimbali Junior M21 - niskie ciśnienie pary na steamerze
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudzień 2019, 23:16:48 »
Ciśnienie reguluje presostat. Często wygląda jak czarna skrzynka z żółtym guzikiem. Pod tym guzikiem jest śruba -- kręcąc nią, zmniejszasz lub zwiększasz ciśnienie pary w bojlerze.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: La Cimbali Junior M21 - niskie ciśnienie pary na steamerze
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Grudzień 2019, 23:22:13 »
Przy czym to kręcenie to tak ostrożnie, kilka stopni w jedną kilka stopni w drugą, stopni, nie obrotów. [emoji106]
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: La Cimbali Junior M21 - niskie ciśnienie pary na steamerze
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Grudzień 2019, 09:37:14 »
I oprócz ciśnienia zwiększy to temperaturę wody w bojlerze + potencjalnie temperaturę ekstrakcji.

Offline Eryk

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Nuova simonelli premier maxi, italcrem nera, drip, chemex, aeropress, frenchpress
  • Młynek: nuova simonelli, graef cm 702, rhinowares
Odp: La Cimbali Junior M21 - niskie ciśnienie pary na steamerze
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Grudzień 2019, 22:30:15 »
Dzięki za info! Jutro zabieram się za poszukiwania czarnej skrzynki😊

Offline Eryk

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Nuova simonelli premier maxi, italcrem nera, drip, chemex, aeropress, frenchpress
  • Młynek: nuova simonelli, graef cm 702, rhinowares
Odp: La Cimbali Junior M21 - niskie ciśnienie pary na steamerze
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Styczeń 2020, 23:52:47 »
Hej! Ekspres już złożony do kupy ale mam nadal kilka kwestii do uregulowania i stąd też mój kolejny zestaw pytań 😂
1) jak mogę sprawdzić czy jest prawidłowe ciśnienie na grupie i czy w ogole w tym ekspresie da się wyregulować ciśnienie na grupie? (Bo rozumiem, że presostat reguluje ciśnienie w bojlerze i to nie ma nic wspólnego nie?)
2)po podkręceniu presostatu tak jak proponowaliście poprawiło się ciśnienie na dyszy i lepiej się pieni, ale nadal jest sporo wody w parze. Nie chcę już więcej podkręcać bo już wskazówka  wychyla się na 1.8 . Da się jeszcze coś z tym zrobić?
3)słychać też ciągły, delikatny syk w zaworze bezpieczeństwa tym nad wskaźnikiem poziomu wody. Czy to znak , że juz się coś w nim nie domyka i muszę dziada wymienić? 😊

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Cimbali Junior M21 - niskie ciśnienie pary na steamerze
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Styczeń 2020, 12:09:27 »
Zmniejsz szybko do 1,1.
1. Rozkręć dyszę pary i sprawdź czy jest czysta w środku.
2. Czy nie masz zbyt dużego poziomu wody
https://coffeeforums.co.uk/uploads/monthly_2018_03/IMG_1026.jpg.eb04ba85547c72d103c63e982da2ef67.jpg
Lewa górna strona w bojlerze na zdjęciu. Wyciągnięty drucik - więcej, bardziej włożony w bojler - mniej wody
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2020, 12:14:00 wysłana przez tom517 »

Offline Eryk

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Nuova simonelli premier maxi, italcrem nera, drip, chemex, aeropress, frenchpress
  • Młynek: nuova simonelli, graef cm 702, rhinowares
Odp: La Cimbali Junior M21 - niskie ciśnienie pary na steamerze
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Styczeń 2020, 16:52:59 »
Zmniejszyłem i nie odbiło się to na szczęście na mocy na steamerze a i szoty są mniej przepalone :) Niestety dalej ta para jest mokra. Szczególnie zaraz po odkręceniu dyszy pluje dużą ilością wody.
Ten drucik jest u mnie na samej górze bojlera i jest wsadzony głęboko.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi