Autor Wątek: Rocket Cellini , zawór pary ----> help  (Przeczytany 2668 razy)

Offline Wielgosie

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Rocket classic
  • Młynek: Mazzer lux
Rocket Cellini , zawór pary ----> help
« dnia: 28 Listopad 2019, 21:17:49 »
Witam szanowne grono  8)
Panowie, mam problem z zamówieniem zaworu pary do
Mojego Rocketa .
Pewnego popołudnia przestało mi działać pokrętło pary po szybkich oględzinach okazało się że ściął się material na poktretle i już wiedzaiałem że , Ja ani Żonka Capu tego dnia nie wypije:/
Rocket  skończył już 5 lat więc na gwarancję liczyć nie mogę.
Szybki telefon i mail wysłałem zdjęcia co potrzebuje ,ale zaworu nie można dostać. Dostałem zawór od nowszej wersji co ni kuta nie pasuje . I jestem w kropce  nie wiem co robić ?? Mleko spieniam w kubku maszynką!!  kurka jak żyć.??   Najlepsze jest to że cała sytuacja zdarzyła się prawie  pół roku temu.... i zaczynam już tracić wiarę w kawę i ludzi.

Czy możecie polecić jakiś sklep pewnie poza pl który ogarnie mi tą sprawę . Lub jak to sprawnie załatwić, naprawić  :sciana:

Pozdrawiam Daniel


« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2019, 21:21:10 wysłana przez Wielgosie »

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Rocket Cellini , zawór pary ----> help
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopad 2019, 21:49:27 »
Masz problem z pokrętłem czy z samym zaworem? Na fotkach jakoś nie dostrzegłem gdzie leży problem...podasz więcej danych?
Damian

Offline Wielgosie

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Rocket classic
  • Młynek: Mazzer lux
Odp: Rocket Cellini , zawór pary ----> help
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Listopad 2019, 22:20:50 »
Na fotce widać nowy sprawny zawór.
Jak widać jest wytłoczenie na "zawleczke "
Na starym się ściął materiał.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Rocket Cellini , zawór pary ----> help
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Listopad 2019, 23:32:32 »
No dobrze, ale ja dalej nie wiem w czym jest problem? Czy ten nowy zawór nie pasuje w miejsce starego, jest za krótki albo coś? Bo pokazujesz zdjęcia od przodu a te wyglądają ok, wystarczy włożyć pokrętło i będzie śmigać.

Przy okazji, co to za wersja że z prawej strony jest zawór pary, a nie wody?

Offline Wielgosie

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Rocket classic
  • Młynek: Mazzer lux
Odp: Rocket Cellini , zawór pary ----> help
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Listopad 2019, 00:23:19 »
Nowy zawór ma mniejszy gwint ,przez co nie pasują pokrętła ,ma też za długi trzpień.
Dzisiaj wpadłem na pomysł zamiany zaworów woda/ para i wyszło że są takie same . Jeszcze nie złożyłem ale powinno działać .
 
Problem polega na tym  ,że ponoć nie można dostać tego zaworu i że są tylko uniwersalne które nie pasują . Na stronie Rocketa znalazłem ten zawór .
https://shop.rocket-espresso.com/collections/all-products/products/tap-without-a-rocket-stamp

Ale ponoć nie można go zamówić już przez kilka miesięcy  .



Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Rocket Cellini , zawór pary ----> help
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Listopad 2019, 00:38:32 »
A kontaktowałem się z polskimi dystrybutorami?
CoffeeSite.pl
AkcesoriaBaristy.pl

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Rocket Cellini , zawór pary ----> help
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Listopad 2019, 00:53:06 »
Do akcesoria banity to lepiej zadzwonić. I zawsze można napisać bezpośrednio do sklepu Rocket, odpisują bardzo sprawnie i na temat. Nie chcę mnie się wierzyć, że oferta na ich stronie nie miała by odzwierciedlać ich stanów magazynowych. Jedyne co trzeba sprawdzić to czy masz maszynę o nr seryjnym mniejszym niż D1224G2V3181, w przeciwnym razie trzeba wybrać inny zawór ze strony. Ale to pewnie sprawdziłeś.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Rocket Cellini , zawór pary ----> help
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Listopad 2019, 06:31:35 »


akcesoria banity

Zaraz tam banity... barista z punktu widzenia statystycznego Kowalskiego normalny nie jest ale żeby na banicję go skazywać to trochę przesada.

Offline kubajasiolek Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola pre-millenium
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Rocket Cellini , zawór pary ----> help
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Listopad 2019, 06:39:19 »
A może okręć nakrętkę i zamień same tłoczki? Może będą takie same. Jeśli nie to poszukaj jeszcze na gastroparts lub atp-części. W najgorszym wypadku można też spróbować to jakoś nadspawać (brazing) I później wytoczyć lub bardziej chałupniczo - wyszlifowac pilnikami.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Rocket Cellini , zawór pary ----> help
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Listopad 2019, 06:50:01 »
Zaraz tam banity...
Dyskretny urok autokorekty ;)

Offline Wielgosie

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Rocket classic
  • Młynek: Mazzer lux
Odp: Rocket Cellini , zawór pary ----> help
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Listopad 2019, 21:16:11 »
Kulka, cicho siedzę ale ta mała afera opiera się właśnie o akcesoria Baristy ...
Gdzie dzwonie średnio co dwa tygodnie i słyszę tylko kulturalną odpowiedź  od pani Barbary typu "pamietamy i bardzo się staramy i już zamówiłam , oddzwonię  " opis wysłalem szczegółowy z numerami i zdjeciami, nawet strone z zaworem rocketa . Trwa to pół roku  i zostałem w ręku z bez użytecznym zaworem za ktory oczywiscie  zapłaciłem i sporym niesmakiem.
Żeby nie było Rocketa kupiłem od Rogera i wczesniej sporo akcesorii więc jestem w szoku co tam się teraz dzieje.

Ps.zawór na tą chwile zamieniłem z wodą i działa ale to tylko pół środek . Rakieta to moje oczko w głowie i niechciał bym jej drutować.

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Rocket Cellini , zawór pary ----> help
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Listopad 2019, 21:42:02 »
@Wielgosie jak byś miał tą część co jest uszkodzona to tutaj (https://www.facebook.com/Mechanik-rowerowy-1388675447892620/) miły Pan dorobi Ci taką część za normalne pieniądze...polecam szczerze.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10561
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Rocket Cellini , zawór pary ----> help
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Listopad 2019, 22:19:42 »
Daj sobie spokój z telefonami itp. Lepiej poszukaj tego na własną rękę. Jest Internet, są włoskie sklepy z częściami do każdego ekspresu...
Kilka miesięcy temu potrzebna była mi pompa do Rocketa. Pewnie też tak dzwoniłbym jak Ty ;). Zdziwiło mnie, że nie mają jakiegoś zapasu najważniejszych części. Pompa znalazła się w Gastroparts.pl. Ten serwis bierze części do wszelkiej gastronomii z zagranicy, więc trochę trzeba poczekać, ale jest to ściśle określone. Kontakt z tą firmą jest bardzo dobry.
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2019, 23:00:14 wysłana przez Antonio »

Offline Wielgosie

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Rocket classic
  • Młynek: Mazzer lux
Odp: Rocket Cellini , zawór pary ----> help
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Grudzień 2019, 21:38:07 »
Wreszcie zwróciłem zły zawór usłyszałem oczywiście "że już zamówiony i pewnie zaraz będzie"  Grzecznie podziękowałem bo słyszę to od marca ...
I już zamówiłem jak Antonio pisał na własną rękę ,mam nadzieję że W tym tygodniu dojdzie . Szkoda mi tylko straconego czasu i,nerwów ,ale też jest mi troche przykro że AkcesoriaBaristy mają w poważaniu swoich byłych klientów.
Dzięki za odzew Panowie i miłego .
Ps D2mian
Jak dojdzie mi zawór to zamierzam wyjąc ten stary wałek i podjadę do tego magika na dorobienie  ,lepiej mieć na zaś drugi :).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi