Autor Wątek: Gaggia Classic (Philips) - Uszkodzony element dyszy spieniacza  (Przeczytany 1302 razy)

Offline Barney80

  • Wiadomości: 5
Cześć Wam,

mam problem z określeniem podzespołu do wymiany. Ułamało mi się coś, na co nakładany jest wężyk prowadzony do dyszy spieniającej w ekspresie Gaggia Classic (Philips) z 2015. Czy ktoś z Was potrafiłby określić, co powinienem zakupić, żeby pozwolić sobie na rozkręcanie sprzętu dopiero po otrzymaniu konkretnej części? Mam mało miejsca na "prowadzenie warsztatu" na blacie w kuchni ;) Ułamany element na zdjęciach. Ułamana część została w wężyku. Nie mam pojęcia, jak mogło się to ułamać. I czy jest coś, na co zwracać uwagę przy demontażu/ponownym montażu?

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Gaggia Classic (Philips) - Uszkodzony element dyszy spieniacza
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2019, 17:29:33 »
Jeśli dobrze widzę, to w tym modelu dysza pary jest taka sama jak w starych Gaggia Baby:
https://www.espressotec.com/gaggia-baby-black-parts-diagram.html

Tak, nawet się diagramy zgadzają:
https://legacy.mrbean2cup.co.uk/download.php?ref=gaggia-classic-v2-2015-ri9403-part-diagram

Urwałeś cześć nr 34 (na tym diagramie do Classica 2015). Na north.pl szukaj po part numberze z diagramu, w atp pewnie podobnie.

Edit: kup tez te aluminiowe zaciski do czerwonego wężyka, bo są jednorazowego użytku.

Offline heniekp Mężczyzna

  • Wiadomości: 225
  • Ekspres: NS Oscar, Gaggia Classic
  • Młynek: Mazzer SJ


Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic (Philips) - Uszkodzony element dyszy spieniacza
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Styczeń 2019, 21:41:25 »
I po temacie. Swoją drogą - jak ci się udało to urwać?

Offline Barney80

  • Wiadomości: 5
Odp: Gaggia Classic (Philips) - Uszkodzony element dyszy spieniacza
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Styczeń 2019, 23:06:12 »
Wielkie dzięki za pomoc. Jak udało mi się to urwać? Też chciałbym znać odpowiedź. Nie wiem. Może jakaś niefrasobliwość przy manipulowaniu dyszą?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi