Autor Wątek: Astoria CKE wywala zabezpieczenie różnicowoprądowe  (Przeczytany 16131 razy)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Astoria CKE wywala zabezpieczenie różnicowoprądowe
« Odpowiedź #120 dnia: 27 Listopad 2019, 13:05:25 »
Uuuu, zabolało. Trez, chyba nie bardzo wiesz co to są wyzwiska. Zapytaj kogoś pełnoletniego.
...

Mmmmmmmaaaaaaaaaaaaaaaaammmmmoooooooooooo!!!!!!!! niech tylko wróci, to zobaczysz :taktak:

tez się już oddalę, popłakać w spokoju, dawno nikt mnie tak merytorycznie nie zniszczył, jak kolega z autopromocją w stopce  :'(

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Astoria CKE wywala zabezpieczenie różnicowoprądowe
« Odpowiedź #121 dnia: 27 Listopad 2019, 13:15:04 »
Mam wrażenie, że moje wpisy na tym forum nie są potrzebne, być może niezbyt mile widziane, więc przynajmniej na jakiś czas sobie odpocznę od tej aktywności.
Spoko, nie wszyscy reagują na nie źle :). Masz swoje zdanie, bronisz go, a jak piszesz masz w tej dziedzinie doświadczenie. Jeśli ktoś zechce coś zmienić, coś ze wspomnianych urządzeń zastosować, to i tak to sprawdzi.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2019, 13:17:34 wysłana przez Antonio »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE wywala zabezpieczenie różnicowoprądowe
« Odpowiedź #122 dnia: 05 Grudzień 2019, 19:46:25 »
Grzałka, podkładka i bezpiecznik przyszły w przyzwoitym czasie. Dzięki @Antonio za namiar. Dodatkowe usprawnienia sobie darowałem. nie mam czasu, muszę się śpieszyć na kiermasz.

Jak teraz uruchomić gamonia? Myślę sobie tak, podpinam pod wodę, odpinam grzałkę i włączam ekspres, dzieją się czary mary i powinien się napełnić sam. Czy się mylę? Potem podpinam grzałkę i ma hulać, tak to widzę. :)

Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli coś namieszałem zanim spalę sobie chałupę ;)
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Astoria CKE wywala zabezpieczenie różnicowoprądowe
« Odpowiedź #123 dnia: 05 Grudzień 2019, 19:55:08 »
Każda taka maszyna najpierw napełnia bojler wodą, a potem włącza grzałkę.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE wywala zabezpieczenie różnicowoprądowe
« Odpowiedź #124 dnia: 05 Grudzień 2019, 19:57:18 »
Czyli mogę włączyć na podłączonej grzałce?  :o
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Astoria CKE wywala zabezpieczenie różnicowoprądowe
« Odpowiedź #125 dnia: 05 Grudzień 2019, 20:42:42 »
Każda taka maszyna
Nie każda... Astoria tak nie działa.
@Miklas podłącz do wody, czy zbiornika i włącz. Grzałka aby rozgrzać się do "czerwoności" potrzebuje z 20-30s w tym czasie sprawna pompa, napełni bojler.
Albo zasilanie od przekaźnika grzałki i napełnij, potem podłącz ponownie.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Astoria CKE wywala zabezpieczenie różnicowoprądowe
« Odpowiedź #126 dnia: 05 Grudzień 2019, 21:26:10 »
Może ta akurat, ale... ;) Nawet mój mały pacjent, z tej samej fabryki chyba, tuż po włączeniu sprawdza poziom wody w bojlerze, a potem włącza grzałkę. Tak przynajmniej wynika z tego, co słyszę... Gdyby tak nie było, to chyba by się z produkcją nowych grzałek nie wyrobili? Starsze maszyny miały 2-pozycyjne wyłączniki: 1 -- grzałka odłączona; 2 -- grzałka załączona. Jak to jest w CKE?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE wywala zabezpieczenie różnicowoprądowe
« Odpowiedź #127 dnia: 05 Grudzień 2019, 21:59:42 »
Operacja się udała, pacjent żyje. Włącznik jest tylko jeden dwupozycyjny 0/1. Na wszelki wypadek odłączyłem grzałkę przy pierwszym uruchomieniu, jak pompa napełniła zbiornik, to wyłączyłem ekspres i załaczyłem z grzałką.

Nowa grzałka inaczej pracuje. Tzn jak ekspres osiągnie docelowe ciśnienie i zaczynają się cykle podnoszenia i opuszczania ciśnienia to podczas pracy grzałki słychać takie trzaski/strzały jak w czajniku, w którym jest niemal wrzątek ale załączymy, żeby ponowne się woda zagotowała. Poprzednia grzałka cicho sobie szumiała. Ktoś mi to wyjaśni, tak ma być, czy można coś z tym zrobić, może trzeba się przyzwyczaić? Trzaski nie są głośne, mógłbym się przyzwyczaić :)

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi