Autor Wątek: Lody  (Przeczytany 48285 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Lody
« Odpowiedź #150 dnia: 03 Czerwiec 2019, 09:20:16 »
Chciałoby się krzyknąć Eureka :)
Lody wyszły, zacytuję jedną opinię 10 latka "najlepsze lody jakie w życiu jadłem"
Dodatkowo lody nie twardnieją na skałę w zamrażarce.

Podaję przepis:
400ml śmietanki 30% (płynna)
300ml mleka
5 zółtek,
90 gram cukru, lub 65 cukru  i 30 erytrotylu (sam erytrytol = bardziej drażniący smak w gardle i ciut gorsza konsystencja)
szczypta soli (do zółtek)
2 łyżeczki ekstraktu z wanilii

Żótka, cukier i sól ucieramy (długo) - aż konsystencją będzie lekko kremowa
Śmietankę i mleko grzejemy do 98 stopni (można nie mieszać, tylko ustawiamy na średnią moc palnik), praktycznie zaczyna się gotować i zalewamy tym masę z żółtek (hartując i mieszając).
Dodajemy ekstrakt z wanillii, mieszamy. Dobrze jest przecedzić przez sito.
Studzimy (wstawiamy do wody, mieszając od czasu do czasu)
Do lodówki na kilka godzin/ewentualnie noc.
Po ukręceniu lodów maszynką przykrywamy dokładnie folią spożywczą (dotyka do lodów, chyba dzięki temu nie zamarzają na skałę), zamykamy pojemnik i do zamrażarki. (można również jeść bezpośrednio po ukręceniu :) )

Robiłem też pistacjowe
(80 gram pistacji uprażonych, zblendowanych na proszek, później zbelndowane z ciepłą masą)
 i truskawkowe (mniej mleka więcej śmietanki, truskawki mają sporo wody); baza jak wyżej, bez wanillii

Myślę że bez problemu da się zrobić w zwykłej maszynce z misą chłodzoną w zamrażarce. (z tego przepisu maszynka szybciej robi odpowiednią konsystencję w porównaniu do poprzednich)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Lody
« Odpowiedź #151 dnia: 03 Czerwiec 2019, 12:17:50 »
Pięknie. Przetestuje ten przepis jak wystartuję mój sezon na lody. Z tym podgrzewaniem do 98 stopni i przelaniu przez sito całości - nie ważą się żółtka w tak dużej temperaturze?

To w końcu sprzedajesz tę maszynkę czy się nawróciłeś?
EDIT: Już doczytałem, że maszynka zostaje :).

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Lody
« Odpowiedź #152 dnia: 03 Czerwiec 2019, 13:18:45 »
Trzeba zahartować, czyli trochę wlać i wymieszać, później resztę, wygodnie to robić przy pomocy robota, w sumie u mnie w sitku praktycznie nic nie zostaje, trochę czasami zółtek ze środka miski których robot nie dał rady wymieszać. Według mnie można iść z ilością śmietany w stosunku do mleka od 2:1 do 1:1 i zatrzymać się tam gdzie komuś najbardziej odpowiada, mi aktualnie 4:3.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Lody
« Odpowiedź #153 dnia: 16 Czerwiec 2019, 14:58:27 »
Przepis tom517 jest ok, zrobiłem połowę mniej lodów z wanilią i z jagodami w syropie. Moim zdaniem trochę zbyt słodko, pewnie wina syropu i wyczuwam też w smaku jajka, taki kogel mogel, konsystencja faktycznie bardzo dobra, ja wolę bazę z mlekiem w proszku i jednym żółtkiem ale ten przepis też jest ok :-)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Lody
« Odpowiedź #154 dnia: 16 Czerwiec 2019, 15:21:33 »
Dłużej ucieraj, aż żółtka zrobią się mniej żółte i zalej prawie gotującym się mlekiem ze śmietanką. Teraz daję 65 gram cukru, bez erytrotylu

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Lody
« Odpowiedź #155 dnia: 16 Czerwiec 2019, 15:32:58 »
Oki, zrobię drugie podejście z mniejsza ilością  cukru i wersji straciatella. Córka zjadła dwie porcje jak nigdy więc  :brawa::-)

Offline Yacca Mężczyzna

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket Cellini Plus v2
  • Młynek: Compak K3 Touch
Odp: Lody
« Odpowiedź #156 dnia: 29 Czerwiec 2020, 10:03:39 »
Jakiś czas temu przeczytałem cały wątek i podjąłem decyzję o zakupie Gaggia Gelatiera, ale musiałem odłożyć to w czasie ze względu na inne, bardziej pilne, zakupy.
Właśnie nadszedł ten czas ale okazało się, że ta maszynka nie jest już dostępna.
Obejrzałem oferty Nemox, chciałbym się coś więcej dowiedzieć od oficjalnego dystrybutora ale nikt nie odbiera telefonu w coffeeitalia.pl.
Jest jeszcze sklep e-vox.pl ale mają tam tylko NEMOX Gelato Grand i raczej o inne modele tam się nie dopytam.
Gdzie kupowaliście sprzęt Nemox i jakie macie opinie o jego niezawodności?
Może inna firma?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #157 dnia: 29 Czerwiec 2020, 10:20:03 »
Autoryzowanym przedstawicielem Nemoxa na Polskę jest Hert. Wystarczy napisać do nich maila z prośbą o ofertę. Kupowałem u nich. Z coffeeitalia nie miałem do czynienia, ale chyba ktoś z forum coś od nich kupował. To też chyba najkorzystniejsza oferta cenowa, nie wiem jak z gwarancją.

O samym Nemoxie, mam wersję Gelatissimo Exclusive, złego słowa nie powiem. W sezonie letnim używam raz w tygodniu (3-4 kręcenia), w zimowym min. raz w miesiącu (1-2 kręcenia). Lody przygotowuję w osobnym (dołączonym) pojemniku, bardziej higieniczne, a pomiędzy sesjami powinno się 5-10m odczekać, więc spokojnie starczy czasu na umycie. Lody przygotowuje się w 30-35m, ale warto wlewać więcej niż sugerowana pojemność połowy misy - lepiej się ukręca, czas nawet 45m.

Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: Lody
« Odpowiedź #158 dnia: 29 Czerwiec 2020, 10:38:22 »
Z coffeeitalia nie miałem do czynienia, ale chyba ktoś z forum coś od nich kupował.
Ja kupowałem tam ekspres, to znany sklep i raczej bezpiecznie można robić zakupy. Niemniej działają dość specyficznie i na obsługę posprzedażową bym nie liczył ;)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Lody
« Odpowiedź #159 dnia: 29 Czerwiec 2020, 13:26:08 »
Jeszcze polecam spirytus jako wypełnienie. Wódka zamarzała i szybciej przestawało kręcić, teraz kręci na maxa. Polecam maszynkę, kręci super. Dziś kolej na pistacjowe :)

Offline Yacca Mężczyzna

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket Cellini Plus v2
  • Młynek: Compak K3 Touch
Odp: Lody
« Odpowiedź #160 dnia: 29 Czerwiec 2020, 20:41:47 »
Dziękuję za odpowiedzi i utwierdzenie, że Nemox Exclusive to dobry wybór.
Hert odpowiedział bardzo szybko ale - niestety - ceny powalają. Ich netto są wyższe niż w coffeeitalia brutto.
Pozostaje czekać aż w coffeeitalia znów będą dostępne; może w międzyczasie zaczną odbierać telefony i powiedzą na kiedy jest spodziewana dostawa.

Jeszcze polecam spirytus jako wypełnienie.

A to już kupię w najbliższym monopolowym  :taktak:

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #161 dnia: 29 Czerwiec 2020, 21:06:31 »
Hert odpowiedział bardzo szybko ale - niestety - ceny powalają. Ich netto są wyższe niż w coffeeitalia brutto.
Wszystko niestety idzie w górę: ceny, kurs euro, ... Zapytaj ich o jakiś rabat, bo znajomi mają i polecają zakupy u nich. Jak dostaniesz nową ofertę to odpisz, że na Amazonie czy w sklepach włoskich masz taką cenę i czy mogą dać jeszcze większy rabat. Choć i tak ostateczna cena brutto nie będzie raczej niższa od tej na coffeeitalia (o ile oni po sprowadzeniu też nie podwyższą). Próbuj, kombinuj :)

Offline qbaqba Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S Pid, hario v60, kawiarka
  • Młynek: Ceado e37; Ascaso i-2 mini, Kinu M47 Classic
Odp: Lody
« Odpowiedź #162 dnia: 15 Styczeń 2021, 10:50:26 »
Cześć, ja wiem, że jest środek zimy, ale kolejny raz natchniony forumową lekturą poczyniłem gastrozakupy i stałem się posiadaczem maszyny do lodów...Eksperymentuje z żoną i dziećmi od tygodnia i muszę powiedzieć, że już pierwsze rezultaty przerosły moje oczekiwania...Bardzo kręcą nas włoskie gelato, czyli takie, które z definicji mają więcej mleka niż śmietany...Zastanawiam się czy szanowni koledzy i koleżanki mają w swoich zapiskach jakieś udane receptury, którymi mogliby się podzielić...Tom517 dziękli za inspirację

Offline jarrro

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Nivona stary model , Chemex , Aeropres
  • Młynek: najtańszy
Odp: Lody
« Odpowiedź #163 dnia: 15 Styczeń 2021, 10:51:38 »
Cukier to zło!!!!

Offline qbaqba Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S Pid, hario v60, kawiarka
  • Młynek: Ceado e37; Ascaso i-2 mini, Kinu M47 Classic
Odp: Lody
« Odpowiedź #164 dnia: 15 Styczeń 2021, 10:58:45 »
etam zło....bo świeżo po świętach i w nowy rok ludzie wchodzą z absurdalnymi postanowieniami....cukier można zawsze ograniczyć w tych lodach... :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi