Autor Wątek: Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?  (Przeczytany 9152 razy)

Offline dinuś

  • Wiadomości: 61
  • Ekspres: Kawiarki Bialetti, Hario V60-02, Phin, Mara X
  • Młynek: Niche Zero
Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?
« dnia: 12 Październik 2019, 14:50:18 »
Cześć,

Szukam jakiegoś rozwiązania, żeby się cieszyć codziennie rano 1 filiżanką espresso, w weekendy maksymalnie 2 espresso dziennie. Obecnie używam małej kawiarki Bialetti, młynka Graef CM800 i ulubionych ziaren Lucaffe Classic, La Brasiliana Marfisa czy Mastro Antonio Ariadna. Czy jest szansa, że z tych kaw wyciągnę dużo lepszy napar na nowej kolbie w cenie do 2-2.5kPLN? Czy raczej będzie to krok w bok niż krok do przodu? Czy przejście z kawiarki na ekspres kolbowy ma sens przy takim budżecie/młynku? Może przechodziliście podobną drogę to proszę o Wasze opinie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
d

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Październik 2019, 15:41:22 »
Dla jednego espresso dziennie? No nie wiem ja pije 5-6 to ma jakiś sens ale kupować maszyne dla jednego siorbnięcia  :picardpalm:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Październik 2019, 15:47:19 »
W tej cenie -- Kazak Rota. Efekty wyśmienite, maszynka łatwa w nauce i obsłudze. W podobnym budżecie można zdobyć małe dźwigienki typu La Pavoni, Ponte Vecchio, La Peppina, Arrarex Caravel. Też da się na nich zrobić espresso. Takie urządzenia wymyślono właśnie do 1 espresso.

Przed chwilą zrobiłem na moim Ponte Vecchio pod rząd i bez specjalnych ceregieli 9 pojedynczych espressi. Można zatem pokusić się o jakieś poszukiwanie lepszego espresso podczas takiej sesji. Trzeba mieć tylko trochę wyobraźni i cierpliwości do pracy z sitkami-naparstkami. Trochę się czuję jak Guliwer w krainie liliputów z tym Ponte Vecchio.

Offline dinuś

  • Wiadomości: 61
  • Ekspres: Kawiarki Bialetti, Hario V60-02, Phin, Mara X
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Październik 2019, 15:48:56 »
Dokładnie do jednego siorbnięcia przed pracą i w weekendzik góra 2 na dzień.  :taktak:
Może to i śmieszne, ale druga kawka już w pracy i na tym koniec. Stąd moje pytanie. :picardpalm:

W tej cenie -- Kazak Rota. Efekty wyśmienite, maszynka łatwa w nauce i obsłudze. W podobnym budżecie można zdobyć małe dźwigienki typu La Pavoni, Ponte Vecchio, La Peppina, Arrarex Caravel. Też da się na nich zrobić espresso. Takie urządzenia wymyślono właśnie do 1 espresso.

Przed chwilą zrobiłem na moim Ponte Vecchio pod rząd i bez specjalnych ceregieli 9 pojedynczych espressi. Można zatem pokusić się o jakieś poszukiwanie lepszego espresso podczas takiej sesji. Trzeba mieć tylko trochę wyobraźni i cierpliwości do pracy z sitkami-naparstkami. Trochę się czuję jak Guliwer w krainie liliputów z tym Ponte Vecchio.

Kazak Rota to i może ciekawe rozwiązanie ale boje się, że nie sprawdzi się w moim przypadku. Dlaczego? Codziennie wstaję przed 05:00 i wszystko robię na szybko, żeby zdążyć na komunikację miejską. Dzień zaczynam od podgrzania wody w czajniku do kawiarki, później ją zalewam, zasypuję sitko i na płytę. W międzyczasie przygotowuję śniadanie, kanapki do pracy, etc. Około 05:15-5:20 mam czas na espresso. :)

W weekend już mam dużo więcej czasu na zabawę z kawą, ale też max 2 espresso na dzień.
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2019, 18:03:21 wysłana przez Fux »

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Październik 2019, 17:47:44 »
Ja przechodziłem podobną drogę i niezależnie na co przejdziesz w założonym budżecie to musisz wziąść pod uwagę czas na naukę (kilka tygodni) oraz codzienny czas na zrobienie espresso (10-15 minut, i tu nie wliczam nagrzania sprzętu tylko Twój czas na przygotowanie i potem czyszczenie).
Z kawiarką jest dużo szybciej, więc jak Ci smakuje to przy niej pozostań:)
Ale jeśli smak ważniejszy niż czas to masz bardzo dużo opcji. A czy Ci finalnie będzie lepiej smakować to już sam ocenisz bo to bardzo indywidualne jest i zależy od multum czynników.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 678
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Październik 2019, 18:21:26 »
Nie wiem skąd Ty bierzesz ten czas na naukę espresso i ten czas przygotowania z czyszczeniem 10-15 min. Jak kupi młynek ręczny na Ali i do tego Rote to będzie zadowolony.

Czas zrobienia espresso na Rota zajmuje włącznie z zmieleniem kawy i rozgrzaniem (nie wyliczam zagotowania wody) to góra 5 min.

Akurat miałem przerwę w korzystaniu z ekspresu i przez prawie dwa tygodnie espresso tylko z Rota. Było perfecto. Co prawda zaczęła skrzypiec od częstego kręcenia, do czterech espresso dziennie ale to kwestia konserwacji.
Teraz jak mam ekspres to zrobienie espresso zajmuje minutę czy dwie a czyszczenie 15 sekund. Dłużej czekam aż ostygnie.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Październik 2019, 18:25:55 »
Polecam też Ponte Vecchio. Rozgrzewa się szybko, działa szybko, mało sprzątania i czyszczenia. Pewnie po jakimś czasie można dojść do bardzo dobrego espresso. Pojedyncze espresso zaparza się bardzo fajnie, bardzo szybko można zrobić kolejne -- tu jest trochę szybciej niż z Rota, ale Rota robi podwójne espresso i smaczniejsze :).

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Październik 2019, 18:48:35 »
Rota ze względu na to, że wymaga drobnego przemiału potrzebuje dobrego młynka elektrycznego. Na Kinu ręcznie mielę lekko ponad minutę, a ma dosyć agresywne żarna. Do MYM54 nie podchodzę bez wkrętarki. Tak więc moim zdaniem do roty celował bym w Niche o ile daje sobie radę z mieleniem nieco drobniejszym niż do standardowego espresso, tylko już chyba nie mieści się w budżecie. Ewentualnie jeśli nie single dose, ale przy jednej kawie dziennie to pomyłka, jakiś używany gastro młynek.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Październik 2019, 19:04:32 »
Za to w Caravel doza 11,5 gram i stopień przemiału dość gruby. Na młynku typu Kinu, mielenie to sekundy.
Właśnie wypiłem pyszną malutką kawkę. Urokliwa maszynka.

Offline bigfan

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Bezzera Unica
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Październik 2019, 19:13:04 »
Ja swego czasu ponad 7 lat temu przesiadłem się z kawiarki na ekspres i był to Ascaso Dream (zwykły podstawowy model bez bajerów). Czy napar będzie lepszy, to oczywiście kwestia gustu, ale na pewno będzie inny i intensywniejszy. Ja tej przesiadki na ekspres ciśnieniowy absolutnie nie żałuję.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 678
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Październik 2019, 19:29:54 »
Rota ze względu na to, że wymaga drobnego przemiału potrzebuje dobrego młynka elektrycznego. Na Kinu ręcznie mielę lekko ponad minutę, a ma dosyć agresywne żarna. Do MYM54 nie podchodzę bez wkrętarki. Tak więc moim zdaniem do roty celował bym w Niche o ile daje sobie radę z mieleniem nieco drobniejszym niż do standardowego espresso, tylko już chyba nie mieści się w budżecie. Ewentualnie jeśli nie single dose, ale przy jednej kawie dziennie to pomyłka, jakiś używany gastro młynek.

Marek.
Nikonjecznie elektryczny. Ja do roty mieliłem aergrind i nie trwało to nawet minuty. To bardzo szybki młynek i nie mieli się ciężko. Polecam jednak ten z Ali JE czy JX.

Offline baks Mężczyzna

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: Kazak Rota, moka, V60-02, AP
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Październik 2019, 20:09:23 »
Na Kinu ręcznie mielę lekko ponad minutę, a ma dosyć agresywne żarna.
Z ciekawości - jako posiadacz Kinu i zakolejkowany na Rotę - w jakim zakresie ustawień mielisz do Roty, a w jakim do Astorii?

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Październik 2019, 21:09:27 »
Nie wiem skąd Ty bierzesz ten czas na naukę espresso i ten czas przygotowania z czyszczeniem 10-15 min. Jak kupi młynek ręczny na Ali i do tego Rote to będzie zadowolony.

Biore ze swojego doświadczenia przy codziennym użytkowaniu Ponte Vecchio z Aergrindem. Nie na wyścigi tylko na spokojnie.
Przy namielaniu bezpośrednio do kolby jest szybciej.
Czas na naukę przy braku doświadczenia z espresso i robieniu jednej kawy dziennie to też z MOJEGO doświadczenia kilka tygodni.

Poza tym warto sobie policzyć ile kroków trzeba wykonać żeby zrobić espresso a ile w kawiarce i wtedy odpowiedzieć sobie czy wolę inną kawę czy prostotę.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Październik 2019, 21:38:37 »
Ja bym polecił cafe phin'a - namielasz, zalewasz, idziesz się golić, wypijasz, płuczesz, idziesz do roboty. Nie ma nic lepszego o 5 rano. Chociaż nie, jest - po prostu nie pij rano kawy skoro nie masz czasu.

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Czy ma to sens? Przejście z kawiarki na ekspres?
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Październik 2019, 21:56:39 »
Zgodzę się z Henrym. Espresso wymaga czasu, jak dobry tytoń, wino lub koniak. Jeśli pijesz w biegu, to nie ma różnicy, co pić...  (moje zdanie oczywiście)

Ale jeśli stoi zadanie o dobrym espresso, to inna sprawa.
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2019, 22:01:14 wysłana przez Valerii »
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi