Autor Wątek: Kawiarka 6TZ  (Przeczytany 2506 razy)

Offline Officzek

  • Wiadomości: 48
Odp: Kawiarka 6TZ
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Styczeń 2020, 13:47:54 »
Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie tematu.  Teraz nasuwa mi się pytanie : mam kawiarkę zwykłą marketową - lepiej zmienić na Bialetti czy uderzyć w inne wymienione alternatywy? Ziarna mam z Czarnej Kawki do tego młynek więc chciałbym jak najwięcej wyciągać z parzenia.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka 6TZ
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Styczeń 2020, 14:03:16 »
Nie wiem, co to za urządzenie i czy dobrze działa, na początku spróbuj z tym co masz. Na pewnoe nie ma sensu kupować drugiej kawiarki skoro nie wiadomo czy to da lepsze rezultaty. Kawy z wymienionej przez Ciebie palarni nie znam, więc się nie wypowiem. Możesz kupić jakąś kawę polecaną na forum, wtedy na pewno łatwiej będzie się  odnieść z Twoimi rezultatami do innych osób. Jednak najważniejsze żeby kawa Tobie smakowała.

Co do innych urządzeń, poczytaj sobie na spokojnie tematy o różnych zaparzaczach i zobacz czy coś Cię zainteresuje. Uważam że nie ma sensu kupować zbyt wiele urządzeń w tym samym czasie, lepiej sobie dopracowywać np. na dwóch urządzeniach technikę. Gdy się już ich człowiek nauczy i potrafi dopasowywać zaparzenie kawy w nich do swoich potrzeb, to gdy czuje się taką potrzebę można szukać dalej.

Offline qbaqba Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S Pid, hario v60, kawiarka
  • Młynek: Ceado e37; Ascaso i-2 mini, Kinu M47 Classic
Odp: Kawiarka 6TZ
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Styczeń 2020, 14:06:05 »
Ja bym poeksperymentował z aeropresem

Offline Officzek

  • Wiadomości: 48
Odp: Kawiarka 6TZ
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Styczeń 2020, 14:31:30 »
Ok dzięki za podpowiedzi :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi