Autor Wątek: Ciężki wybór do małego biura, do 15 kaw dziennie. Jura S80 vs J6...  (Przeczytany 3475 razy)

Offline bigmaras

  • Wiadomości: 4
Witam,
Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich kawoszy i jako "świeżak" po prośbie o poradę wśród znawców się zgłosić.

Przymierzam się do wymiany wysłużonego saeco do małego biura. Myślę, że maksymalnie 15 kaw dziennie, z mlekiem. Wstyd się przyznać ale saeco xsmall przeżył prawie 5 lat bez awarii jednak już jest na tyle wysłużony, że jego czas nadszedł. Na początku założyłem budżet ok 4-5k ale byłem w mm i pomacałem jure s80 oraz j6. Była babka z jury i twierdzi, że przy takiej ilości kawy to na niższe modele nie mam co patrzeć. Ok, jestem w stanie naciągnąć budżet, vat odliczę chociaż, ale teraz pytanie czy warto dołożyć 1,2k do j6? S80 to nowszy model, z lepszym wyświetlaczem. J6 to 2016r, mały wyświetlacz, ale w gratisie teraz lodóweczka choć ciśnienia na nią nie mam. S80 produkowana w portugalii a j6 w szwajcarii. Czy mógłbym poprosić o poradę? Ewentualnie czy w tym budżecie szukać czegoś innego?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Ciężki wybór do małego biura, do 15 kaw dziennie. Jura S80 vs J6...
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sierpień 2019, 22:20:22 »
Myślę że lepszym wyborem byłby ekspres dedykowany do biura tj. WE8
Ma ten sam młynek i moduł zaparzający, ale za to większe pojemniki na kawę i wodę co w użytku biurowym jest sporym plusem.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline bigmaras

  • Wiadomości: 4
Odp: Ciężki wybór do małego biura, do 15 kaw dziennie. Jura S80 vs J6...
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpień 2019, 19:55:19 »
Myślę że lepszym wyborem byłby ekspres dedykowany do biura tj. WE8
Ma ten sam młynek i moduł zaparzający, ale za to większe pojemniki na kawę i wodę co w użytku biurowym jest sporym plusem.

Dziękuje za odpowiedź. W porównaniu do obecnego saeco to i tak przepaść cokolwiek bym nie wybrał. Tak jak pisałem to małe biuro, średnio 10kaw, maks 15. WE8 obawiam się, że to będzie strzał z armaty do komara. Poza tym nie ukrywam, że gabaryty też mają znaczenie. Przebijałem się dzisiaj przez różne recenzje i pogadałem na infolinii z jurą bo w dwóch niby autoryzowanych sklepach jura u mnie w mieście delikatnie mówiąc mijali się z prawdą Panowie jeżeli chodzi o specyfikacje i co dla mnie również ważne gwarancje. Generalnie stoje tylko i wyłącznie już przed dylematem czy warto dokładać ponad 1k do j6 czy nie?

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ciężki wybór do małego biura, do 15 kaw dziennie. Jura S80 vs J6...
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sierpień 2019, 00:20:11 »
Nie sądzę, aby ilość kaw była tu decydująca, jak rzekła ta Pani. Producenci zastrzegają, że ekspres (tańszy) jest do użytku domowego. Zatem "0" gwarancji, jak by coś w jej okresie się zdarzyło.

Różnice między s80 a j6 to funkcje i parę dodatkowych elementów, ale oba są ekspresami domowymi. Taki sam młyn i wydajność.

Jeżeli nie masz problemu z tym, że są to domowe, lepiej wziąć DeLonghi - za mniejsze pieniądze ta sama jakość (co najwyżej zwolennicy picia latte z wiader mogli by być niezadowoleni, bo DeLonghi raczej nie pozwala na takie wymiary).

Offline bigmaras

  • Wiadomości: 4
Odp: Ciężki wybór do małego biura, do 15 kaw dziennie. Jura S80 vs J6...
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpień 2019, 01:55:14 »
Nie sądzę, aby ilość kaw była tu decydująca, jak rzekła ta Pani. Producenci zastrzegają, że ekspres (tańszy) jest do użytku domowego. Zatem "0" gwarancji, jak by coś w jej okresie się zdarzyło.

Różnice między s80 a j6 to funkcje i parę dodatkowych elementów, ale oba są ekspresami domowymi. Taki sam młyn i wydajność.

Jeżeli nie masz problemu z tym, że są to domowe, lepiej wziąć DeLonghi - za mniejsze pieniądze ta sama jakość (co najwyżej zwolennicy picia latte z wiader mogli by być niezadowoleni, bo DeLonghi raczej nie pozwala na takie wymiary).

Tak jak pisałem, od prawie 5lat pracuje saeco xsmall brany za punkty payback warty wówczas ok 1k. Ciężko mi zatem przychodzi myślenie, że urządzenie za 6-7 razy więcej to nie przeskok jakościowy. Co do gwarancji to był to dla mnie też kluczowy temat. Modele poniżej serii S mają ograniczoną na firmę gwarancje do 12m ale już S80 ma 36 a j6 50 miesięcy nawet przy zakupie na firmę (informacja z infolinii), zatem o co chodzi z tym "0" gwarancji? Delonghi ta sama jakość co jura? rzucisz jakimś modelem?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ciężki wybór do małego biura, do 15 kaw dziennie. Jura S80 vs J6...
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sierpień 2019, 07:40:43 »
Lepiej kup młynek i przelew. Za różnicę filtry i kawę na wieeeele miesięcy.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Jellyeater

  • Wiadomości: 61
  • Ekspres: Acaso Dream PID
  • Młynek: Niche Zero, Zassenhaus Santiago
Odp: Ciężki wybór do małego biura, do 15 kaw dziennie. Jura S80 vs J6...
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sierpień 2019, 09:25:52 »
Cytuj (zaznaczone)
Lepiej kup młynek i przelew. Za różnicę filtry i kawę na wieeeele miesięcy.

Jak patrzę jak u mnie robią kawę w pracy czyli 2 x podwójne "espresso" i do tego wody ze spieniacza od mleka to jest to opcja do rozważenia.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ciężki wybór do małego biura, do 15 kaw dziennie. Jura S80 vs J6...
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Sierpień 2019, 11:58:06 »
I wcale nie musisz dawać 60g kawy na 1l wody.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Ciężki wybór do małego biura, do 15 kaw dziennie. Jura S80 vs J6...
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sierpień 2019, 12:46:46 »
Przedłużoną gwarancję masz zarówno na modele J,Z oraz wszystkie S - ktoś wprowadza Cię w błąd. Jeśli chcesz napisz do mnie na priv i wszystko Ci wyjaśnię lub się  zdzwonimy.

https://www.konesso.pl/product-pol-3157-Ekspres-do-kawy-JURA-S8-Moonlight-Silver-GRATISY.html
Przy zakupie modelu Jura S8/S80 do użytku domowego, ekspres można zarejestrować do 30 dni od daty zakupu w Klubie Konesera i otrzymać bezpłatne przedłużenie gwarancji do 36 miesięcy. Z oferty mogą skorzystać również przedsiębiorcy, warunkiem realizacji jest nieprzekroczenie limitu 8000 kaw.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ciężki wybór do małego biura, do 15 kaw dziennie. Jura S80 vs J6...
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sierpień 2019, 13:32:33 »
zatem o co chodzi z tym "0" gwarancji? Delonghi ta sama jakość co jura? rzucisz jakimś modelem?

Musisz po prostu sprawdzić w instrukcji, czy nie ma informacji, że "do użytku domowego" i że "nie jest przeznaczona do kuchni w biurach, sklepach itp." - wówczas może być klauzula, że jest to niewłaściwe użytkowanie. Sprawdź u Michała, jak Ci napisał - akurat wszystko jest pod ręką
Jak chodzi o Delonghi - możesz np. wziąć pod uwagę DeLonghi ECAM 45.760 W.  Ale Delonghi wyklucza użytek poza domem.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ciężki wybór do małego biura, do 15 kaw dziennie. Jura S80 vs J6...
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Sierpień 2019, 13:34:58 »
Z oferty mogą skorzystać również przedsiębiorcy, warunkiem realizacji jest nieprzekroczenie limitu 8000 kaw
Jeśli dobrze rozumiem to może być to wszędzie, byle stosować się do zaleceń użytkowania w instrukcji i limit 8000 kaw w ciągu tych 36 miesięcy.

Offline bigmaras

  • Wiadomości: 4
Odp: Ciężki wybór do małego biura, do 15 kaw dziennie. Jura S80 vs J6...
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Sierpień 2019, 15:52:45 »
zatem o co chodzi z tym "0" gwarancji? Delonghi ta sama jakość co jura? rzucisz jakimś modelem?

Musisz po prostu sprawdzić w instrukcji, czy nie ma informacji, że "do użytku domowego" i że "nie jest przeznaczona do kuchni w biurach, sklepach itp." - wówczas może być klauzula, że jest to niewłaściwe użytkowanie. Sprawdź u Michała, jak Ci napisał - akurat wszystko jest pod ręką
Jak chodzi o Delonghi - możesz np. wziąć pod uwagę DeLonghi ECAM 45.760 W.  Ale Delonghi wyklucza użytek poza domem.

Sprawdzone bezpośrednio na infolini Jury. Serie S/J/Z po rejestracji na stronce mają taką gwarancje jak jest deklarowana, bez względu czy to zakup prywatny na paragon czy do biura na fakturę. Istnieje limit kaw jedynie. Seria S 8000, J 9000. Przy moim obciążeniu wystarczy.

Wybór padł na jure j6, przekonał mnie sprzedawca dobrym rabatem jeszcze więc się nie zastanawiałem. Sprzęt kupiony :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi