Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 223966 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Styczeń 2018, 18:13:33 »
Nie ma.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Styczeń 2018, 18:19:31 »
Salwador - Salwador od Mastroantonio
Kwiatów i owoców nie nazwę, jeszcze nie ten poziom sensoryczny u mnie, ale kawa dla mnie i drugiej połówki w połączeniu z mlekiem jest perfect. Ciut ciemniejsze ziarenka niż do przelewów, przez to lekko jeszcze kwaskowe, do tego mleko i powstaje najlepsze cappuccino jakie piłem 😀

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Styczeń 2018, 15:51:23 »
Synestezja - Kostaryka Las Lajas

Byłem zachwycony i oczarowany ta kawą wypalaną prze Bailies dwa lata temu. Teraz jest podobnie. Słodko, owocowo, czysto. W Kalicie przy 96 stopniach wyczuwalne dojrzałe czerwone jabłka, w miarę stygnięcia przechodzi w egzotyczne owoce. Delikatny, czekoladowy posmak wieńczy dzieło :) bardzo smaczna kawa.

Synestezja - Etiopia Aricha

Klasyczny etiopski natural. Niczego nie brakuje, słodko, wiśniowo. Wiśnie w czekoladzie. I na wielki plus jest to, ze ciezko ja zepsuć. Aeropress, Gabi, Kalita - wszędzie smakuje podobnie i to jest super. Bardzo fajna kawa, nie odbiega duzo od  Nensebo Gardellego i przy tym sporo tańsza.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Luty 2018, 13:05:34 »
Gardelli - Uganda Mzungu

 :wow2: :wow2: :wow2:
Co to jest za kawa! Czwarte miejsce na mistrzostwach świata brewers, w tym roku sporo wygranych np w Austrii. Nie dziwię się. Bardzo mocny aromat suszonych śliwek i ciemnej czekolady. Ziarna palone dość ciemno, ale świetnie sprawdzają się w przelewach. Kalita Wave 185, 21 gramów, 330 ml, mielenie drobne (23 comandante), 96 stopni, 2:45 czas. Wydawało mi się, że przelałem za szybko. Ale mimo to dostałem kopniaka w kubki smakowe. Ciemna czekolada z wiśniami i alkoholowy (whiskey, bourbon) posmak. Czegoś takiego jeszcze nie próbowałem. Żałuje, ze kupiłem tylko 250g, bo ta kawa jest wspaniała! Warto wydać trochę więcej na nią, nie będziecie zawiedzeni.
Jako bonus, przepis czwartego miejsca na świecie z użyciem tej kawy

Kalita:
3 zalania, najpierw 40g, później 80g i na końcu 130g. 94 stopnie, 16 gramów grubo zmielonej kawy, czas poniżej dwóch minut. Drobny przemiał odsiany.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Luty 2018, 14:31:04 »
Uganda Mzungu

Szkoda, że deskowi już nie mają... To była dobra cena... Póki co zostało 30 euro za torbę + wysyłka od samego Gardelliego :/

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Luty 2018, 14:37:23 »
Na szczęście w lokalnej kawiarni maja spory zapas. €16.50 za paczkę skutecznie odstrasza normalnych ludzi ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Luty 2018, 18:06:06 »
Ja niestety kupując ją nie doczytałem, że to natural  :sciana:

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Luty 2018, 19:38:19 »
Chetnie odkupie ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Luty 2018, 19:55:43 »
Dużo kupiłeś? Może na więcej porcji uda się podzielić :)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Luty 2018, 20:46:17 »
Gdzie tam, jedną paczuszkę, zostało tyle że szkoda zachodu i nie ma co odsprzedawać. Mi po prostu przeszkadza ten aromat naturali, ale kawa jest bardzo smaczna. To ja mam tylko taki defekt.

Offline k4sper Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Hario V60, Hario Syphon, Chemex, Kalita, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3, French Press Ikea, Cezve
  • Młynek: Comandante MK3, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Luty 2018, 00:02:02 »
Gardelli - Uganda Mzungu

 :wow2: :wow2: :wow2:
Co to jest za kawa! Czwarte miejsce na mistrzostwach świata brewers, w tym roku sporo wygranych np w Austrii. Nie dziwię się. Bardzo mocny aromat suszonych śliwek i ciemnej czekolady. Ziarna palone dość ciemno, ale świetnie sprawdzają się w przelewach. Kalita Wave 185, 21 gramów, 330 ml, mielenie drobne (23 comandante), 96 stopni, 2:45 czas. Wydawało mi się, że przelałem za szybko. Ale mimo to dostałem kopniaka w kubki smakowe. Ciemna czekolada z wiśniami i alkoholowy (whiskey, bourbon) posmak. Czegoś takiego jeszcze nie próbowałem. Żałuje, ze kupiłem tylko 250g, bo ta kawa jest wspaniała! Warto wydać trochę więcej na nią, nie będziecie zawiedzeni.

Też na początku się zdziwiłem, że coś szybko woda przeleciała :)
Raczej na bank to kwestia profilu palenia. Kawy wychodzą jak najbardziej doparzone.
Dla mnie maks z temperaturą dla tej kawy to 94 °C. Przy 95 trochę za dużo goryczki wychodziło, przy 93 było już nieciekawie, trochę bobem trąciło.
Najczęściej robiłem porcję na 500ml w V60 lub Kalicie - standardowa doza, 31-32 kllik na Comandante (od całkowitego skręcenia), czas około 2:45.

O ile trochę mi się już znudziły naturale, to tutaj było bardzo ciekawie. Zaraz po zaparzeniu można było wyczuć lekki aromat bananów. Później przychodziło dużo DOBREJ ciemnej czekolady, coś typu kruszone ziarna kakaowca (nibsy) i oczywiście wiśnie ze śliwkami.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1010
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Luty 2018, 00:31:10 »
Uganda Mzungu

Szkoda, że deskowi już nie mają... To była dobra cena... Póki co zostało 30 euro za torbę + wysyłka od samego Gardelliego :/


Kawa znowu jest dostępna u Deskowych. Kto nie próbował ten niech się spieszy bo naprawdę warto. Kawa bardzo bogata w smaku i naprawdę intensywna.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Luty 2018, 12:14:59 »
jak to jest z ta kawą, na stronie gardelli 30 euro, tu połowa ceny?
To ta sama kawa?

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1010
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Luty 2018, 12:45:30 »
Bo za 30 masz bezpośrednio od "miszcza" 😉

Nic tylko się cieszyć, że u nas taka cena bo kawa jest mega.
Początek lutego, a tu już murowany faworyt do tytułu kawy roku.

JanuszuNieKrzywdz

  • Gość
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Luty 2018, 23:58:04 »
Piłem tą Mzungu i jestem na  :nienie:. Jest jeszcze opcja, że coś zostało źle zaparzone, ale nie zachwyciła mnie niczym, wręcz odrzuciła.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi