Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 126725 razy)

Offline artur87

  • Wiadomości: 4
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #420 dnia: 31 Lipiec 2018, 11:29:16 »


GAZOWY ekspres - co polecacie ?
« dnia: Dzisiaj o 10:01:29 »
Usuń
hej wszystkim :ok:

stoją przed wyzwaniem skompletowania sprzętu do mobilnej kawiarni   :)

interesuje mnie tylko UŻYWANY gazowy ekspres - bo chcę być w pełni mobilny i niezależny   [emoji38]

ostatnio rozmawiałem z "handlarzami" 8) używanych ekspresów i informowali mnie, że każdy elektryczny ekspres można przerobić na zasilanie gazowe bez utraty właściwości - prawda to ?

zakładam, że dzienna sprzedaż nie przekroczy 100  :kawa: (przy pracy na gazie) większa sprzedaż przy użyciu prądu.

w oko wpadł mi model CONTI CC100 zasilany na gaz i prąd  :wow2:

czy jesteście w stanie mi coś doradzić na co zwrócić szczególnie uwagę?

wszystkim dziękuje za uwagę i poświęcony czas w pomocy :buziak:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #421 dnia: 31 Lipiec 2018, 13:38:53 »
Nie "każdy" ekspres został zaprojektowany do współpracy z gazowym palnikiem. Na gaz mogą pracować tylko niektóre maszyny, najczęściej o klasycznej konstrukcji HX. Warto poszukać dobrego serwisu...
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2018, 13:41:16 wysłana przez Antonio »

Offline bigos Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Fracino Retro
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #422 dnia: 31 Lipiec 2018, 19:01:32 »
i jest pewny problem żeby znaleźć kogoś kto to przerobi,
ja poszedłem łatwiejszą drogą (droższą) i kupiłem fabrycznie przystosowany do gazu

Offline artur87

  • Wiadomości: 4
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #423 dnia: 01 Sierpień 2018, 15:05:27 »
i jest pewny problem żeby znaleźć kogoś kto to przerobi,
ja poszedłem łatwiejszą drogą (droższą) i kupiłem fabrycznie przystosowany do gazu
możesz powiedzieć jaki model kupiłeś i czy poleciłbyś mi go również ?

Offline bigos Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Fracino Retro
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #424 dnia: 02 Sierpień 2018, 21:20:46 »
fracino retro 1 grupowy
Czy polecam? Sam jeszcze niewiem, bo tak defakto w niedzielę mam pierwszą imprezę na której będzie w użyciu gastronomicznym. Do tej pory zrobiłem może 100-200 kaw tak prywatnie i do ustawienia młynka, dla znajomych itp.

Plusy fracino to małe wymiary, wszystkie papiery, atesty i deklaracje oraz fabrycznie zainstalowany palnik gazowy (ja miałem spory problem ze znalezieniem włoskiego ekspresu, z bezproblemową instalacją palnika gazowego), posiada również śruby do przykręcenia na stałe do blatu.
Minusem jest wyższa cena niż bezzery czy astorii (choć ja kupowałem na początku roku i udało mi się kupić z rabatem)
Możesz spotkać się z opiniami np gasnący ogień itp, choć to głównie jest sprawa serwisowania sprzętu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #425 dnia: 02 Sierpień 2018, 21:35:29 »
Oj, z jedną grupą/dźwignią może być ciężko...

Offline bigos Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Fracino Retro
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #426 dnia: 03 Sierpień 2018, 09:30:38 »
po pierwsze cena, za drugą grupę musiałbym dopłacić kilka tysięcy złotych,
po drugie waga i rozmiary mnie mocno limitowały,
po trzecie, u mnie w województwie mobilne kawiarnie nie mają takich obrotów aby faktycznie w pełni wykorzystać drugą grupę (szczerze to nie ma takiego zysku na aby móc się utrzymać tylko sprzedając kawę) ,
po czwarte na razie moje umiejętności nie pozwalają na szybką pracę na dwóch grupach, a zatrudnić na razie nikogo nie mogę - kwestia dofinansowania
po piąte, wolę się martwić ( i zarazem cieszyć) że mam tak wysoki obrót, że będę potrzebował drugiej grupy, niż kupić dwugrupówkę i denerwować się, że kasa poszła na marne,
po szóste rozmawiałem z paroma osobami i część przyznała mi rację, że na mobilnych spokojnie wystarcza im jedna grupa,
po siódme w przyszłości mogę zakupić większy, innej marki, w miarę rozwoju
po ósme nie mam w ofercie tylko kawy
Generalnie u mnie był to  świadomy i przemyślany zakup. ;)
pozdrawiam :)
Dawid
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2018, 09:37:42 wysłana przez bigos »

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #427 dnia: 16 Sierpień 2018, 08:35:14 »
To ja się powymądrzam:)
Prawda że  nie każdy ekspres można przerobić na gaz, dodatkowo okazało sie ze niektóre fabrycznie przystosowane ekspresy po wizycie w serwisie mają wycięte,usunięte,odcięte  blachy czy elementy do montowania palnika,po prostu przeszkadzały "serwisantom".

Gazówki najbardziej popularne: Fracino,  bezera, oraz astoria.
słyszałem opinie ze fracino potrafi gasnąc przy wietrze ,ale nie potwierdze.

W przeróbki bym sie nie bawił. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zrobi tego i nie podpisze sie pod tym.
W razie jakiejkolwiek awarii , wypadku a mówimy o gazie- to dobiorą sie do tyłka temu kto montował palnik.

To że fracino ma śruby...no moja astoria też mogła by mieć śruby,co  z tego jak mam gruby blat i śruby by nie sięgnęły . I tak skończyło sie na kupowaniu w markecie dłuższych i z dużymi podkładkami.

mobilnie -szczególnie na rowerze to stawiałbym na 1 grupę. Powód prosty-waga. A jak jest tylu klientów że dało by sie używać 2 grup to i tak pewnych spraw sie nie przeskoczy. jednocześnie robisz kawę,przyjmujesz zamówienia i kasujesz, a jak jeszcze masz inne produkty-napoje-  to jeszcze podajesz napoje, wystarczajaco roboty dla ośmiornicy z ADHD więc nie ma co dokładać 2 grupy.

Ja mam perełke, ostatnio wydałem  coś koło 20 kaw i najwolniej działającym elementem zestawu byłem ja a nie grupa czy dźwignia:) wiec  2 grupy to zbytek tymbardziej że 1 grupa waży 40 kg około a 2 ważą ponad 60 chyba jak pamiętam.

Jak robota na aukulatorze to na 100 kaw akumulator około 120AH by posłużył długo.


odnosnie ceny....można nieźle urwać ,kwestia szukania i szczęścia, znajomości ,  od ceny nowej maszyny można urwać nawet kwotę dwucyfrową:)

Przy Rowerowej wersji mobilnej ważne jest przemyślenie napędu. Mnie czeka niestety zmiana wolnobiegu na kasete, przy okazji korba - będzie blat o 2 zęby mniejszy czyli 22, łańcuch,przerzutka co obsłuży zębatkę 46T .  Obecnie przełożenie 0,7  a jak dam mniejszy blat na korbie  i większą zebatke na tył to uzyskam 0,47 i to już powinno  być ok przy podjazdach.
Silniki w piaście....one kręcą sie do wysokich obrotów -ograniczenie do 25km/h i wtedy z tego co rozumiem mają swoją moc najlepiej wykorzystywaną , a kawiarnią z taką prędkością sie nie gna, no chyba że z górki na pazurki przy zepsutych hamulcach.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #428 dnia: 16 Sierpień 2018, 20:04:20 »
najwolniej działającym elementem zestawu byłem ja
Organizacja pracy. Namielasz do pierwszej kolby, wstawiasz, namielasz do drugiej, wstawiasz, robisz mleko na obie, zalewasz, wydajesz. Na 1 grupie będzie przynajmniej 10s dłużej, a w praktyce pewnie ponad 30s dłużej.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #429 dnia: 16 Sierpień 2018, 22:00:41 »
Niektóre el. silniki mają możliwość wyboru trybu jazdy, np BionX  ma możliwość ustawienia 35; 70; 150 lub 300% wspomagania wiec na pewno nie będzie to latająca forteca a dużo pomoże przy podjazdach, przy silniejszym wietrze... Silnik elektryczny tylko wspomaga kierowcę wiec musiałbyś się bardzo postarać aby osiągnąć 25km/h z mobilną kawiarenką. A jadąc z górki hamuje i ładuje akumulator jednocześnie ;)


Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #430 dnia: 17 Sierpień 2018, 00:47:09 »
donkiszot-masz pewnie racje. Ale w mobilnej chyba nie chodzi o ilośc przemiału kaw/ to nie kawiarni w centrum :) ani na starówce, mobilna dojedzie tam gdzie nie ma konkurencji i na tym bazujemy, przynajmniej w  mojej opini. Jak nie ma konkurenncji to klien chwilke dłużej poczeka. Pozatym  nie dopisałeś czasu na:  dogadanie sie z klientem co by chciał,na nabicie tej zachcianki na kasę, na wydanie reszty.
Tempo jakie podałeś to kawiarniane w szczycie:)
odnośnie silnika.....ciekawe , a ile takie cudo kosztuje bo nie moge namierzyć nowych a trupów z olx nie chcę. Wystarczająco dobrze brzmią marketingowe czary...nie znam stanu silnika ale wystarczy odłączyć akumulator:)
właśnie chodzi o to by nie jechać szybko ale z duża siłą silnik ma pomagać, Tempo marszu czyli około 6km/h to i tak za wiele na podjazdach. Na prostej spokojnie można jechać szybciej- kwestia terenu,ogarniecia roweru,  ruchu na drodze i hamulców;) 

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #431 dnia: 17 Sierpień 2018, 09:17:12 »
Ponieważ nazwałeś temat kompendium wiedzy nie chciałbym aby ktoś na starcie rezygnował z drugiej grupy przez brak doświadczenia. Jak się nauczysz szybciej naparzać, to i druga grupa będzie niezbędna, a i trzecią byś umiał wykorzystać od czasu do czasu. I nie trzeba długiej kolejki aby dostać zamówienie 4 duże latte ;) krótka gadka, roboty trochę więcej.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #432 dnia: 17 Sierpień 2018, 10:15:03 »
odnośnie silnika.....ciekawe , a ile takie cudo kosztuje bo nie moge namierzyć nowych
Kosztuje około 2000 USD
LMWDP #469

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #433 dnia: 17 Sierpień 2018, 11:53:32 »
uuuuuuuu... grubo:) z tą ceną ,  pewnie plus 1500 akumulator  i kilka stów  sterowniki,pierdoły..........tosz to wiecej wyjdzie niż cała  kwota jaką wywaliłem na kawiarnie łacznie z ekspresem ;(
To ja już chyba narazie wolę bazować na 2 silnikach:) prawym i lewym czytaj prawa noga lewa noga prawa noga lewa noga razy przeżutka:)

Z jednej strony mobilnie to znaczy leko:) albo powinno znaczyć lekko i kompaktowo . Fajnie jak masz 2  grupy ale jedna sprawa miejsce na blacie, widziałem taką kawiarnie jak moja z astorią 2 grupy, i powiem Wam że mało oj mało miejsca było na blacie , bo młynek zajął swoje, zlewik, duzy ekspres i na miejsce do obsługiwania klienta było mało miejsca.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #434 dnia: 17 Sierpień 2018, 12:10:51 »
Jak już ma być mobilnie i lekko - bez pedałowania - to chyba Piaggio Ape nie było by złe jako rozwiązanie. Minus taki, że pewnie są miejsca gdzie nie pozwolą ci czymś takim wjechać.



Choć i elektryczne wersje są. A jak by hybrydę z tego zrobić? ;)
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi