Autor Wątek: nie działający spieniacz mleka ekspres krups  (Przeczytany 368 razy)

Offline zegarstuka

  • Wiadomości: 17
nie działający spieniacz mleka ekspres krups
« dnia: 15 Luty 2024, 22:22:37 »
Hej, mam wiekowy epsres KRUPS'a sprzed około 30 lat. Nie ma napisanego typu ani modelu. Myślałam że nie działa, ale najwidoczniej zlitował się nade mną i dokonał samonaprawy. i kawę robi :) Nie działa w nim jednak spieniacz mleka. Czy może są jakieś uniwersalne tego typu rzeczy lub sposoby na naprawę?  Co mogłabym zrobić sama?  Lub może jakiś serwis który pomógłby go ogarnąć? Mając ekspres mogę kasę zainwestować w młynek :) Dzięki bardzo :)
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2024, 22:51:15 wysłana przez zegarstuka »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: nie działający spieniacz mleka ekspres krups
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty 2024, 14:05:22 »
Zacznę od końca - młynek to podstawa, nawet nie mając ekspresu szedłbym wpierw w młynek i jakiś niedrogi zaparzacz typu AeroPress lub kawiarka.

Co do serwisu to obecnie w każdym mieście są serwisy takich urządzeń, można poszukać na mapach google czy w serwisach typu panorama firm
Tu przykładowe wyszukanie

Offline zegarstuka

  • Wiadomości: 17
Odp: nie działający spieniacz mleka ekspres krups
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Luty 2024, 18:34:25 »
Dzięki za odpowiedź i linka :). Będę szukała serwisu. Kawiarkę i przelewówki czy frenchpresa mam, ale najbardziej lubię kawę z ekspresu ciśnieniowego, więc naprawa spieniacza by mi się bardzo przydała do kompletu. Dołączam zdjęcia ekspresu. Może ktoś ma jakieś wskazówki.  Młynka już szukam wertując forum :)20240215_215751m.jpg20240215_215751m.jpg

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi